Tukuma slimnīcā trūkst speciālistu

Veselības aprūpes nozare bija viena no tām, kas tieši nepietiekamā finansējuma dēļ aizvadītā gada nogalē piedzīvoja trauksmainus mirkļus. Tieši šajā jomā šogad tiek solītas reformas un dažādas pārmaiņas. Par to, ko šobrīd var piedāvāt SIA «Tukuma slimnīca» un ko ne, runājām ar valdes priekšsēdētāju Dzintru Rabkeviču.

– Pagājušā gada rudenī Veselības ministrija nāca klajā ar informatīvo ziņojumu par izmaiņām slimnīcu darbībā, kurā runā par stacionāriem ar skaidri definētiem pakalpojumiem. Tātad – kāda ir mūsu situācija?

 – Mums ir teikts, ka slimnīcas ciet nevērs, bet varbūt kaut kas var mainīties pakalpojumos, tomēr šādu sarunu ar ministriju arvien vēl gaidām, jo tika solīta saruna par Veselības inspekcijas pārbaudēm, kas notika pagājušā gada rudenī un kurā tika vērtēts reālais pacientu skaits, nodrošinājums ar mediķiem un iekārtām. Tātad – tikai pārbaudīts, vai neesam samelojušies par pacientu skaitu un medicīniskajām tehnoloģijām. Mēs bijām pirmā slimnīca, kurā šī desmit cilvēku pārbaude notika, un atzinums bija, ka viss ir kārtībā.

– Runājot par speciālistiem, atbilstoši 2. līmenim, jums jānodrošina diennakts palīdzība obligātajos profilos – ķirurģijā un terapijā, kā arī neiroloģijā, taču mēs zinām, ka šī palīdzība netiek nodrošināta, tāpat kā, piemēram, traumatoloģija. Un kāda tad varētu būt slimnīca, kurā nevienu kaut kādā veidā traumētu slimnīcu neārstē?…

– Mēs paši šo nodaļu dēvējam par neiroloģijas nodaļu, bet pēc būtības tā ir hronisko slimību un neiroloģijas nodaļa. Ir jāatšķir, ka lielajās pilsētās ir izveidotas insulta vienības, kurās palīdzība tiek sniegta četru stundu laikā, bet pie mums bieži vien nonāk cilvēki, kam šis laiks ir pāri un kam ir vajadzīga ārstēšana.

– Tomēr cilvēkiem nav skaidrs, kāpēc, piemēram, arī dienā ar galvas reiboni vai galvas sasitumu ”ātrie” pacientus ved uz Jelgavu un saka, ka Tukums nemaz nav sarakstā… Līdz šim rakstījām, ka neirologs var sniegt konstultāciju, bet Neatliekamajā palīdzībā saka, ka Tukuma slimnīca nav viņu sarakstā, tāpēc visus pacientus ar neiroloģiskām sūdzībām ved uz citām slimnīcām.

– Nodaļā uz vietas ārsts ir divas reizes nedēļā – mūs konsultē daktere Sevčuka, daktere Kaminska ir ārstējošais ārsts un, ja nepieciešams, konsultācijas sniedz arī neiroloģe Bāliņa-Tretjakova, ar kuru par to ir noslēgts līgums. Bet mums kā otrā līmeņa slimnīcai nav tāda nosacījuma, ka neirologam jābūt obligāti. Bet, kas attiecas uz to, kuru pacientu kur ved, šos lēmumus pieņem NMP dienests pēc apstiprinātā katastrofu medicīnas plāna. Arī pie mums ieved pacientus, kam patiesībā būtu jānonāk citā slimnīcā, bet aizved prom tos, kurus varētu atstāt šeit.

– Ir gan nācies dzirdēt, ka slimnīcas nepatiesi norāda, kādus pacientus tās var vai nevar pieņemt…

– Mēs esam godīgi norādījuši, ko mēs varam izdarīt un ko mēs nevaram. Mūs arī jau minētajā Veselības inspekcijas pārbaudē uzslavēja, ka esam godīgi katastrofu medicīnas plānā norādījuši savas iespējas jeb to, ko varam vai nevaram.

– Piemēram?

– Mēs nevaram darīt neko tādu, kas varētu kaitēt pacientam. Tas attiecas uz bērnu ķirurģiju vai, piemēram, uz to pašu neiroloģiju. Protams, par to varētu būt diskusijas – vai mēs to varam, vai nevaram darīt, bet mediķi pateiks, ka, ievedot pie mums pacientu ar šķietami vienkāršu diagnozi, izmeklējot var izrādīties daudz nopietnāka problēma, kam vajadzīga speciālista klātbūtne un nopietni izmeklējumi. Bet, lai varētu pacientu aizvest uz augstāka līmeņa slimnīcu, ir lielas problēmas, taču laiks iet. Tas nav vienkāršs jautājums.

– Jums ir problēmas arī ar traumatologu.

– Jā, mums nodaļā ārsta slimības dēļ traumatologa nav, ir tikai amulatorajā pieņemšanā. Politraumas un smagākus gadījumus NMP dienests ved projām neatliekamā kārtā, bet plānveida operācijas nenotiek.

– Ko domājat darīt?

– Varam tikai lūgties kādu ārstu palīdzēt, bet ceram, ka dakteris iznāks darbā. Lai noturētu šo profilu līmenī, šobrīd dežūras varam salikt, bet viegli tas nav.

– Trūkst arī anesteziologu…

– Anestezioloģija arī ir viena no sāpju lietām, bet to risinām. Mācām savu speciālistu.

 

Ar interviju pilnā apjomā var iepazīties otrdienas, 21. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Tu liksi to O.Amatnieku mierā?Ko kunksti nepārtraukti?Zini kur viņš sastopams ikdienā!Aizej un izrunājies mīzala!!!Beidz sev gļēvi internetā lidzskrejejus vākt!!!

   1. Likšu mierā tikai tad, kad šis tipinjš beigs bāzt savu degunu tur kur vinjam nav nekādas saprašanas. Un tad kad beigs kjengāt cilvēkus, kautvai tos pašus domes deputātus, darbiniekus un pārējos Tukuma uznjēmējus, kurus vinjš uztver par konkurentiem.

    1. Cik Tukumā daudz skaudīgu gnīdu!Viens otru noēd un pēc tam pinkšķ,ka Tukumā viss iznīcināts un nolaists!Stukači un padlas vien te palikuši…

 1. Tukumā nekad nav bijusi interese pieaicināt augstas klases speciālistus, lai būtu kvalitāte, lai varētu uzticēties, bet pie mums sēž tādi ārsti, kuri vairāk par šlāgerdziesmiņām pieņemšanā vairāk neko nepasaka. Kāpēc Madonas, Valmieras slimnīcā veic nopietnas operācijas arī speciālistiem no Rīgas, kaut attālums no Rīgas daudz tālāks. Šeit pat rentgena aprakstu jāgaida 5-7 dienas, bet ja nopietns plaušu karsonis, tad var gadīties, ka apraksts jau vairs nevajadzēs, kā arī apraksti tādi, ka Rīgā šos aprakstus iemet atkritumos un vienmēr viens jautājums “kas Jums tur strādā”.

 2. Par katru slimnīcu viedoklis rodas apmeklējot ne tikai speciālistus, bet arī tualetes…. vai ir tīrs, vai ir ziepes, dvieļi, tualetes papīrs……ko dod cilvēkiem ēst…nu te ir kur tiekties

 3. Izmantoju tikai 3 ārstus kopumā braucu uz bulduriem,bērnu nodaļā tukumā ieejot ciemos biju šokā..kā pie bomžiem godīgi sakot,neuzskatu kad tajās palātās vajadzētu uzturēties bērniem,vadītājai nav interese ne ko remontēt ne piesaistīt lai ietu uz tukuma poliklīniku vai slimnīcu,tādēļ braucu uz bulduriem un arī attieksme cita

 4. Prieks, ka latviesiem patik latviesus grauzt! Kad udens smelas mute, tad arii vieteejie labi! Varbut, kadreiz uz saviem Bulduriem vari nepaspet, maini dzivesvietu buss drosaak! Nu, labi Bernu nodala vajag remontu, kaut kad buss, bet tas nav tik svarigi, kaa superatsauciigaas maasinnas un aarsti, ne mirkli nenozeeloju, ka dziivoju TUKUMA!

 5. Nu labāk jau būtu slēgt šo slimnīcu vispār, jo pieredze man ir bijusi tikai negatīva ar darbinieku neprofisisinālismu, nolaidību un slinkumu, vienaldzību. To nekādādā gadījumā es nenosauktu par cilvēku medicīnas iestādi

  1. Jā. Vēzi nosauc par kuņģa čūlu… tad kad bija jau par vēlu, par savu muļķību neatbildēja neviens. Visu uzticību zaudējuši, ko te vispār piebilst… visu no nulles jāsāk tur veidot. Vel tā attieksme… šķiet, ka viņi iet uz darbu piespiestā kārtā un dara visu negribot. Šajā jomā tā būt nedrīks, kategoriski! Nepieciešami speciālisti ar zināšanām, mīlestību pret darbu un vēlmi palīdzēt, vēlmi augt un attīstīties savā jomā… nevis domāt tikai par savu labklājību.

 6. Katram sava pieredze. Es Tukuma slimnīcai, reanimācijai, uzņemšanas nodaļai varu pateikt tikai lielu ,patiesu paldies. Ir bijuši kritiski mirkļi, bet vienmēr ir veiksmīgas sagadīšanās pēc ir nācis tieši tas ārsts, kam nav vienalga. Med. personālam tikai labākos vārdus…..pie katras kustības pēc smagas operācija māsiņas bija klāt. Un tā nu ir, ka mums viens un tas pats ārsts, frizieris, skolotājs, šuvējs…..utt. vienam ir ar plus zīmi, bet citam ar mīnuss. Acīmredzot, man ir vienmēr paveicies vai,varbūt, ar pareizo attieksmi protu iet, runāt……KaUTKAS JAU TUR Ir…..
  lAI VEICAS VISIEM……;)

 7. Vai NTZ liekas ,ka tà ir jauna informācija vai vairs nav ko rakstīt?!Tas jau gadiem tur tā ir,bet uzraksta kā tādu jaunumu.Labi,ka netērēju vairs savu naudiņu NTZ makalatūrā.

 8. Kur tik augstu ķeriet..nevajag ne neirologus, ne traumatologus..Dabūniet teiksim elementāru dzelzs skaidiņu vakarā acī, vai acs vīrusu tā-ap 21.00-22.00 un tad dodieties uz Tukuma uzņemšanas nodaļu..:D Redzēsiet speciālistus, un atieksmi, un par ko izvērtīsies jums vakars un nakts:DDDD:DDD

 9. naacaas vienreiz shuut roku.vispaar jau kuriozi.liekas ka buutu ar vilcienu aizbraucot uz riigu atraak sashuutu.pats liidz tiem atrajiem atbraucu,bet she tev,eij tur uz polikliniku kautkur otrajaa vai kuraa staavaa taadaa kabinetaa.nu h…a,ar visu asinojoshu roku arii atradu.nu po taa rinda,,nesedeju jau negaidiju.bet tas jau nekas,ej uz registratuuru kautkadai graamatinai pakalj.tur cilveki kadi 8 priekshaa.nu visi bija saprotoshi gaaju bez rindas.ar to viss nebeidzaas.taada graamatinja nav.lai uztaisiitu jaunu jaamaksaa.vnk nauda ne cents bija liidzi.tak vels paravis,sashuj to roku un pec tam atnesishu ko vajag.vot taads variants.

 10. Man 2 reizes ir veikuši ķirurģiskas manipulācijas Tukuma slimnīcā.
  1. Bija jānoklausās visādas jēlības no ārstie
  2. Abas reizes man to Tukuma darbu Rīgā pārtaisīja, bet sekas vēl tagad ir.

  Kam mums tādu iestādi vajag? Un vainīga, manuprāt, nekompetentā, varaskārā vadītāja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.