Baiba Reinsone

Kas notiek ar kafejnīcas «Elizabete» ēku Tukumā?

Jautā lasītājs: – Tukumā te tāda grupiņa pastaigājāmies un aplūkojām māju Tukumā, Elizabetes ielā 12, kur agrāk dzīvojām. Skumji, ka pa šiem gadiem tā pārvērtusies par teju graustu. Es gribētu pastāstīt, kā šī situācija veidojusies.

Jautā lasītājs: – Tukumā te tāda grupiņa pastaigājāmies un aplūkojām māju Tukumā, Elizabetes ielā 12, kur agrāk dzīvojām. Skumji, ka pa šiem gadiem tā pārvērtusies par teju graustu. Es gribētu pastāstīt, kā šī situācija veidojusies. Agrāk tā piederējusi vāciešiem, 70. gados tur notika pārbūve, bet, kad sākās pārmaiņu laiki, vācieši no šīs mājas tomēr atteicās, jo ar kompensācijām par zemi tāpat pietiek. Tad ēku varēja iegūt, kas vien to gribēja. Māris Birzulis, uzņēmējs, bijušais pilsētas domes Zemes komisijas vadītājs, izveidoja uzņēmumu SIA «NĪTA» un ar jurista Ilgvara Samiņa un domes darbinieka Viestura Bērzāja palīdzību šo māju ieguva īpašumā, kaut iedzīvotāji, kas te dzīvoja, lūdza pašvaldību, lai tā pārņem māju. Bet kāpēc tad nekopj savu īpašumu, kāpēc negādā par to? Kā pilsētas vadība pieļauj, ka centrā stāv tāds grausts? Ko par to saka pašvaldības policija?

Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs, zemes ierīkotājs Viesturs Bērzājs skaidroja, ka informāciju par tagadējiem mājas īpašniekiem neesot tiesīgs izpaust, varot tikai pateikt, ka īpašnieks ir fiziska persona, kas dzīvo ārzemēs.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 11. novembra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. O buržuju atbalstītājs – pareizi ir, lai tik izgaismo lielos īpašniekus pēdiņās – prihvatizējuši īpašumus kaudzēm un tad netiek galā domā izspiedīs pēdējo sulu un tad par uzpūstām cenām kādam iesmērēs un ja nevarēs tad nokurinās, stāsts nav par to cik kuram ir vai nav vienkārši vajag sakopt savu īpašumu citādi tāds grausts daudz ko liecina par tā īpašnieku, Tukumā tādu buržujveidīgo netrūkst, kaudzēm īpašumu,bet sakopt nevar – re kur valstij brīva niša budžeta papildināšanai

 1. ko tu skaties uz privaatajiem ka nav svestas kaartiibaa eekas,ja pat valsts nevar policijas eeeku savest kaartiibaa.kaapeec par to neviens nebljauj?

  1. no valsts mazāk vajag zagt,tad budžetā būs nauda par ko sakārtot valsts īpašumu.Kamēr valsts kasē būs izsaimniekotāji Tavā izskatā,tikmēr valsts būs plika un policijas ēka būs policistu spogulis,kā tas ir pašlaik.

 2. Lai tādas lietas savestu kārtībā ir Tukuma domē jāstrādā cilvēkiem,kas par tiem rūpētos,neaizmirstiet ka 2017.g.ir pašvaldību vēlēšanas un tas viss ir Jūsu rokās kā notika ASV,kur tagad daudzi spriež un protestē pret ievēlēto prezidentu Trampu,ceru ka viņš mainīs nostāju kāda pašreiz pastāv.

  1. ja nemaldos mums arii viena kundziite izmeegjinaaja shulca vietaa pabuut.domaaja ka divus pirkstus apchuraat ir gruutaak nekaa vadiit pilseetu,nerunaajot jau par novada vadiishanu.

   1. TENA-MEN ir priekš noplūdēm – speciāli vīriešiem! Nopērkami visās aptiekās! Nemoci te publiku ar savām higiēnas problēmām!

 3. Mājas īpašnieki ir no Austrālijas Jens un Linda Graudins, kuriem pieder arī māja Lielā iela 7
  Viņi paņēma namu apsaimniekotāju no Rīgas ar uzvārdu KAUGURS, kurš tik iekasē naudu, bet par mājām vispār neliekās ne ziņas. Vienvārdsakot PAJĀT….

 4. ko nu te pļurkstat! Visi īrnieki grib,lai viņiem mazas īres cenas,smuka,sakopta māja,jauni logi,notīrītas ietves utt. Bet jūs zinat cik man jāmaksā ienākuma nodoklis no tām īrēm un cik aiziet pilsētai nekust. īp. nodoklis? Neko jūs nezinat,ka man no īpašuma kā peļņa paliek kapeikas! A pārdot nevaru,jo neviens negrib pirkt par normālu cenu! Par sviestmaizi visi grib tikai!

  1. Tu tik te nirs ja… zinām mēs kā te visādi joksti, bumbieriši, žizņevski, kampariņi un tā varētu visu vakaru turpināt – dzīvo nabadzīgāk par visiem namīpašnieki ibio

 5. Māja kā māja. Ir sliktākas redzētas tepat Tukumā, arī Rīgā, daudz kur LR ir pilns ar nolaistām mājām. Un? Kāpēc piečakarējās tieši šai?

 6. Tik drausmīga graustu pilsēta kāda ir Tukums,nav otras Latvijā.
  Gadus 25 atpakaļman likās ka nav šausmīgāka grausta par Saldus pilsētu.Divus gadus atpakaļ aizbraucām ekskursijā uz Saldu.Es nepazinu šo pilsētu.Vecās koka ēkas ir savestas kārtībā,restaurētas,neviena grausta.klāt nākušas daudzas jaunas kultūras un mākslas ēkas (mūzikas,mākslas skola,muzejs).
  Tukums sastāv no vieniem graustiem,ej kur iedams acīs duras pussabrukušas mājas un šķūņi.Domniekiem rūp savas privātās kabatas,ne jau pilsētas ainava.

 7. Tukuma domei,īpašniekam viss ir vienalga,tur viss tiek demolēts,bomži atmetušies,smird pa gabalu,bet resnvēderiem ir pohuj,kad tik viņiem nauda ieripo kabatā,nevis palīdzēt tautai!

 8. Tukums savu smukumu ir zaudējis, vecpilsēta nolaista. Sen ir laiks parbuvet struklakas laukumu un atdzivinat centru. Pietiek teret naudu apsaubamiem projektiem

 9. interesanti saka:
  2016. gada 16. novembris 16:28
  kā piemin – Rudais, telmisti, kampareļļa un dažus domes tumbočniekus – tā iedegas ugunskuri:)))

  Vai arī piemin viņiem pietuvinātos,,, un tādi te pamazām izgaismojas.

 10. Tur jau tā ērtā un mājīgā kafejnīca “Elizabete”. Laikam kādam konkurentam vajag to iznīdēt.
  Starp citu tur nereti satiku Vestardu Šimku. Nu jau pasaulē pazīstamo pianistu.
  Pilsētai jādomā,kā saglabāt šo ēku .

 11. Noteikumi par nesakoptu īpašumu paredz ne tikai brīdinājumu, bet arī administratīvo sodu, Cik reizes pašvaldība ir izsūtījusi saimniekiem brīdinājumus??????

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.