Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukuma novada dome pārdomā un līgumu ar olu ražotāju lauž

Tukuma novada domes sēdē 30. janvārī deputāti ar balsu vairākumu pieņēma lēmumu lauzt nodomu vienošanās ar uzņēmumu «Gallusman», kas 2018. gadā bija vērsies Tukuma novada domē ar ieceri daļā Jaunsātu karjera būvēt olu ražotni.

Kā, informējot par šo jautājumu, skaidroja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs, lēmuma projekts sagatavots, rēķinoties ar to situāciju, kāda ir pašvaldībā ar finanšu resursu pieejamību: “Nav paredzams, ka valsts politika attiecībā uz kredītu saņemšanu un īpašām finansējuma programmām varētu mainīties, tai skaitā attiecībā uz ceļu būvēšanu, tāpēc, lai izslēgtu risku, ka domei varētu būt jāpilda apņemšanās izbūvēt ceļu uz plānotās olu ražošanas rūpnīcas atrašanās vietu, kas izmaksātu ap 12,5 miljoniem eiro, neredzu iespēju, ka mēs šādus līdzekļus pašvaldības budžetā varētu atrast. Lai netiktu radīts risks citiem infrastruktūras objektiem, virzu šo lēmuma projektu un aicinu deputātus to atbalstīt.” Uz deputātu Arta Jomerta un Modra Liepiņa jautājumu, kāpēc jautājums tiek virzīts steidzamības kārtā un kāpēc nav notikusi konsultēšanās ar uzņēmēju, jo šāda līguma laušana nav ētiska attieksme pret viņu, N. Rečs skaidroja, ka iepriekšējā periodā saņemta uzņēmēja vēstule par to, ka tiek veikta ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra, taču realitātē zināms, ka nekādas darbības netiek veiktas un ka attīstītāju interesē vieta ražotnei Ogres novadā, līdz ar to nevajadzētu lolot ilūzijas ar šo projektu Tukuma novadā.

Ar jaunās koalīcijas balsu vairākumu (Agnese Ritene, Jānis Eisaks, Normunds Rečs, Reinis Duksītis, Edmunds Grīnbergs, Ilvars Ozoliņš, Daiga Reča, Agris Zvaigzneskalns) nodomu vienošanās tika lauzta.

Atgādinām, ka šādu nodomu vienošanos ar SIA «Gallusman» Tukuma novada domes deputāti vienbalsīgi noslēdza 2018. gada 5. jūlijā. Un par to balsoja visi 15 toreizējās ārkārtas sēdes dalībnieki – Arvīds Driķis, Jānis Eisaks, Sergejs Kovaļovs, Dace Lebeda, Modris Liepiņš, Ēriks Lukmans, Normunds Rečs, Ludmila Reimate, Aivars Volfs, Reinis Duksītis, Edmunds Grīnbergs, Artis Jomerts, Ilvars Ozoliņš,  Daiga Reča un Agris Zvaigzneskalns.

 

Komentāri

 1. domei varētu būt jāpilda apņemšanās izbūvēt ceļu uz plānotās olu ražošanas rūpnīcas atrašanās vietu, kas izmaksātu ap 12,5 miljoniem eiro!!!! Cipars kosmisks. Kāpēc domei vajag balstīt “lielo” investoru ar tādu ieguldījumu. Tad jau mani arī, lai atbalsta. Es gribu atvērt desmit veikalus novadā un nodarboties ar tirdzniecību. Vienam veikalam vajag jumtu nomainīt, otram vajag bruģi ielikt, trešajam vajag žogus ielikt, lai skaists skats veikalam, citam durvis jaunas vajag utt. Ar ko ukraiņi ir īpašāki par tukumniekiem, kuriem arī vajag naudu biznesam. Murgs. Projekts no sākuma likās nepareizs.

 2. Re cik vienkārši, pozīcija ne par ko neatbild , pat par to, ko viņi iepriekš bija nobalsojuši. Un lai vēl stāsta pasakas , ka Lukmana laikā opozīcija neko neredzēja nezināja , tikai rociņas cilāja un pēc tam FB ķengājās.

 3. Sitiem jau viss slikti. Kaa meneša laikā visā taa var iedzilināties? Paši vien iepriekš Domē sedējāt. Pretīgi- lauzit, plēsiet, kengājaties, bet piedāvājiet ari ko vietā.

  1. Sen jau bija iedziļinājušies visā, iepriekš Trīs partiju apvienība rakstīja valsts uzraudzības iestādēm, lai apstādina šo projektu, kur zeme tiek iztirgota par sviestmaizi. Volfs jau virzīja projektu par atbalstu no uzņēmumu puses.

   1. Pat valdība tūliņ lems, lai atbalstītu šo objektu, tik Ogres, ne Tukuma pusē, mums jau naunas nevajaga. Dzīvojam ekoloģiskos vistu mēslos un nekunsktam!

    1. skaidrs taču, valdību veido Kampara partijas biedrs. Olu projekts bija interesants Kamparam. Nu lai virza citur, tālāk no Tukuma. Tukumam jāatdod parādi, kurus sataisījuši vecās varas pārstāvji. Nevis jālien jaunos parādos, būvējot ceļus citiem ukraiņu apšaubāmiem investoriem. Zinu, ka ar ukraiņiem labāk nesākt biznesu, tie ir viltīgi, ātri, negodprātīgi, uzmetīs Domi aci nepamirkšķinot. Zināmi jau tādi gadījumi, kad latviešus uzmetuši ukraiņi.

     1. Un atkal jau Kampars visur vainīgs, kā jau uz katra stūra jaunajai vadībai! 😀
      Varbūt pastāsti konkrētus gadījumus par ukraiņu projektiem kur latvieši uzmesti, lai ir kursā par ko runā?

     2. Kad Ntz vareetu uzrakstiit kaadu rakstu, cik ieprieksejos gados vecaa vadiiba ir iedzinusi Tukumniekus paraados? Laiks lauzt stereotipus un saakt rakstiit taisniibu par veco varu.

 4. Tukumam jau neko nevajag- ne jaunas darbavietas, ne celtniekiem darbu būvējot infrastruktūru un rūpnīcas, ne nodokļus un naudu attīstībai! Vajag tikai žēloties, ka viss slikti! Un glumie “jaunie” politiķi to izmanto savu pelēko spalvu spodrināšanai. Nožēlojami!

  1. 1. Diez vai Tukums atgriezīs nodokļos tos milzīgos ieguldījumus. 12,5 miljoni ceļam!! Kosmoss. Tas ir izdevīgi tikai privātā kapitāla turētājiem un tiem, kuri saņem otkatus par projektu. Novada budžetam noteikti nē.
   2. Celtnieki? Objektu būvēt saņemtu kāds vecajai varai pietuvinātais celtniecības uzņēmums, kurš arī nopelnītu. Bet celtniekiem ir arī citur kur strādāt, kur netiek tērēta pašvaldības nauda ceļu būvēšanai. Pa 12,5 miljoni Tukums var atjaunot visus ceļus. Uzbūvēt jaunas būves. Dzīvokļu ēkas. Utt.
   3. Naudu attīstībai? Kādai? Uzņēmuma. Nevis pašvaldības attīstībai.
   4. Zemes vērtība ir cita, bet Volfs ar Lukmani vēlējas par sviestmaizi notirgot. Tur ir vērtīga grunts. Volfs laikam saņēma labu kabatas naudu, ka tik sīvi virzīja projektu. Par savām interesēm domāja, ne par Tukuma novadniekiem. “Jaunie” pareizi visu darīja. Ja ir kaut mazākās šaubas, nevajag iesaistīties riskējot ar mūsu visu nodokļos nomaksāto naudu.

 5. Bet varbūt tomēr taisnība, ka bijusī Jaunsātu priekšniece, kura tagad ir “jaunā” mēra sieva un padomdevēja, vēlas noslēpt pēdas saviem kriminālajiem darījumiem ar Jaunsātu karjeras zemēm? Jo kāpēc tad viss notika tik lielā steigā, slepeni un kā pirmais darbs uzreiz pēc varas maiņas?

 6. Bet varbūt tomēr taisnība, ka bijusī Jaunsātu priekšniece, kura tagad ir “jaunā” mēra sieva un padomdevēja, vēlas noslēpt pēdas saviem kriminālajiem darījumiem ar Jaunsātu karjeras zemēm? Jo kāpēc tad viss notika tik lielā steigā, slepeni un kā pirmais darbs uzreiz pēc varas maiņas? Varbūt ntz un tiesībsargiem ir ko papētīt, kamēr nav viss vēl paslēpts!?

  1. krimināli darījumi bija tikai Volfam un šulcistu blicei, viņi virzīja visu šo projektu ātros tempos. Baumo, ka ukraiņi piesolīja vairākus simtus tūkstošus samaksāt par projekta veiksmīgu realizāciju. Tagad jāsūkā pirksts. Jaunā vara tagad, lai papēta labāk, kam tur vajadzētu procesiņus uzsākt. Izskatās, ka vecajiem būs jāpierod sēdēt policijas un KNAB pratināšanas kabinetos 🙂

   1. Protams, protams, tikai iepriekšējai varai viss apšaubāmi …
    Nu gan jau laiks parādīs arī jauno vadoņu abšaubāmos darījumus … tā kā gaidi 😀

 7. Nosaukums nepareizs. Tukuma novada Dome neko nav pārdomājusi. Trīs partiju apvienība vienmēr ir cīnījusies pret šo apšaubāmo un noslēpumiem tīto projektiņu. Pareizs nosaukums – “Jaunā vara” pasaka nē apšaubāmam projektam.

 8. Vai tiešām nepietiek tās ķengas, viss tik slikts, bet paskatieties apkārt ir tak daudz laba arī, tāpēc vienreiz beigsim gānīties, un gaidīsim tos superdarbus no jaunās vadības. Kaut jāsaka, šie deputāti bija pie lemšanas arī agrāk un balsoja, tā kā visi vienā maisā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.