Zane Vimbule

Kapueira – iespēja sevi atvērt citā kultūrā /FOTO/

20. decembrī Tukuma 2. vidusskolas aktu zālē notika Kapueiras (capoeira) diena. Kas tā tāda, vaicāsiet? Tā ir brazīliešu cīņas māksla, kas sevī ietver dejas, mūzikas un cīņas elementus.

20. decembrī Tukuma 2. vidusskolas aktu zālē notika Kapueiras (capoeira) diena. Kas tā tāda, vaicāsiet? Tā ir brazīliešu cīņas māksla, kas sevī ietver dejas, mūzikas un cīņas elementus. Patiesā kapueiras izcelsme mūsdienās nav zināma. Bet populārākā versija ir tāda, ka to radīja afrikāņu vergi Brazīlijā 15. gadsimtā. Un šā gada 26. novembrī kapueira ieguva ANO kultūras mantojuma statusu.

Latvijas kapueiras grupa «Cordao de Ouro Capoeira» (Rīga) radusies pirms 10 gadiem un šobrīd ir lielākā šīs mākslas pārstāve Latvijā. Padsmit dalībnieku sastāvā sestdien Tukumā tika rīkotas atvērtās nodarbības visiem ieinteresētiem un arī tiem, kam vēl nebija ne mazākās nojausmas par kapueiru. Kapueira sevī ietver daudz akrobātikas elementu, piemēram, ”ritentiņus”, stāvēšanu uz rokām, atmugurisko salto, kas viss tiek izpildīta dzīvās mūzikas pavadībā.

Sanākuši bija lieli un mazi, gan mammu un tētu pavadībā, gan paši pēc savas iniciatīvas. Ievadā visi kopā mācījās dejas pamatsoļus, lai pēc tam noraudzītos jau pieredzējušo dejas pratēju paraugdemonstrējumos.

Par pierādījumu tam, ka kapueira nebūt nav kāds jauninājums mūsdienu pasaulē, iesakām filmas, kur šī brīvības māksla izcili atainota: 1993. gada amerikāņu kinofilmā «Tikai stiprie» («Only the Strong») un 1996. gada Žana Kloda van Dammes «Meklējumi» («The Quest»).

Komentāri

 1. Capoeira nodarbības Tukumā notiek Tukuma 2. vidusskolā.
  Būsim ļoti priecīgi redzēt Jūs treniņos!

  Bērni no 4 līdz 7 gadiem:
  Otrdiena: 18:00 – 19:00
  Sestdiena: 11:15 – 12:15

  Pusaudžu grupa:
  Otrdiena: 19:00 – 20:00
  Sestdiena: 12:15 – 13:45

  No jaunā gada tiek atvērta pieaugušo grupa!
  Vairāk informācijas:
  +371 20201964 (Emīls)
  [email protected]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.