Arnis Semenovs

Tukuma un Kandavas tūrisma informācijas centri – izstādē «Balttour 2015»

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada lielākā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kuras Kurzemes stendā «Kurzemes meistarstiķis» dzīvosies arī Tukuma un Kandavas Tūrisma informācijas centri ar dažādiem stiķiem – piedāvājumiem un informāciju.

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada lielākā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kuras Kurzemes stendā «Kurzemes meistarstiķis» dzīvosies arī Tukuma un Kandavas Tūrisma informācijas centri ar dažādiem stiķiem – piedāvājumiem un informāciju.

Kurzemes stends šogad izstādē startē, uzsvaru liekot uz saviem meistarstiķiem. Tukumnieku meistarstiķis būs smukuma meklēšana. Līdzpaņemtā Pure Chocolate šokolāde un Šokolādes muzejs sniegs padomus, kur meklēt laimi un līdz ar to arī spēs atbildēt, kā var tikt pie smukuma. Savukārt smukus meistarstiķus uz izstādi izrādīt līdzi iedevis ir Tukuma kalējs Gints Haņeckis. Stendā būs aplūkojami viņa lolojumi – pele-velosipēdists Artūrs ar savu trīsriteni, meistarīgais čellists – varde Vestards un skumstošā varde Vanda. Citus šī kurzemnieka meistarstiķus visi aicināti skatīt klātienē.

Tukuma TIC pārstāvji visas trīs dienas prezentēs savu jauno ceļvedi, kurā aprakstīti 13 maršruti ceļošanai un 10 dažādi piedāvājumi tūristiem – putnu vērotājiem, ģimenēm ar bērniem, aktīvās atpūtas piekritējiem, radošumu meklējošajiem un citiem. Īpašs jaunums – kvalitatīvs kartogrāfiskais materiāls ceļvedī. Savukārt sestdien, 7.februārī pulksten 12.00, 14.00 un 16.00 kluba „Mojito” bārmeņi tiks prezentēs Tukuma gastronomisko piedāvājumu – „Tukuma rožu kokteili”: stāsts par to, kāpēc rožu kokteilis, recepte, pagatavošanas demonstrējumi un kokteiļa garšošana.

Savukārt «Kurzemes Šveices» stendā nesteidzīgi ikviens varēs iepazīties ar vienu no ainaviski skaistākajiem tūrisma maršrutiem Kurzemē. Stendā pārstāvēta Kandava, Sabile un dabas parks «Abavas senleja».

Abavas senleja ir gleznaina ieleja ar senatnīgām mazpilsētām Kandavu un Sabili, kurā ir interesants un bagātīgs tūrisma piedāvājums. Trīs dienu garumā Kandavas un Sabiles tūrisma speciālisti, uzņēmēji un mūziķi reklamēs abas šarmantās mazpilsētas, abus novadus un dabas parku. Stendā izstādes apmeklētāji tiks aicināti iepazīt un izbaudīt Kurzemes Šveici.

Popularizēsim šai pusei raksturīgos gardumus – vīngliemežus, Kandavas ozolzīļu kafiju, tradicionālo putru – svilpeni, «Saltuma» izsmalcinātos konditorejas izstrādājumus, gardos «Kangaru» augļu un ogu našķus, tūrisma un atpūtas centra «Plosti» piedāvātos latviešu un brazīliešu ēdienus. Protams, neiztikt bez Abavas senlejas vīnu baudīšanas! Šajās dienās stendā varēsiet nogaršot ģimenes vīna darītavas «Abava» vīnus, īpašo Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu, Aināra Bērziņa darītos mājas vīnus, Sabiles Sidra aromātiskos dzērienus un jaunumu – Zemītes puses saimniecības «Tēviņi» vīnus. Tās visas ir Abavas senlejas garšas, kuras aicinām iepazīt.

Kopā ar Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja vadītāju, tēlnieku Ojāru Arvīdu Feldbergu interesenti varēs piedalīties akmens stādīšanas rituālā.

Balvas «Kurzemes gids 2013» ieguvējs Māris Lācis vedīs teatralizētā ekskursijā pa Abavas senleju. Dabas un tūrisma projektu vadītāja Iveta Piese («Abavas ielejas attīstības centrs») iepazīstinās ar jaunajiem kājāmgājēju maršrutiem.

Par muzikālo skanējumu sestdien rūpēsies mūsu jaunā dziedātāja Arta Jēkabsone un ģitāriste Māra Bula (džeza noskaņās), kā arī Sabiles muzikanti – Iveta Sēruma un Vilnis Bumbieris. Tas viss trīs dienu garumā «Balttour 2015». Stendu noformēja Jurģis Muska no Kandavas novada Kultūras pārvaldes. Par stenda rekvizītiem paldies zemnieku saimniecībai «Indāni» (Kandavas novads) un tūrisma saimniecībai «Drubazas» (Talsu novads). Īpašs paldies māksliniecei Lindai Romanovskai par viņas darinātajām galvas rotām. Priecājamies par Kandavas novada un Sabiles puses tūrisma uzņēmēju atsaucību un sadarbību!

«Balttour 2015» ir Baltijā lielākais tūrisma notikums, kas šogad norisināsies jau 22.  reizi. Izstāde vienkopus pulcē labākos nozares profesionāļus un ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu reģionā. Ikviens interesents ir aicināts baudīt izstādes lielisko atmosfēru, uzzināt karstākos jaunumus un iegādāties izdevīgākos ceļojumus Latvijā, Baltijā un visā pasaulē! Uz tikšanos izstādē!

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 6. februāra, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.