Apvienošanās projekts būs jāapspriež iedzīvotājiem

Trešdien, 2. jūlijā, Tukuma domē notika pašvaldību vadītāju tikšanās, kurā tika uzklausīti SIA «Baltkonsults» speciālisti, kas informēja par apvienošanās projekta izstrādes gaitu.

Trešdien, 2. jūlijā, Tukuma domē notika pašvaldību vadītāju tikšanās, kurā tika uzklausīti SIA «Baltkonsults» speciālisti, kas informēja par apvienošanās projekta izstrādes gaitu.

Domes Attīstības departamenta vadītāja Anita Šēlunda pastāstīja, ka noticis nu jau sestais seminārs par apvienošanās projekta izstrādi. Tajā no konsultantiem saņemti priekšlikumi pašvaldību funkciju īstenošanai novadā un pārvaldes struktūrā, kā arī par pakalpojumu sniegšanas centriem, kas gan jau nodēvēti par pārvaldēm, piemēram, pilsētas, novada vai pagasta pārvalde. Eksperti sagatavojuši ziņojumu par nozaru diskusijām. Viņi arī atzinuši, ka finansējuma pieaugums administrācijai būs pamatīgs, taču precīzi dati vēl tikai tiks iesniegti.
Pašvaldību vadītājiem uzdots precizēt, kad notiks sabiedriskās apspriešanas sapulces. Tukumā tāda varētu notikt 24. jūlijā 18.00, taču līdz tam deputātiem jāpieņem lēmums, ka ar gala ziņojumu jāiepazīstina iedzīvotāji. Šim mērķim visdrīzāk tiks rīkota ārkārtas sēde. Šādas apspriešanas notiks katrā pašvaldībā. Departamenta vadītāja stāstīja, ka pašvaldībām jāpieņem lēmums – atbalstīt vai neatbalstīt šo apvienošanās projektu: "Nav tā – pašvaldība projektu neakceptē un noraida, Ministru kabinets nepieņems lēmumu par apvienošanos. Tas gan normatīvajos aktos ir atrunāts."
A. Šēlunda arī atzina, ka Tukuma dome nav tā, kas atšķirībā no pagastiem vēlas novadu – tā tikai izpilda Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas noteikto un ievēro metodiku, pēc kuras izstrādājami šādi projekti. Kādi būs sabiedrisko apspriešanu rezultāti, to šobrīd grūti prognozēt. Šo jautājumu deputāti izskatīs domes komiteju un domes sēdē augustā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.