Lielāko daļu elektroenerģijas iegūs no saules paneļiem

Aizvadītajā nedēļas nogalē SIA «Tukuma ūdens» attīrīšanas iekārtu teritorijā uz īpaši gatavotiem metāla balstiem trijās rindās ierīkoti saules paneļi, kurus pāris nedēļu laikā plānots nodot ekspluatācijā.

Kā stāstīja SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklis Ainārs Feldmanis, kopumā izvietoti vairāk nekā 180 paneļu ar kopējo jaudu 54 kilovati, kas tiks izmantota pašpatēriņam: “Minimālā jauda, kas nepieciešama attīrīšanas iekārtu darbībai, ir ap 70 kilovatu, līdz ar to ar atjaunojamajiem resursiem tiks nosegta lielākā daļa nepieciešamās elektroenerģijas. Turklāt mums šī enerģija ir nepieciešama nepārtraukti – dienā, naktī, vasarā vai ziemā.” Vaicāts, cik izmaksāja saules paneļi un cik ilgā laikā tie atmaksāsies, kā arī – vai mūspusē šis parks nav viens no lielākajiem, A. Feldmanis skaidroja, ka notekūdeņu attīrīšanas nozarē strādājošie uzņēmumi citviet jau šādus saules paneļu parkus ir izveidojuši, taču novadā tas varētu būt viens no lielākajiem: “Kopējās paneļu izmaksas ir 50 000 eiro, un plānots, ka iekārtas atmaksāsies septiņu gadu laikā, taču, protams, viss būšot atkarīgs no tā, cik daudz būs saulainu dienu. Iekārtu iegādē esam ieguldījuši pašu nopelnītos līdzekļus.” Jāpiebilst, ka tad, kad visi darbi būs pabeigti, tiks labiekārtota saules paneļu parka apkārtne, kuru nācās pārrakt, lai ierīkotu komunikācijas.

Komentāri

 1. Dīvaina matemātika.
  Mani aprēķini nav tik optimistiski :1 kw saules paneļa ienes vidēji 900 kWh gadā, ✖ 54 =48600 kWh /gadā. Sareizinām ar elektroenerģijas biržas cenu 0,035 EUR /kWh =1701 EUR. Reiz 7 gadi =11907.
  Iztērēti 50000. Lai teorētiski atpelnītu ieguldījumu, būtu nepieciešami 29 gadi (ja vien paneļi vēl vispār tur būs, jo tiem ar katru ekspluatācijas gadu samazinās lietderības koeficients).

  1. tas jau nekur nepaliks – kad saule nespīdēs elektroenerģija jau būs jāpērk + oik, jaudas pieslēgums u.t.t. + saules kolektoru ekspluatācijas izmaksas.
   Rezumē: ekonomija min. līdzdarbošanās pēc pilnas programmas + aptieku izdevumi – nervostrongs!!!!

 2. Saules paneļi jau tagad ir nākotnes enerģija – pats sev saražo elektrību. Jo ātrāk uzliec, jo ātrāk tie atmaksāsies un būsi ieguvējs. Tukumā jau vairāki paspējuši uzlikt sev paneļus. Malači – es arī domāju šovasar!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.