Kur dabūt dzeramo ūdeni?

– Mūsu akā ir beidzies ūdens, un mēs Tukumā meklējām iespēju, kur to dabūt, taču, kad gribējām to ieliet no viena pumpja mikrorajonā, iedzīvotāji mums aizrādīja.

Kur dabūt dzeramo ūdeni?

– Mūsu akā ir beidzies ūdens, un mēs Tukumā meklējām iespēju, kur to dabūt, taču, kad gribējām to ieliet no viena pumpja mikrorajonā, iedzīvotāji mums aizrādīja. Sakiet, lūdzu, kur lai ņemam ūdeni? Ārā ir karsts, nav brīnums, ka arī akā ūdens var pazust. Vai tiešām vienīgā iespēja ir to pirkt veikalā?

Redakcija: SIA «Tukuma ūdens» inženiere Zanda Valaine skaidroja, ka pilsētā esošo brīvkrānu (Pie policijas, Mazajā ielā, Parādes ielā, Dārza ielā un citur. – Red.) ūdeni tāpat vien ņemt nedrīkst:

– Šīs akas ir domātas tikai tiem iedzīvotājiem, kuri neizmanto ūdensvada ūdeni dzīvoklī, bet nes to no brīvkrāna. Atbilstoši deklarēto iedzīvotāju skaitam dzīvoklī mēs aprēķinām maksu par šo ūdeni un viņi par to maksā, tāpēc var saprast, ka iedzīvotāji ir neapmierināti, redzot, ka kāds šo ūdeni izmanto bez maksas. Protams, lai padzertos, ir iespēja izmantot krānu pie policijas, taču tas nav domāts liela ūdens daudzuma izmantošanai. Tam nav domāts neviens brīvkrāns, jo par ūdeni ir jāmaksā.

– Cilvēki ir gatavi maksāt, tikai – kur lai dabū ūdeni? Vai jūsu uzņēmums var nodrošināt iespēju, piemēram, ieliet ūdeni lielākās tvertnēs, protams, par to arī prasot samaksu?

– Interese par šādu pakalpojumu no iedzīvotājiem ir bijusi, taču to nav tik viegli nodrošināt un grāmatvediski sakārtot, tāpēc šāda iespēja netiek piedāvāta. Mēs aicinām visus, kas to nav izdarījuši un kam ir šāda iespēja, pieslēgties maģistrālajiem tīkliem. Protams, pilsētas apkārtnē ir arī vairāki avotiņi, kuru ūdeni var izmantot – Tīlē, pie Melnezera…

– Iedzīvotāji saka, ka, piemēram, Durbes avotiņš ir izsīcis…

– Tādā gadījumā, kā jau teicu, aicinu apdomāt iespēju pieslēgties maģistrālajiem ūdensvada tīkliem. Uzliekot divus skaitītājus, iedzīvotāji varēs izmantot gan ūdensvada ūdeni, gan arī ūdeni no savas akas, ja tas pēc kāda laika parādīsies.

***

Zinot, ka ūdens piegāde iedzīvotājiem ir viens no, kā saka, neatraidāmajiem pašvaldības uzdevumiem, turpināsim šo jautājumu skaidrot gan pašvaldībā, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

 

Komentāri

 1. Eiropa saproties! Tagad vairs no pumpīša tāpat dzert nevar-maksā!(lai ari tie pumpīši pastāv no pirmsmozus laikiem-tāds kantoris kā Tukuma ūdens vēl tēvam kulītē pat nebija..) Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija strādā-nākamais solis-maksa par nokrišņiem!

 2. Marasms. Izklausās, kā “Gulivera piedzīvojumos”, kur iedzīvotājiem bija jāmaksā par gaisu, ko elpo. Ir aka, cilvēks no tās smeļ ūdeni- kāpēc par to jāmaksā “Tukuma ūdenim”??? Kādus pakalpojumus sniedz šī firma? Ņemot vērā, ka ne jau turīgākie iedzīvotāji izmanto šīs akas, kaut kā cūcīgi tas viss šķiet. Un ko darīt šiem cilvēkiem, kam akā beidzies ūdens? Pieslēgšanās maģistrālajam ūdensvadam ir pietiekami dārga, un ne visi to uzreiz var atļauties (ņemot vērā, ka ir sava aka, kuras ūdeni turpinās izmantot). Es vēl saprastu, ka akas atrodas uz pašvaldības zemes, un kaut kāds maksājums varētu būt domes konta, bet kāpēc naudu saņenm “Tukuma ūdens”???

 3. Ja jau pat par brīvkrāna ūdeni maksā, tad kas maksā par to ūdeni, kuru lielos daudzumos un regulāri ņem TELMS no ūdensvada Smārdes ielā priekš sava beztranšeju agregāta?

 4. nee nu man vairs nav ko tekt par taadu nekauniigu atbildi no iereednju puses – vinjiem tak neinteresee iedziivotaaji – kaut mirstiet nost bez uudens karstaa laikaa – vinjiem tik interesee nauda un piekriitu haha rakstiitajam

 5. ūdeni tāpat vien ņemt nedrīkst:
  Tas tak ir joks? Visiem sen zināma lieta ir, ka cilvēki aptuveni vienādi lieto ūdeni, līdz ar to ir iespējams vidējo daudzumu izrēķināt, lai varētu iedzīvotājiem vasaras periodā ļaut maksāt šo vidējo daudzumu, ko izmanto, nevis vienkārši teikt, ka ūdeni ņemt nedrīkst. Tā ir ņirgāšanās par cilvēkiem, un Eiropā to var nesaprast.

 6. Tak ko tie “aizrādošie” cilvēki cepās, viņiem neviens neuzrēķinās vairāk maksas, ja no brīvā hidranta vēl padzeras kāds cits. Hidrantam NAV skaitītāja !!!
  Mans saulainais ieteikums – ņemiet ūdeni no hidranta un atgaiņājaties no tiem murmuļiem.

  1. Tieši tā, – ejot pēc ūdens, ņemiet līdzi kārtīgu ozolkoka rungu vai niknu suni, bet, ja kāds pašvaldības institūciju plānprātiņš uzdrošināsies kaut nedaudz iebilst, noziliniet šim pa činguļiem un uzrīdiet savu klēpja sunīti, lai tas ķēms zina savu vietu pie parašas.

 7. HA! “Pieslēdzieties maģistralajam ūdensvadam…” Bez maksas? Un maksa par ūdeni brīvkrānos? Nopietni???? Cik radošas personības mūsu novadā, ak Dievs….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.