Aizvadīts atklātais Tukuma čempionāts brazīliešu džiu-džitsu

29. decembrī Tukuma sporta skolas telpās tika aizvadīts atklātais Tukuma čempionāts brazīliešu džiu-džitsu (BJJ), kurā bija pieteikušies sportisti no Tukuma, Jelgavas, Rīgas, Ventspils un Jūrmalas, kā arī divi atlēti no Pleskavas (Krievijā).

29. decembrī Tukuma sporta skolas telpās tika aizvadīts atklātais Tukuma čempionāts brazīliešu džiu-džitsu (BJJ), kurā bija pieteikušies sportisti no Tukuma, Jelgavas, Rīgas, Ventspils un Jūrmalas, kā arī divi atlēti no Pleskavas (Krievijā). Tukumu šajos mačos pārstāvēja pieci cīkstoņi – Mareks Varnelis, Jānis Eisaks (abi sporta klubs «Tukuma brāļi»), Marģers Muzika, Māris Muzika un Dzintars Lācis (visi sporta klubs «Gracie barra brasa»). Svara kategorijā līdz 94,3 kg balto jostu ieguvēju vidū startēja Marģers Muzika, kurš piekāpās Krievijas sportistam Iļjam Kučerovam un izcīnīja 2. vietu. Šajā pašā svara divīzijā, bet purpura jostu vidū startēja Jānis Eisaks, kurš izcīnīja 3. vietu, bet uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa rīdzinieks, Latvijas sambo izlases dalībnieks Germans Žukovs («Satori dojo», Rīga), bet 2. vietu izcīnīja jelgavnieks Pāvels Lazučonoks («Jiu jitsu team Jelgava»). Svarā līdz 100,5 kg startēja divi tukumnieki – Dzintars Lācis un Māris Muzika. Fināla mačā uzvarēja Lācis, Muziku atstājot otrajā pozīcijā. Savu augsto meistarību kārtējo reizi nodemonstrēja Latvijas titulētākais BJJ sportists Mareks Varnelis, kurš triumfēja svara divīzijā virs 100,5 kg purpura jostu vidū. Viņš aiz sevis uz pjedestāla atstāja vairākkārtējo Latvijas čempionu brīvajā cīņā Jāni Koguticu un Rūdolfu Brēmani, kam ir baltā josta, bet viņš izvēlējās savus spēkus izmēģināt pie top klases sportistiem. Absolūtajā grupā (cīnījās visu svaru un jostu līmeņa atlēti), kurā pieteicās divpadsmit sportistu, uzvaru izcīnīja Pāvels Lazučonoks («Jiu jitsu team Jelgava»), 2. – Atis Kaunesis («Lewc», Rīga), bet 3. – Romāns Drozds («Jiu jitsu team Jelgava»).