FOTO: Agita Puķīte

Izstāde, kur jūra ar zemi satiekas

Mākslinieka Imanta Kalniņa vienmēr mainīgās jūras un dabas ainavas, kā arī tēlnieka Gata Celitāna akmens darbi no 7. marta skatāmi galerijā «Durvis». Abas izstādes vieno nosaukums «Jūra un zeme», un, kā atzina mākslinieki – viņu veidotie mākslas darbi ir saistīti – kā darbu idejas, tā akmeņi ir nākuši arī no jūras.

Mākslinieka Imanta Kalniņa jūras skati un dabas ainavas vienmēr ir bijušas krāsainas – to apliecina dažādās desmitgadēs tapušie darbi, kas agrākos gados bijuši skatāmi gan Tukuma mākslas muzejā, gan galerijā. Šoruden I. Kalniņš svinēs 85. dzimšanas dienu ar jubilejas izstādi Slampes kultūras pilī, taču šī – apjomā nelielākā darbu parāde – ir kā solis pretim jubilejai.

Savukārt līdz ar pūrenieka, tēlnieka Gata Celitāna akmens darbiem galerijā ienācis zemes spēks. Akmens apstrāde Celitānu ģimenē ir amats, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē – tā akmeņkalis Guntis Celitāns savu prasmi nodevis dēlam Gatim. Viņa darbu skaits, kas tapuši vairāk nekā septiņu gadu laikā, jau tuvojas pieciem simtiem. Celitānu darbnīcas durvis Pūrē vienmēr ir atvērtas, un ne viens vien garāmbraucējs, kas tajā ielūkojies, mājās devies ar kādu no izteiksmīgajām akmens figūrām rokās.

Vairāk par izstādi lasiet otrdienas, 10. marta, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. You could certainly see your enthusiasm in the work you write.
    The world hopes for even more passionate writers like you who are not
    afraid to say how they believe. At all times go after your heart.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.