Tukuma un Engures novadā norisināsies zemessardzes mācības «Lielais zobens»

No 8. līdz 14. augustam Tukuma un Engures novados norisināsies 1. Zemessardzes novada mācības «Lielais Zobens 2016»

Kā ziņo portāls delfi.lv, no 8. līdz 14. augustam Tukuma un Engures novados norisināsies 1. Zemessardzes novada mācības «Lielais Zobens 2016», kurās kopā trenēsies Latvijas, Lietuvas un ASV Mičiganas Nacionālās Gvardes karavīri un zemessargi, portālu “Delfi” informēja Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāve Daina Ozoliņa.
Mācībās piedalīsies vairāk nekā 780 dalībnieku, un tās ir šā gada lielākās mācības 1. Zemessardzes novadā.

Mācību mērķis ir pilnveidot komandvadības spējas un pārbaudīt vienību spējas plānot un īstenot aizkavēšanas operācijas. Lauka taktiskā vingrinājuma laikā, kas norisināsies no 12. līdz 14. augustam, atbalstu sniegs arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters “Mi-17”.

AM atgādina, ka Nacionālo bruņoto spēku vienībās jūlijā un augustā turpināsies intensīvs vasaras mācību cikls. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Komentāri

  1. Kā var rīkot šādas vērienīgas bruņoto spēku mācības ar tehnikas pārvietošanos pa novadiem, kuros ir Āfrikas cūku mēris un noteikta mežacūku karantīnas zona? Kaut kā neiet kopā..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.