Kur dabūs miljonu?

Bērnudārza «Pasaciņa» pārbūve turpinās jau gandrīz gadu, un šajā laikā vismaz divreiz projektam nācies atvēlēt vairāk naudas, jo radušies papildus darbi. Tiesa, līdz šim visi papildus ieguldījumi iekļāvās tai saucamajā 15% finansējuma rezervē, taču tiklīdz rezerves būs izsmeltas, naudu nāksies meklēt budžetā. Turklāt ne tikai pamatēkas pārbūvei – kā izskanēja 20. janvāra domes preses konferencē un 21. janvāra finanšu komitejas sēdē – nepilnus divus miljonus eiro vajadzēs projekta 2. un 3. kārtai. 2. kārtā paredzēta moduļa būvniecība un daļa labiekārtošanas darbu, savukārt 3. kārtā komunikāciju ierīkošana un pārējiem labiekārtošanas darbi.

Kā atzina domes priekšsēdētājs Normunds Rečs, situācija saistībā ar «Pasaciņas» būvdarbu izmaksām ir visai saspringta:

– Šobrīd ir spēkā divi līgumi – viens ir par pamatēku (SIA «Telms», 1 708 500 eiro), kurai ir ERAF līdzfinansējums, bet pagājušā gada janvārī tika noslēgts otrs līgums (SIA «Telms»; 910 669 eiro) par moduļa būvniecību un labiekārtošanu, kam tika cerēts uz Valsts Kases kredītu, bet 2019. gadā šo kredītu nebija iespējams paņemt, jo darbi iekavējās, līdz ar to rinda tika zaudēta. 2020. gadā kredīta procedūra ir jāsāk no jauna, taču mums nav pārliecības, ka kredītu dabūsim, tāpēc šo miljonu eiro vairākas dienas esam meklējuši pašvaldības budžetā. Un vēl ar to vēl viss nebeigsies, jo ir 3. kārtas labiekārtošanas darbi un komunikāciju ierīkošana, taču tur iepirkums vēl nav sludināts, bet provizoriskās izmaksas pārsniedz 900 000 eiro. Esmu lūdzis šos darbus sadalīt divās lotēs ar mērķi vispirms izdarīt neatliekamāko – ierīkot iebraucamo ceļu, lietus ūdens kanalizāciju un sadzīves kanalizāciju, lai šajā gadā bērni varētu sākt apmeklēt bērnudārzu.

– Vai 2019. gada budžetā netika paredzēts finansējums otrās kārtas darbiem?

– Nauda tika ieplānota kā aizņēmums, kas tā arī netika saņemts. Tā kā būvniekam iekavējās darbi pie pamatēkas, viņš nevarēja iesākt otrās kārtas jeb moduļa projektu.

– Un cik tālu ir pamatēkas darbi, kā arī – vai nav gaidāmi papildus izdevumi?

– Šobrīd darbi ir izpildīti par 50%. Cik zināms, būs papildus darbi, kurus pašvaldībai nāksies finansēt, jo 15% būvdarbu rezerve būs pārsniegta.

– Vai arvien ir spēkā darbu pabeigšanas termiņš 1. septembris?

– Par to, vai visu pagūs izdarīt līdz 31. augustam, man ir ļoti lielas šaubas.

– Kur dabūs naudu, kas visiem šiem darbiem ir vajadzīga, un kam to noņems?

– Sākotnēji bija plānots budžeta atlikums 4 miljoni eiro, kā arī vēl 1,2 miljoni eiro no Pašvaldību izlīdzināšanas fonda, līdz ar to ar šo naudu būtu bijis iespējams visus šos izdevumus nosegt, taču, sākot skatīt budžetu, mums tika iesniegti skaitļi par 200 000 eiro deficītu. Jautājums, kur šie vairāk nekā 5 miljoni eiro ir palikuši? Mēs šobrīd naudu meklējam budžetā, bet kopumā tas ir jautājums par prioritātēm un budžeta plānošanas principiem.

Visu sarunu lasiet 24. janvāra laikrakstā vai e-avīzē ŠEIT 

Komentāri

  1. Tukumā tā jau slikti ar bērnudārziem un vēl šo nevar pabeigt! Cik ilgi tie bērni sēdēs mājas? Pašai aug 3gadniece kura nav dabūjusi bērnudārzu šī iemesla dēļ! Jums tas liekas normāli?

 1. NTZ varēja pasekot kadu īpašumu izveidoja M. RUDAUSKIS strādājot par TND izpilddirektoru. Kā arī viņa radinieks Ģirts Ruģelis no komunālās nodaļas kuram alga ir ap 1000€ bet tajā pašā laikā tiek būvēta māja Lielupes krastā.

 2. Nesaprotu, tur nauda laikam kā akā pazūd 😀 nu nejau visu šo summu reāli iegulda objektā… man liekas pārāk daudz kāds frib nopelnīt..

 3. Jā, tas nav nenormāli. Ja laidi pasaulē savu trīsgadnieku, tad pati domā, kā audzināt. Paģērēt valstij vai pašvaldībai Tava bērna audzināšanu līdz 5 gadu vecumam – tas ir tiešām nenormāli. Jo valsts un pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērna izglītību no 5 gadu vecuma līdz 9.klasei ieskaitot. Punkts.

  1. Tu ņirgājies? Laižot bērnu bērnudārzā, arī mamma var strādāt, līdz ar to ir nodokļus no algas saņem pašvaldība, par bērndārzu arī maksājam,nav par velti.

  2. Tu nopietni? Tur nav nekāda sakara ar bērna laišanu pasaulē vai ar audzināšanu, bet par to cik mums sūdīgi Tukumā ir ar bērnudārziem, ka vietas nav pat privātajos! Zeme atveries. Atradies te gudriniece /nieks!
   Nenovēlu tev sēdēt mājās ar bērnu vai meklēt kādu aukli līdz pirmajai klasei nedabon nevienu no Tukuma bērnudārziem Tukuma dzīvojošiem cilvēkiem. Rindas uz bērnudārziem ir nenormāli garas un par to ir stāsts!

 4. Nointerveejiet Lukmani un vina lielo priekssnieku Riigaa, kur palika miljoni, iespeejams vinji to ljoti labi zin…..un kontakts Jums labs gadu mijaa ari ir izveidojies!!!

 5. Redzeesim peec gada, laikam atklaasies skarbaa patiesiiba, cik ir izagusi vecaa vara ar kungiem prieksgalaa!!! Skaitlji buutu veel draggiskaaki, ja tas turpinaatos un Domi nepaarnemtu peec Ntz domaam nemaakulji. Kaa jau kaads bija mineejis, varesim spriest peec kaada laika…

 6. Eu. Bet Zvaigzne tak visu 2019.gadu ar domē strādāja. Par nesliktu algu. Tad viš ar ir zadzis? Neko nesaprotu. Kur šis skatījās?

  1. Šis jau gudrs, klusu vēroja kas zog un tagad visus zagļus un tiem pietuvinātos atlaiž. Tālredzīgs puika. Koalīcija valdīja līdz janvāra sākumam, bet vēl taču koalīcija valda caur izpildvaru un domes administrāciju. Vajag atlaist visus, lai nav vairs zagšana. Astoņkājis ir liels. Rokas garas dažiem kungiem, bet lai tie tagad nejaucas domes darbībā.

   1. Izskatās, ka daudz no sevis rakstītā praktiski nesajēdz 😀
    Visu 2019. gadu viņš vienkārši ir bijis un saņēmis smuku tevis maksāto nodokļu naudiņu. Tiks atlaisti nejau tie darbinieki, kas bijuši pakļauti kādai citai varai, bet gan, kur var iebīdīt savus radus/paziņas uc. bezdarbniekus. Šeit neviens nekādas kompetences vai ko tamlīdzīgu neskatīs, svarīgāks būs krēsls un viegli saņemt naudiņu… 😀

    1. Protams, ka svarīgāk būs izveidot savu lojālu komandu ar kuru attīstīt pilsēu un rajonu. Un pirmām kārtām jāatlaiž visi Kampara, Rudovska, Šulca lojālie darbinieki, kaut vai tie ir kompetenti. Jo sabotēs darbu! Viņi ikdienā sazvanās ar Rudovski, atskaitās par darbu. Šulca uzzvana un dod komandas. Joprojām! Atlaist visus vajag no svarīgākajiem posteņiem.

     Un laikam pats tēlo muļķīti, jo pats zini, ka opozīcija neko nevar izdarīt. Pat ja saņem nedaudz virs vidējā līmeņa algu. Lieliska alga bija Rudovskim, kuram lepna miljonu vērta māja pie jūras. Ruģelim, kurš būvē lepnu māju pie Lielupes. Naudas maisi staigājošie.

     1. Lai Rudais, kur Rudais, šobrīd tiešām jāskatās, kas notiek te un tagad. Un diemžēl to lielā mērā ietekmē tie paši, kas jau iepriekš ”neko neredzēja un nezināja”. Piemēram, Normunds Rečs. Lai gan tieši viņš bija un ir viens no galvenajiem lēmuma pieņēmējiem gan par bērnudārzu, gan skolām. Un tieši viņš ir tas frukts, kas pieļāva stulbāko no stulbākajiem lēmumiem par 2. vidusskolas sagraušanu, izmetot kolektīvu no telpām jau šogad, pirms vēl visoār bija pieņemts gala lēmums par būvniecības uzsākšanu! Un Zvaigznesakalns arī turpat bija un lēmumus atbalstīja!

      1. Starp citu tieši Zvaigsneskalnu varam arī vainot par to, kas ar siltumu notiek vai, pareizāk, nenotiek Slampē, jo tieši viņš taču bija tas supervaronis, kas tur ”ar visu bija iepazinies un visu izpētījis”. Gan jau viņa ieroču nesējam un tēla pucētājam Tomelam kaut kur ir šitā superstāra bilde, kur šis kā gaili,s uz sūda čupas šķeldas kaudzē pakāpies, apskta Zemgales āres. Avīžnieki, paparasiet, lai jums iedod, būs forša reportāža par piečakarētajiem slampeniekiem.

 7. Ceresim, ka izglītibas iestades nezaudēs, jo pie jauninājumiem tieši mācibu materiāliem vajadzēs papildus līdzekļus. Ceresim , ka nauda atradīsies .

 8. Aha, pirms tam visi tie paši, kas tagad bija Domē, bet neko neredzēja, nedzirdēja, tagad pēkšņi atklājies. Visiem lielas acis, bedziet 😀 tur pat muļķim skaidrs… Pašu paraksti uz visiem budžetiem, bet tagad atraduši grēkāžus, veco varu. Cik ta samaksāja Lukmanim, lai šamējais aizvācas? Izsmiekls. Visi kas bija un ir šobrīd ir pie vainas… neviens arī neredzēja, ka Pārupes ielā asfaltu uzlej 😀 Nevarēja pamanīt 😀

 9. Kas kopīgs sliktam dejotājam un sliktam deputātam? Sliktam dejotājam traucē olas , bet sliktam deputātam vienmēr traucē iepriekšējie sliktie deputāti.
  Uz priekšu jaunie varas deputāti, apcērtiet vecās prihvatizatroru mafijas( Šulca, Kampara, Rudaus, Nikolajeva , Ružas , Birzuļa, Žizņevska) naudas āderi un būs jums nauda bērnudārzam. Pierādiet , ka esat labāki par slikto dejotāju! Līdz naķamajām vēlēšanām ir gads un tas ir pietiekami ilgs laiks , lai savus solījumus izpildītu.

  1. jā, šonedēļ paradīsies jaunai budžets un jau citas algas, bet te slavina, ka tikai par iedzīvotājiem domā. Es, tiešām ,gribētu satikt tos, kas tic tiem meliem. Visi ka viens i iepriekšējiem, i šamējie vienādi. Sen vajag jaunas asinis.

 10. Deputāti ir tikai vitrīna. Reālas naudas mahinācijas notiek izpildvarā jeb domes administrācijas nodaļās. Piemēram, Komunālās nodaļas vadītājs Ruģelis būvē sev lepnu māju Lielupes krastā. Bet algas pietiek tikai ēdienam, degvielai un komunāliem maksājumiem. Labs amats, labi shēmo. Tāpēc deputāti un pat mēra vietnieki pilnīgi neko nevar un arī iepriekš nevarēja izdarīt. Trīs partiju apvienības uzdevums ir izmest izpildvaras pārstāvjus un apstādināt tur gadiem ieaugušo korupciju.

 11. Kur šī gada budžets, vai tiešām pēc darba izsīkšanas režīmā vēl nav izskatīts? Februāris klāt , bet skolā nekādi darbi, cik ilgi vēl gulēsim ?

  1. Skola stāv tukša jau pus gadu, diez vai sāks līdz maijam remontu, skolēni un skolotāji izdzenāti pa Tukumu, spiežas nepiemērotās telpās! Bet viss tik rullē uz priekšu! Atbildības nekādas…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.