Līgumu ar SIA «Tukums DH» dome tomēr nelauzīs

22. maijā jau rakstījām, ka Tukuma novada domes deputāti Finanšu komitejas sēdē 20. maijā lēma, ka rosinās domi pirms termiņa pārtraukt līgumu ar SIA «Tukums DH», kas SIA «Tukuma siltums» piegādā koģenerācijas režīmā saražoto siltumu (tas ir elektronerģijas ražošanas blakusprodukts).

Lai arī apturēt līgumu bija rosinājis pats uzņēmums, kam tiesvedības laikā slēgti konti, tāpēc ir problēmas nodrošināt pakalpojumu, jau Finanšu komitejas sēdē tika skaidrots, ka domes vadība rūpīgi iepazinusies ar līgumu un secinājusi, ka tam nav pievienota uzņēmuma garantija 14 228 eiro apmērā, kuras nepieciešamība minēta līgumā… Līdz ar to, kā finanšu komitejas sēdē uzsvēra D. Reča, līgums noteikti laužams. Par šādu rosinājumu komitejā nobalsoja vairākums.

Savukārt šodienas, 27. maija, Tukuma novada domes sēdē pašvaldības vadītājs Normunds Rečs informēja, ka no uzņēmuma saņemts vēl viens iesniegums – iepriekšējā iesnieguma atsaukums, kurā pausta apņēmība no 1. jūnija siltuma ražošanu atsākt. Tomēr, uzsvēra N. Rečs, pašvaldība nevarot turpināt līgumu, jo uzņēmējs nenodrošina finanšu garantiju. Viņš gan piebilda, ja uzņēmumam izdotos savu darbību sakārtot un atgūt kontus, pašvaldība būtu gatava nākotnē sarunas par jaunu līgumu turpināt… SIA «Tukums DH» valdes loceklis Jānis Tenbergs skaidroja, ka šobrīd, kamēr konti Latvijas bankās nav pieejami, garantiju nodrošināt nevarot, tomēr darbu uzņēmums būtu gatavs turpināt. Savukārt, ja līgums tiks lauzts, viņš šo lēmumu apstrīdēs tiesā.

Deputāte Daiga Reča uzstāja, ka līgums jāpārtrauc, jo viņas rīcībā nonākušas 2018. un 2019. gadā slēgtās papildu vienošanās pie līguma, kas nav tikušas apstiprinātas domes sēdē, kā tam būtu bijis jābūt, tāpēc tā, viņasprāt, traktējama kā krimināli sodāma rīcība. Kā varēja noprast, šīs vienošanās attiecās uz iepirktā siltuma maksas palielinājumu. Ņemot vērā saņemto informāciju, deputāts Artis Jomerts rosināja šo jautājumu atlikt un vēlreiz skatīt komiteju sēdēs, lai varētu iepazīties ar jau pieminētajiem dokumentiem, taču viņa priekšlikums ar vairākuma balsīm tika noraidīts. Savukārt, balsojot par lēmumu kopumā,… tas tomēr netika pieņemts, jo lielākā daļa deputātu nobalsoja pret līguma laušanu ar SIA «Tukums DH» tā pārtraukšanu, atturējās vai nebalsoja vispār.

Tātad – “par” līguma laušanu ar SIA «Tukums DH» balsoja deputāti Ilvars Ozoliņš, Edmunds Grīnbergs, Daiga Reča, Normunds Rečs, Agris Zvaigzneskalns, Reinis Duksītis un Guna Roze, “pret” līguma laušanu bija opozīcijas deputāti Sergejs Kovaļovs, Mārtiņš Limanskis, Artis Jomerts, Jānis Rosickis, Modris Liepiņš un Liene Bēniņa, atturējās – Agnese Ritene, savukārt par lēmumu nebalsoja – Kaspars Liepa un Jānis Eisaks.

Komentāri

 1. Tukuma novada ļaudis,atcerēsimies šo visu pirms pašvaldību vēlēšanām….tikai ne par šiem pērkamajiem deputātiem.:(

  1. Nu ja savējie var nobalsot pret tas nozīmē ka ir uzpirkti/savādāk to neredzu.Eisaks un Liepa-****.Tā jau sevi noraksiet.

 2. Siltumu ražos nevis par tukumnieku naudu uzbūvētā katlu māja, bet gan “afēristu kantoris”!!! Burvīgi!!! Ārkārtīgi saimnieciski ir uzturēt lielu siltuma ražošanas uzņēmumu tikai kā cita ražotāja produkta(šinī gadījumā-siltuma) piegādātāju(pārsūknētāju) patērētājiem?!!! Tad jau nevajadzēja par miljoniem celt un paplašināt katlu māju, bet uzcelt sūkņu staciju!

  1. Tukumnieki gan atceras, ka Tukuma lielās katlu mājas rekonstrukcijas 1 kārta jau tika paveikta ilgi pirms šiem “vajadzīgajiem oik “!! tā kā viss kas bija pēc tam ,jā gan , ir uz mūsu novada valdības atbildības pleciem, bet kā redzams atbildību šie negrib uzņemties .interesanti kāpēc :):):):

 3. “Aferistu kantoris” pārdod siltumu par 25 eur, bet Tukuma siltuma izmaksas ir 32 eur. Tad kāpēc lai nepirktu no “aferistu kantora” ?

  1. Vēl viens gudrītis avīzes salasījies 🙂 varbūt vajag pakustināt smadzenītes, un padomāt ka tiem kas pārdod par 25 nav ne trašu kuras jāremontē utt.utt.tie tikai saražo un viss :):)

   1. Ja pakustina smadzenītes, tad ir skaidrs, ka Tukuma Siltums var saražot par 32 euro vienu MWh, bet kopīgais tarifs ir 51,37 euro par vienu MWh. Tur arī ņemts vērā ir gan trases ( pārvads), gan iekārtu amortizācija u.c.

 4. Kā tad ar tiesas procesu par OIK izkrāpšanu radot 2 544 781,83eiro zaudējumus kur tiesa turpinās Jelgavā un nākamā tiesas sēde būs 1.jūlijā nav ne vārda.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.