«Tukuma slimnīcas» darba vērtēšana turpināsies

17. jūnijā novada domes Finanšu komitejas darba kārtībā bija jautājums par Tukuma novada domes tiešās līdzdalības izvērtējumu SIA «Tukuma slimnīca». Kā tika skaidrots sēdē, domes speciālisti vairākus mēnešus vērtējuši iestādes darbu gan no stratēģiskās plānošanas, gan ekonomiskā viedokļa, lai sniegtu atbildi uz jautājumu: vai pašvaldībai arī turpmāk ir jābūt slimnīcas īpašniekam?

Šāds izvērtējums, kā izteicās pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, šādā apjomā tiekot veikts pirmoreiz, un to paredzot Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums. Tas nosaka, ka publiskai personai (pašvaldībai) ir pienākums ne retāk kā reizi piecos gados pārvērtēt tās tiešo līdzdalību kapitālsabiedrībā, kāda ir arī SIA «Tukuma slimnīca», kur Tukuma novada domei pieder 62% jeb 2 950 102 daļas. Kā skaidroja Tukuma novada domes juriste Ilze Blanka, izstrādājot apjomīgo izvērtējuma dokumentu, domes speciālisti, piesaistot arī juristi Zani Norenbergu, iedziļinājušies iestādes darbā – vērtējuši dokumentus, kā arī runājuši ar darbiniekiem.

Pirmais secinājums – slimnīca ir vajadzīga

Kā atzina Z. Norenberga, normatīvie akti nosaka, ka veselības aprūpe ir viena no valsts un pašvaldību funkcijām, un, iepazīstoties ar situāciju Tukuma novadā, redzams, ka nav alternatīva pakalpojuma sniedzēja, kas varētu nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību stacionārā un ambulatoros pakalpojumus, līdz ar to šis pakalpojums nav pakļauts tirgus regulējumam, jo nodrošina pakalpojumu visiem iedzīvotājiem.

Otrais secinājums – grāmatvedība ir nepārskatāma

Ekonomiskais izvērtējums savukārt norāda, kā atzina eksperte, ka nav bijis iespējams izvērtēt iestādes ienākumu un izdevumu balansu konkrētā pakalpojumā. Pēc grāmatvedības dokumentiem neesot saprotams, vai katrs konkrēts pakalpojums sniegts par valsts apmaksātiem līdzekļiem, vai par pacientu maksājumiem, tāpēc šajā jomā būtu veicami uzlabojumi, īpaši jau grāmatvedības uzskaitē. Tas jo īpaši nepieciešams tāpēc, lai saprastu, kā veidojas finanšu nepietiekamība «Tukuma slimnīcai». “Var runāt par to, ka valsts finansējums ir nepietiekams, bet pēc skaitļiem to īsti pateikt nevar, jo izdevumi netiek attiecināti uz konkrētiem pakalpojumiem un līdzekļu izsekojamība ir sarežģīta, par ko varētu būt arī iebildumi Valsts kontrolei «Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma» kontekstā,” skaidroja speciāliste.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 19. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Jēga no slimnīcas kurā trūkst sakarīgu speciālistu,viens mācās par juristu,cits gaida pensiju,vēl kāds sajaucis medicīnu ar biznesa plānu cits iedomājas ka ir Pavarotti.Bij sakarīgi dakteri ,bet tie jau traucēja

  2. Tur jau viss novērtēts, kā nav, tā nav, ja var strādāt tā, tad par ko vispār runājam, bet esam pareizajā partijā un ar to pašu plānu varēs rullēt vēl piecus gadus. Kas tad par to sākāms jaunajai ZZS nodaļai un Rečas kundzei?

  3. Var jau protams vertet vel 5 gadus,taču med.pakalpojum kvalitāte ar esošajiem med.darbiniekiem ir tada kā ir,jebkurš sevi cienošs Tukuma iedziv. ar veselibas probl.dodas uz Jurmalu vai Rigu ,Tukuma iegriežas tik pēc norikojuma,

  4. Tur sen laiks slēgt ciet tur pat nav cienīga atieksme no dakteriem.kà piemērs dakteris Stalts, visi sakarīgie dakteri tur nestràdà. TAlsos super dakteri tikai tur

  5. Tukuma slimniica ir vieta nabagiem kuri nevar tikt liidz Rigai, bet ja veseliiba ruup tad braukt nedomajot uz Riigu. Man pasam ir bijusi negatiiva pieredze Tukumaa pietam vairakas reizes.

  6. Slimnīcas darbs ir nopietni jāvērtē un jāmaina tās vadība. Nevar gadiem sēdēt vienā vietā un ļauties straumei. Lai notiktu attīstība un virzība, pacientu apkalpošanas kultūra un kvalitāte, vadītājus jāpamaina ik pa laikam.

  7. No pieredzes, otreiz tukuma slimnica negribu nonakt, gandriz sanaca kapu svetki un tauretajiem ballite! uz dakteru jautajumu, kadas zales ielaidi? masina noraustija plecus pati nesaprotot kuru ampulu man ieslircejuse.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.