Agita Puķīte

Ekspluatācijā nodod jaunbūvēto sporta zāli Tukumā

30. augustā Tukuma 3. pamatskolas sporta piebūvi un stadionu vērtēja Būvniecības valsts kontroles biroja speciālisti Oskars Sūnaitis un Juris Kozuliņš.

30. augustā Tukuma 3. pamatskolas sporta piebūvi un stadionu vērtēja Būvniecības valsts kontroles biroja speciālisti Oskars Sūnaitis un Juris Kozuliņš. Savukārt domi kā pasūtītāju pārstāvēja pašvaldības vadītājs Ēriks Lukmans, arhitektūras nodaļas vadītāja Zane Koroļa un būvinženiere Ramona Vētra, kā arī sporta metodiķis Juris Kožeurovs un Tukuma Sporta skolas direktors Sergejs Kovaļovs. Būvnieku SIA «Selva būve» pārstāvēja uzņēmuma vadītājs Rolands Orlovskis un darbu vadītājs Gints Caunītis.

Soli pa solim – sporta zālē, palīgtelpās, gaiteņos, kā arī plašajā pagalmā – pārbaudītāji pārliecinājās, vai viss izdarīts, atbilstoši tehniskajam projektam un normatīvajiem aktiem. Kā nopratām, līdz šai pārbaudei uzņēmējam jau bija uzdots mājas darbs, līdz ar to – vai tas ir izpildīts, tika pārbaudīts vispirms, kā arī norādīts uz citiem defektiem, piemēram, par avārijas izeju apzīmējumiem, kur ierastā bēgošā cilvēciņa vietā jābūt vārdam “izeja”, par logu sietiem, kuru elastība nepārliecināja ekspertus, jo, viņuprāt, nespētu noturēt bumbu, par avārijas izejas durvīm, kam vajadzīgs ugunsdzēsēju atzinums, par trūkstošajām detaļām ēkas ārsienā un nepieciešamību pagarināt žogu jaunās ēkas pagalmā utt. Kad norādījām uz mitruma pleķiem pārejā uz skolu, saņēmām skaidrojumu, ka tie tikšot novērsti, tāpat kā viss cits, par ko norādījuši eksperti un pašvaldības pārstāvji. Turklāt būvniecības darbiem esot piecu gadu garantija, bet atsevišķām ēkas konstrukcijām – septiņi.

Pēc skolas apskates O. Sūnaitis atzina, ka darbs ir paveikts labi, līdz ar to ēku var pieņemt ekspluatācijā: “Tukumnieki ir ieguvuši ērtu un plašu ēku sporta nodarbībām. Uzņēmējs ir ņēmis vērā mūsu iepriekš izteiktos aizrādījumus, daļu jau ir novērsis, savukārt šodien konstatētais vēl jānovērš, un tas savukārt jāuzrauga pašvaldības pārstāvjiem.”

 

Vairāk lasiet piektdienas, 31. augusta, laikraksta numurā ŠEIT

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.