Agita Puķīte

Kādai būtu jāizskatās eglītei?

Vakara aizsegā, 28. novembrī, Brīvības laukumā Tukumā tika uzstādīta Ziemassvētku eglīte. Jāatgādina, ka iepriekšējās divas izbrāķēta, jo neatbilda sākotnējām prasībām. 

Kā skaidroja  Tukuma novada domes ainavu arhitekti Maiju Fogeli, kas paskaidroja, ka šogad pilsētas rotāšanai ticis sludināts konkurss: “Tajā ietilpa vairāki nosacījumi, to vidū arī lielās svētku egles uzlikšana un laukuma rotāšana, turklāt tika izvirzītas prasības, kādai šai eglei jābūt – vismaz 14 metrus garai un zarotai no visām pusēm. Uzņēmējs prasības neizpildīja, tāpēc arī tā tika aizvesta, taču līdz svētdienai, 1. decembrim, kad no 14.00 sāksies sarīkojums un 16.00 egles iedegšana – Brīvības laukumā eglīte būs.”

Jāpiebilst, ka domes izsludinātajā konkursā piedalījās divi pretendenti, no kuriem iepirkuma komisija par piemērotāko izvirzītajām prasībām atzina SIA «First service» – Liepājā reģistrētu uzņēmumu, kas šos darbus apņēmās veikt par 49 999 eiro (bez PVN). Sazinoties ar uzņēmuma valdes locekli Elīnu Štobi, vaicājām, kāpēc egles aizvestas, un noskaidrojām, ka uzņēmumu neapmierināja piedāvātās egles, tāpēc neviena no tām nav uzlikta, taču līdz svētkiem egle Tukumā noteikti būs un satraukumam neesot pamata.

Kā var izlasīt Tukuma novada domes izsludinātā iepirkuma «Ziemassvētku noformējuma dizaina izstrādāšana, izgatavošana, izvietošana un uzturēšana eksponēšanas laikā Tukuma pilsētā» dokumentos, konkursa uzvarētājam ir jāizstrādā dizains Ziemassvētku noformējumam «Ziemas ceļš», paredzot ne vien egles uzlikšanu un rotāšanu, bet arī izdekorēt Lielo ielu no Brīvības laukuma līdz Pilsētas parkam, Pils ielu – no Brīvības laukuma līdz Pasta ielai, Pilsētas parkā ierīkot miniatūru ziemas pilsētiņu, izliekot dekorācijas un noformējot Rūķu namiņu, bet skvērā Pasta un Jelgavas ielas stūrī novietot dekoru. Iepirkumā arī bija izvirzītas prasības noformējumam, kam jābūt dekoratīvam kā dienā, tā naktī, izturīgam pret vēju, vairākkārt izmantojumam un transformējamam, interaktīvam, papildus izgaismotam utt., kā arī noteikts, ka šie rotājumi jāuztur līdz 1. februārim. Kopējā visu šo darbu izmaksas bija 49 000 eiro (bez PVN).

P.S. Kā liecina šobrīd neoficiāli apstiprināta informācija – konkrētā eglītes atvešana, uzstādīšana un rotāšana ir izmaksājusi 3400 eiro.

 

 

Vairāk lasiet piektdienas, 28. novembra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Normāli cipari grozās par stulbu egli. Kāds normāli nopelnīs un nevajadzēs pat prēmijas piešķirt…
  Tak izpušķojat pie policijas augošo egli un miers

  1. Nu tad ej Tu un izdari visu to pa lēto – ja nevari, tad nemuldi lieki.
   Kā arī ja kas nepatīk, vari aizvākties no Tukuma, lai pārējiem mierīgāka dzīvošana bez Tava negatīvisma. 😀

 2. Patiešām skaista egle atrasta pilna ar čiekuriem. Tādu egli nebūtu kauns bez atstāt bez jebkādiem rotājumiem, jeb dāmu valodā runājot, egle skaista bez jebkāda make-up.
  Savukārt, tie ,kuri aicina boikotēt egli ir, vai nu pēdējie lohi , vai arī sociālo samazgu tīklu klientūra.

  1. Tu,Zakjiiti saki sociaalo samazgu tīklu klientuura?
   Tu pats taads neesi?Fraier
   Eglei nauda,visam kam uzraadaas!Bet es kaa 2.gr.invaliide ar pensiju 128eiro uz rokas,kad gāju uz Sociālo dienestu…
   Vai ko pajautaaju Domes dziivoklim, kurā dzīvoju,lai palīdzētu ielikt logu,durvis..neesot vispaar naudaslogu ielika,gaidiishu durvis.Vareeja jau minimaali remontu iztaisiit, bēninju mazajā dzīvoklī,lieti,sniegi caur griestiem nāk iekšā .Ko nu veel ko Sociem prasīt
   Jā,un Tukumniekam taisnība!!!
   Un daudziem ļaudīm pat nav ko ēst….Tukums–Smukums,….,..

 3. Jebkurā darba vietā visvērtīgākais ”inventārs” ir apzinīgi darbinieki. Prieks, ka Tukumā tādas ir meitenes , kuras rūpējas par Ziemassvētku vīziju.Paldies par viņu darbu!
  Necienīt šīs meitenes , apliet viņas ar dubļiem ir vienkārši nožēlojami. Katram ir savs pacietības mērs, vienreiz sakrāsies un pacels cepuri.Labi darbinieki apkārt nemētājas tik daudz jau nu vajadzēja zināt.
  Kāpēc mūsu dižais piecpadsmitnieks nemetās viņas aizstāvēt? Vai partiju savstarpējā kašķa intereses bija svarīgākas?

  1. Par kādām meitenēm ” iet runa” ? Viņas ir darbinieces, nevis meitenes. Viņas dara savu darbu, un saņem par to algu. Cepuri drīkst pacelt jebkurš. Kvalitāte ir tāda, kādas ir viņu zināšanas un saprašana. Apvainoties un raudāt nevajag.
   Runājot par kvalitāti – ir labi, ir skaisti, bet paskatoties, kā tika iedegta eglīte Kuldīgā…. Jā, tur tiešām bija skaisti! Sākot ar melodiju un beidzot ar rūķiem. Tur tiešām bija šovs!
   Paldies visiem, kuri rūpējas par Tukumu!

 4. Sita egle izskatas ka butu izvarota no visam pusem, vnk pretiga izskatas un vel tadu naudu izteret par neglitu egli, butu labak izrotajusi esoso egli kura ir dziva nevis nozageta.

 5. Pilnībā piekrītu “Skatam no malas”.Kas neko pats nav spējīgs ko labu izdatīt,no tiem pelēkajiem,drūmajiem neko vairāk nevar sagaidīt,kā tikai kļūdainus un negatīvus komentārus.Tiešām paldies tiem,kas vasarā veidoja skaistos stādījumus un dara arī šajā laikā,lai iepriecinātu visus.Jāsaka paldies tirm daudzajiem,kas sakopuši pēc vētras Durbes parku,tiem darbiniekiem,kuri šajā laikā tīra parku un sakopj pēdējōs vētras nedarbus,vienkārši skaisti un patīkami tagad izskatās,no vētras postījumiem nav ne vēsts.Tiešām,ja nevaram paši neko,tad pateiksiem paldies,kas to visu dara.Mūsu pilsēta paliek arvien skaistāka un sakārtota.Šogad ir ļoti daudz ir darīts pilsētas labiekārtošanā.Pienāks arī laiks noplukušajām centra mājām,nekad nebūs visiem labi.Gaidīsim jaukos Ziemassvētkus un priecāsimies!

 6. Jau vakar ierakstīju,kad tuvāk policijai ir izaugusi skaista egle,pašiem sava!.Käpēc nevar to greznot ?..Tikai tāpēc,kad nav blakus strüklakai? Pie pirmäs iegešanas vėl sanāktu gan tėja,gan cepumi. ..

 7. Par 49 000 bez PVN labi vienalga tā naudas atmazgazsana bet tas ka ir pils Latvijas valsts mežu platību un vēl ejtu sazin kādi varianti , nē paņem un atved nesmuku egli, ss domāj ka jāsavācas un jaiznes viņa prom:D

 8. Par 49 000 bez PVN labi vienalga tā naudas atmazgazsana bet tas ka ir pils Latvijas valsts mežu platību un vēl ejtu sazin kādi varianti , nē paņem un atved nesmuku egli, ss domāj ka jāsavācas un jaiznes viņa prom:Dg

  1. Rotājumus Grinčs noņēma jau uzreiz pēc atklāšanas:( FB egles aizdegšana izskatījās tiešām skaista un egle arī…lai arī pati egle tāda drusku drusku …hm…(labi , nepiekasīšos) … gājām skatīties – jau no 18.00 Grinča komanda visu skaistumu krāmēja nost.

 9. A vot es biju uz egļites ieģedzies pasākumu Lejaspisānos. Vot tur bija kruta egļite un tik kruti bija rotājumi, visa egļite izrotāta ar dažāda lieluma bojarišņikiem un latviešu tautas padzēriena Stiprā Apinīša butiļiem. Visi tā pa smuko atlaidām, pat vēl tagad baigais kaltenis. Un padomājiet, tik milzīga kuļturas programma par nieka trīsarpus štukām. Vajag mācīties no Lejaspisāniem kā atlaist pa smuko, lēti un visi apmierināti vaļājas pa zemi.

 10. Tu,Zakjiiti saki sociaalo samazgu tīklu klientuura?
  Tu pats taads neesi?Fraier
  Eglei nauda,visam kam uzraadaas!Bet es kaa 2.gr.invaliide ar pensiju 128eiro uz rokas,kad gāju uz Sociālo dienestu…
  Vai ko pajautaaju Domes dziivoklim, kurā dzīvoju,lai palīdzētu ielikt logu,durvis..neesot vispaar naudaslogu ielika,gaidiishu durvis.Vareeja jau minimaali remontu iztaisiit, bēninju mazajā dzīvoklī,lieti,sniegi caur griestiem nāk iekšā .Ko nu veel ko Sociem prasīt
  Jā,un Tukumniekam taisnība!!!
  Un daudziem ļaudīm pat nav ko ēst….Tukums–Smukums,….,..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.