FOTO: Agris Jansons

Haleva fonda zupas virtuvei – desmit gadu

Tā bija sagadījies, ka gandrīz vienlaikus pirms desmit gadiem Tukumā darbu sāka trīs zupas virtuves – Tukuma luterāņu baznīcas organizētā, novada sociālā dienesta zupas virtuve Dārza ielas 11/13 patversmē rīkotā un arī Haleva fonda draudzes organizētā – Brīvības laukumā 4 (otrajā stāvā), kurai desmit gadi apritēja vakar, 12. decembrī.

Šo desmit gadu laikā, kā stāstīja fonda direktore un draudzes «Jaunā paaudze» mācītāja Dzintra Ivančika, ir palīdzēts ļoti daudziem cilvēkiem, kam tai brīdī ir klājies grūti. Taču šī palīdzība ir vajadzīga vēl arvien: “Mēs, katru nedēļu dalot zupu, redzam, ka cilvēkiem arvien vēl klājas grūti – nāk veci un vientuļi cilvēki, nāk daudzbērnu ģimenes, kurām ir pat astoņi un desmit bērnu. Es nezinu, kāpēc tā, bet daudzi cilvēki, kas dzīvo trūkumā, nesaņem sociālo palīdzību, un tad mūsu dalītā zupa ir viņu atbalsts. Esam izrēķinājuši, ka mēnesī zupu ir saņēmuši ap 1200 cilvēku, turklāt mēs piedāvājam ne tikai zupu, bet arī mazi un sausās zupas līdzi ņemšanai.” Kā stāsta Dz. Ivančika, šis palīdzības darbs ir vienmēr bijis ļoti nozīmīgs, jo ir ļāvis būt to cilvēku vidū, kam klājas grūti, un aprunāties, sniegt cita veida atbalstu: “Mēs nezinām, kāpēc kāds cilvēks ir nonācis uz ielas vai trūkumā, jo ne visi vēlas par to runāt, taču ir svarīgi, ka ir vieta, uz kurieni atnākt, parunāties, satikt citus.”

Zupas virtuve Brīvības laukumā 4 (otrajā stāvā) arvien vēl darbojas sestdienās 13.00 un svētdienās 15.00. 21. decembrī 13.00, kā stāstīja fonda vadītāja, zupas virtuvē būs svētku brīdis, kad tiks dāvātas saldumu paciņas, bet Ziemassvētku dievkalpojums būs 22. decembrī 13.00 ar svētku koncertu un kopābūšanas prieku.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 13. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.