Baiba Reinsone

Lieldienu zaķi sastopami arī Tukuma «Salmu muzejā» /FOTO/

Jau kādu laiciņu pirms svētkiem visur varam redzēt dažnedažādas Lieldienu dekorācijas – olas, cāļus, trušus un zaķus. Zinot, ka daudzi dārzos un vēl pelēcīgajās piemājas pļaviņās sēdošie garauši tapuši tepat, Tukumā, Dārzniecības ielas «Salmu muzejā», gājām lūkot, kā muzeja īpašniekiem šogad sokas.

Jau kādu laiciņu pirms svētkiem visur varam redzēt dažnedažādas Lieldienu dekorācijas – olas, cāļus, trušus un zaķus. Tukumā, Dārzniecības ielas «Salmu muzejā», gājām lūkot, kā muzeja īpašniekiem un salmu darinājuma autoriem Kristīnei un Jurim Rītiņiem šogad sokas. Runājot par Lieldienām «Salmu muzejā», Kristīne pastāstīja, ka tās ļoti aktīvi nesvinot un nekādus īpašus publiskus pasākumus neorganizējot. Bet jau tagad esot pieteikušās grupas, kas vēlas apmeklēt muzeju arī garajās svētku brīvdienās, kad varot ne tikai apskatīt Rītiņu veidotos darbus, bet pat arī izveidot kādu salmu zaķa figūru pats savām rokām.

Lai arī, Lieldienas tiešām ir teju spraigākais darba laiks, – visu laiku kaut kas jau tiekot radīts no jauna. Šobrīd, piemēram, tiekot darināta divmetrīga Lāčplēša figūra, kas esot veltīta Latvijas simtgadei. Izdomājuši veidot šo tēlu, jo uzskatot, ka tas Latvijā ir ļoti maz atspoguļots un atveidots. Bet pats vecākais eksponāts, ka apskatāms muzeja āra ekspozīcijā, esot daudzgalvainais pūķis, kas tapis nu jau tālajā 2009. gadā.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 29. marta, numurā ŠEIT!

Komentāri

    1. Iespējams neesi bijis, tāpēc tā runā. Mums arī ar ģimeni tā sākumā likās, bet pēc ekskursijas domas stipri mainījās. Tas ir tā vērts, nedomājām, ka kaut ko tādu var uztaisīt.

    1. Nēnujā… ja vecāki ir tādi, kas neko citu kā pilsētas mūrus nav redzējuši, tad arī bērniem ir jāiztiek ar to kas ir… No otrtas puses, es saprotu, ar minimālo nekur jau neaizbrauksi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.