Lāčplēša dienas pasākumi Tukumā un apkārtnē

Aizsākoties patriotiskajai nedēļai, arī mūsu pusē šajā nedēļas nogalē atzīmēsim Lāčplēša dienu, kurai veltīti lielāki un mazāki pasākumi norisināsies gan Tukumā, gan arī citās piemiņas vietās Tukuma apkārtnē.

Aizsākoties patriotiskajai nedēļai, arī mūsu pusē šajā nedēļas nogalē atzīmēsim Lāčplēša dienu, kurai veltīti lielāki un mazāki pasākumi norisināsies gan Tukumā, gan arī citās piemiņas vietās Tukuma apkārtnē. Aicināsim sajust īpašo patriotiskās nedēļas atmosfēru arī apmeklējot muzejus, gan izbaudot īpašos kafejnīcu piedāvājumus.

Jau piektdien, 10. novembrī, Lāčplēša dienai veltīts pasākums norisināsies Lestenē. 16.00 Lestenes tautas namā būs iespēja noklausīties Rīgas 45. vidusskolas jauktā kora koncertu, bet 17.00 sāksies Lāpu gājiens no Lestenes tautas nama uz Brāļu kapiem. Tur 17.15 norisināsies Svētbrīdis. Pēc tam – atmiņu ugunskurs pie Brāļu kapiem.

Sestdien, 11. novembrī, pa dienu uz Pauzera pļavuTukumā aicināti visi militārās tehnikas un paraugdemonstrējumu cienītāji, jo šeit no 12.00 līdz 15.00 par godu Lāčplēša dienai būs iespēja vērot Zemessardzes 51. kājnieku bataljona militārās tehnikas un ieroču ekipējuma prezentāciju. 13.00 paredzēti arī dažādi paraugdemonstrējumi.

Sestdienas vakarpusē jau tradicionāli Tukumā norisināsies svinīgs pasākums ar Lāpu gājienu. No 16.30 stāšanās gājienam pie Tukuma 1. pamatskolas, savukārt 16.45 būs neliels svinīgs brīdis pie Z. A. Meierovica pieminekļa atklāšanas vietas. 17.00 norisināsies Militārā parāde, kam sekos Lāpu gājiens uz Meža kapiem. Piemiņas brīdis pie pieminekļa Meža kapos sāksies 17.30. Visi laipni aicināti piedalīties, ņemot līdzi lāpas vai svecītes. Ja uz pasākumu dodamies ar bērniem, tad tiem atgādinām par uzvedības normām sabiedriskā vietā un pasākumu laikā, kā arī piekodinām būt uzmanīgiem ar lāpām vai aizdegtām svecītēm.

18.00 Lāčplēša dienas pasākums norisināsies Smārdē, Brāļu kapos. Tajā piedalīsies Smārdes pamatskolas audzēkņi un skolotāji, kā arī koris «Gavile». Pirms svinīgā brīža Brāļu kapos 17.40 paredzēts Lāpu gājiens no Smārdes pamatskolas. No Tukuma uz pasākuma vietu kursēs autobuss. 17.30 izbraukšana no Tukuma, 17.35 no Milzkalnes un pēc pasākuma atpakaļ uz Tukumu.

Jau sesto reizi Tukuma ledus hallē 19.00 norisināsies pasākums «Milžu cīņas», kurā sportisti no dažādām pasaules valstīm sacentīsies cīņās pēc K-1 un MMA noteikumiem. Šoreiz rings tiks nomainīts pret cīņu būri un pasākums solās būt vēl interesantāks. Sagaidāmas 10 cīņas. Kā jaunums šovā šogad būs bruņinieku cīņa un tāpat kā iepriekš skatītājus sagaidīs arī muzikāls priekšnesums.

Līdz 18. novembrim Tukuma pilsētas vēstures muzejs «Pils tornis» patriotiskās nedēļas ietvaros visus pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina bez maksas salocīt un iegādāties savu sarkanbaltsarkano lentīti.

Par īpašu svētku sajūtas radīšanu šajā nedēļā parūpējušās arī Tukuma kafejnīcas. Tā «Merci Kafe» piektdienas, 10. novembra, vakarā no 19.00 aicina uz tikšanos ar mākslinieci Lindu Strujevicu, kuras gleznas izvietotas kafejnīcas telpās un ir iespēja tās apskatīt. Savukārt 20.00 visi laipni aicināti uz vīna vakaru, kur būs iespēja iepazīties ar «Abavas vīniem». Pēc pasākuma – bāra atvēršana ar latviskiem dzērieniem un uzkodām visa vakara garumā.

Īpašus latviešu tradicionālos ēdienus šajā patriotiskajā nedēļā piedāvās restorāns «Tuckum».

Arī Tukuma ledus halles kafejnīcā laikā no 9. līdz 11. novembrim esat laipni aicināti nobaudīt īpašo svētku – latviešu virtuvi.

Tāpat uz īpašu latviešu tradicionālo ēdienu baudīšanu no 13. līdz 17. novembrim aicina Jaunpils pils.

Visi laipni aicināti apmeklēt svētku pasākumus un baudīt svētku atmosfēru mūspusē! Uz Tukumu pēc smukuma!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.