Agris Jansons

«Karlsons» līgo /FOTO/

Šodien, 22. jūnijā, arī Tukuma bērnudārzā «Karlsons» bija dzirdamas līgo dziesmas.

Šodien, 22. jūnijā, arī Tukuma bērnudārzā «Karlsons» bija dzirdamas līgo dziesmas. Tur jau 10.00 no rīta visi mazie ķipari kopā ar savām ģimenēm tika aicināti ielīgot Jāņus kopā ar folkloras kopu «Viesi» no Jaunpils novada Viesatām. Mazie līgotāji bija rotājušies ar krāšņiem vainagiem un Jāņu zāļu pušķiem rokā. Visi kopā, Jāņu dziesmām skanot, izspēlēja dažādas rotaļas, no līdzi ņemtajiem pļavu ziediem pie bērnu dārza tika izveidots Jāņu vainags. Folkloras kopa bērniem izrādīja senlatviešu tradīcijas un rituālus. Mazie ar dziesmu gāja cauri trīs Jāņu vārtiem, aplīgoja labības laukus. Tā kā bērnu dārza teritorijā ugunskuru iedegt nav atļauts, tad rīkotāji bija izlīdzējušies ar ugunskuru, kas veidots no niedrēm un papardēm. Mazie tika iepazīstināti ar uguns rituāliem – par ziedošanu, pateikšanos. Pēc kārtīgas līgošanas līgotāji tika aicināti ieturēties ar Jāņu sieru un krūzīti kvasa.

Komentāri

  1. Ļoti labi, ka svin Bērnudārzos ! Mazajiem jāmāca Saulgriežu tradīcijas ! un Bērni ir lielāki ieguvēji, jo svin pareizajos datumos ! Lai top gudri bērni ! Līgo !

  2. Paldies mūsu draugiem- fplkloras kopai “Viesi” no Viesatām, kas kuplināja mūsu pasākumu un mūsu bērnudārza bērnu atsaucīgajiem vecākiem par krāšņajiem vainagiem un ziedu pušķiem kā arī čaklajam iestādes darbinieku kolektīvam. Svētki izdevās lieliski!!!

  3. Karlsonā ir łoti,łoti jauka vadītāja,kas ar savu būtību un personību spēj uzrunāt daudzus apkārtesošos,un NTZ,kā rādās nav izñēmums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.