Latvijas mūzikas akadēmijas festivālam – 20

Katru gadu ik pavasari mostas daba, viss zaļo un plaukst, un šajā skaistajā pavasara laikā – parasti martā, kad pūpoli plaukst, – Rīgu piepilda brīnišķas mūzikas skaņas. Pedagogi no visas Latvijas kopā ar saviem labākajiem skolēniem brauc uz mūsu valsts galvaspilsētu, lai kopā svinētu Mūzikas svētkus.

Katru gadu ik pavasari mostas daba, viss zaļo un plaukst, un šajā skaistajā pavasara laikā – parasti martā, kad pūpoli plaukst, – Rīgu piepilda brīnišķas mūzikas skaņas. Pedagogi no visas Latvijas kopā ar saviem labākajiem skolēniem brauc uz mūsu valsts galvaspilsētu, lai kopā svinētu Mūzikas svētkus. Tie ir īpaši mirkļi, kuros var veldzēties dvēsele pēc gariem ziemas vakariem, pēc grūtā, bet reizē tik skaistā pedagoga darba.

Arī šogad 26. martā Latvijas mūzikas akadēmijā tikās mūzikas pedagogi un viņu audzēkņi no dažādiem Latvijas novadiem. Šogad pasākumā piedalījās Rīgas, Cēsu, Rūjienas, Daugavpils, Tukuma, Jelgavas un Ventspils skolas ar profesionāli orientētu mūzikas novirzienu. Turklāt šogad festivāls bija īpašs, jo aprit apaļi 20 gadi, kopš tā dibināšanas.
Šajos 20 gados audzēkņiem ir bijusi iespēja uzstāties Rīgas greznākajās koncertzālēs – Mazajā ģildē, Melngalvju namā, Latvijas mūzikas akadēmijā. Šogad Tukuma 2. pamatskolu pārstāvēja pedagoģe Anda Vilka ar savu audzēkni Jāni Zukuli, Mārīte Mundiciema ar audzēkni Annu Mariju Brandavu un Ludmila Gorevalova ar diviem duetiem – Megiju Vinbergu/Kristiānu Glazeikinu un Kati Skavronsku/Lizeti Čivčišu.

Mūsu audzēkņi muzicēja un parādīja veiksmīgu, profesionālu sniegumu. Pedagogi un audzēkņi saņēma Diplomus un Atzinības rakstus, kā arī katra skola saņēma nelielu apzeltītu suvenīru ar simbolisku nots atveidu, kas ir kā balva par piedalīšanos Mūzikas festivālā 20 gadu garumā.
Vēlos pateikt mīļu paldies pedagoģei Larisai Maļkovai, kas ir šī festivāla dibinātāja, organizatore un dvēsele, kā arī paldies mākslinieciskajam vadītājam, izcilajam pianistam Jurijam Spiginam, kas ar savu muzicēšanu priecēja mūs daudzu gadu garumā.
Un savā un savu kolēģu vārdā vēlos pateikties par atbalstu mūsu skolas direktorei un pašvaldībā par materiālo atbalstu, jo atšķirībā, piemēram, no bagātās Ventspils skolēniem, mēs Rīgā varējām uzturēties, nerēķinoties ar sabiedriskā transporta noteiktajiem ierobežojumiem. Novēlu, lai arī turpmāk ik gadu pavasarī ir šī brīnišķā iespēja mums, mūziķiem, tikties un veldzēties mūzikas burvībā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.