Artis Veigurs

Leģendu apvītā nedēļas nogalē Tukumā un apkārtnē

Gada tumšais laiks ir atnācis ar daudz gaišiem notikumiem, kas izgaismos šo nedēļas nogali Tukuma pusē. Tas priecēs ar leģendu nakts mistērijām pilīs, koncertiem un radošajām darbnīcām gan lieliem, gan maziem.

Gada tumšais laiks ir atnācis ar daudz gaišiem notikumiem, kas izgaismos šo nedēļas nogali Tukuma pusē. Tas priecēs ar leģendu nakts mistērijām pilīs, koncertiem un radošajām darbnīcām gan lieliem, gan maziem.

Piektdiena, 27. oktobris, sāksies ar svinībām par godu Džordža Armitsteda 170 gadu jubilejai. 14.00 visi aicināti uz grāmatas «Džordžs Armitsteds – Rīgas goda pilsonis» atvēršanu kopā ar mazmazdēlu Rodniju Redklifu. Tam sekos mazmazmeitas Hildegardes Feldt darbu izstādes un  Armitstedu dzimtas kolekcijas atklāšana. Savukārt 18.00 Jaunmoku pils kolonnu zālē gaidāms romantisks koncerts Venēcijas noskaņās «Orlando teiksmainā dzīve». Koncertā piedalīsies spilgtākie baroka mūzikas atskaņotāji – kontrtenors Sergejs Jēgers, soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa, kā arī citi mūziķi. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Savukārt iegūt praktisku informāciju un radoši darboties sestdien, 28. oktobrī, varēs Tukuma audēju darbnīcā sākot no 12.00, kad Ogres tautas lietišķās mākslas studijas «Saiva» izstādes «Vakardiena rītdienā» ietvaros, studijas vadītāja Santa Grīnberga stāstīs par jostu aušanu. Taču tie, kam interesē auduma apgleznošana 13.00 aicināti nodarbībā par arhitektūras tēmu «Mans nams – mana pils». Nodarbību vadīs tekstilmāksliniece un aušanas amata meistare Sandra Greivule. Adrese: Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums.

Rudens ir arī periods, kad raža novākta un laiks ķerties pie gatavošanas. Kurš gan nav dzirdējis par ūdens kliņģeru gatavošanu sendienās? Ja vēlies to iemācīties, to ir iespēja pagatavot Džūkstes pasaku muzejā kopā ar muzeja vadītāju Ditu Silavu. Nodarbības laikā dalībnieki uzzinās par galda kultūru Lancenieku skolā, kur šobrīd atrodas Pasaku muzejs. Adrese: Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Kas notiek, kad pilīs satumst? Atmostas Leģendas. Mūsu pusē tās atmodīsies Durbes pilī jau no 18.00. Leģendu nakts ir īstais brīdis, lai pievērstos sen aizmirstiem notikumiem, tāpēc Durbes pils muzejs aicina iepazīt tuvāk muzeja eksponātus un ieklausīties zinātāju stāstos, iesaistīties atjautības uzdevumos un piedalīties deju nodarbībā, ko vadīs Ramona Pole. 21.00 būs iespēja baudīt mūziku no operetēm un populāriem mūzikliem pianista Venta Zilberta, dziedātāju – Sarmas Liedes (soprāns) un Jura Ādamsona (baritons) – izpildījumā. Adrese: Mazā Parka iela 7, Tukums.

Šlokenbekas muižā no 19.00 sāksies muzikāla teātra izrāde «Salidojums», kur galvenās lomas spēlēs komiķu trio. Darbosies arī radošās darbnīcas, būs degustācijas un citi pārsteigumi. Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Engures novads.

Arī Jaunpils pils leģendas būs modušās sestdienas vakarā no 19.00, kur pils saime aicinās atrasties starp dažādām pasaulēm – astroloģijā, mākslā, cilvēka uztverē, sajūtās un maņās. Vakara gaitā tiks piedāvāta neierasta ekskursija pa pili, tikšanās ar astroloģi Akvelīnu Līvmani un drosmīgākajiem būs iespēja ieskatīties bruņinieku pagrabos. Pils krogā būs baudāmi gardi sezonas ēdieni, kā arī būs atvērta Jaunpils amatu māja. Pēc tam, kad būs iepazītas visas pils aktivitātes no 22.00 varēs nodoties rudens ballei ar grupu «Zvaigžņu lietus». Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads.

Visi laipni aicināti! Uz Tukumu pēc smukuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.