Tukumā konteineros dzīvot nevarēs…

2. jūlijā Tukuma novada domē notika nu jau otrā tikšanās ar iedzīvotājiem par Tukuma novada teritorijas plānojuma grozījumiem. Pirmajā sanāksmē 15. janvārī, kā stāstīja plānojuma izstrādātāja SIA «Reģionālie projekti» pārstāvis Tālis Skuja, tika izvērtēti 38 priekšlikumi, bet šajā – vēl 33, kas saņemti pēc pirmo grozījumu izvērtēšanas, taču iesniegumi vēl arvien tiekot saņemti. Saņemti arī 22 institūciju saskaņojumi, no kuriem daļa – bez iebildēm, bet atsevišķos gadījumos atbilstoši norādījumiem informācija precizēta.

2. jūlijā Tukuma novada domē notika nu jau otrā tikšanās ar iedzīvotājiem par Tukuma novada teritorijas plānojuma grozījumiem. Pirmajā sanāksmē 15. janvārī, kā stāstīja plānojuma izstrādātāja SIA «Reģionālie projekti» pārstāvis Tālis Skuja, tika izvērtēti 38 priekšlikumi, bet šajā – vēl 33, kas saņemti pēc pirmo grozījumu izvērtēšanas, taču iesniegumi vēl arvien tiekot saņemti. Saņemti arī 22 institūciju saskaņojumi, no kuriem daļa – bez iebildēm, bet atsevišķos gadījumos atbilstoši norādījumiem informācija precizēta.

Kāpēc aizliedz pārvietojamās mājas un konteinerus?

Viens no konsultatīvās padomes priekšlikumiem bija skaidrot, kāpēc Tukumā kā dzīvojamās mājas nevar izmantot pārvietojamās mājas un konteinerus. Darba grupa par šo jautājumu daudz diskutējusi, taču atstājusi spēkā iepriekšējo risinājumu, ka konteineru un pārvietojamo māju nevar izmantot dzīvošanai. R. Martišauska iebilda, ka pašvaldība nenāk pretī tiem iedzīvotājiem, kam nav naudas gatavai mājai, bet kas, piemēram, lauku apvidos varētu novietot šādu vagoniņu; turklāt tas izskatās labāk par dažu labu dēļu būdu: “Piemēram, Engures novada pašvaldībā šādu konteineru izvietošana aizliegta blīvā apbūvē, bet Tukumā pieņemts vispārējais aizliegums pēc principa – mums nepatīk un mēs aizliedzam. Tas ir stāsts par gadījumu, kad būvvalde saskaņo tikai tādu pirts jumtu, kas ir 10 reizes dārgāks, un tikai tāpēc, ka kundzēm domē tāds patīk labāk nekā lētais.” Aicinot arhitektus skaidrot, kāpēc šāds aizliegums tomēr noteikts, I. Vistapole stāstīja, ka konteinera tipa ēkas, kā to nosaka Būvniecības likums, nav paredzētas dzīvošanai: “Tam skaidrojumu sniegusi arī Ekonomikas ministrija, secinot, ka jūras konteinerus un pārvietojamās mājas var izmantot tikai tam mērķim, kam tie ir ražoti. Protams, ražo arī konteinera tipa elementus dzīvošanai, bet tie arī šim mērķim ir paredzēti. Mēs neesam aizlieguši šīs pārvietojamās mājas, ja tās tiek uzliktas uz stabveida pamatiem un ja tās ir plānots izmantot kā stacionārās – ar atbilstošiem dokumentiem un ar visu to, kas dzīvošanai domātā mājā paredzēts.” Kāds iedzīvotājs iebilda, ka šādos treileros citviet pasaulē, piemēram, Īrijā dzīvo cilvēki gadiem ilgi, tad kāpēc to nevar darīt Latvijā – savā zemes gabalā?! Šis jautājums izraisīja diskusijas par to, vai treileros dzīvojošie un cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas kādam krīt vai nekrīt uz nerviem; ka viegli runāt tiem, kas dzīvo labi situētos apstākļos un kāpēc sabiedrībā radusies tāda situācija, ka kādam vienīgā iespēja ir dzīvot tikai treilerī vai uz ielas. R. Martišauska aicināja runātājus būt savstarpēji tolerantiem un nevienu neaizvainot, bet pašvaldību – padomāt arī par tiem, kas vēlas šādu māju.

Vairāk par priekšlikumiem un to, ko par to saka speciālisti, lasiet piektdienas, 5. jūlija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Pašvaldības vai nu paliek augstprātīgas,vai nu lĕmumu pieņěměji aprobežoti.Kaut kā arvien intresantāki ir mūsu pašu tautiešu likumi un tikumi.

 2. pilnīgi tukša muldēšana-privātīpašums-vienīgi redzama vēlme nevajadzīgu pakalpojumu noturēšanai izveidotajai parazītsistēmas peļņai….

 3. Tas viss ir tikai lai lieli piķi baztu kabatas jo 100% par attiecigu naudiņu atļauju vares dabut tadai mājiņai, ielas nevar gadu desmitiem uzcelt, ceļ pieminekļus par pus miljonu kam vertiba pat tuvu tam nav, ka tik kaut kur iebazt kabatā naudu….

 4. Londonā atļauj būvēt 9 stāvu jūras konteineru ēku Tukumā neļauj pat tādu iespēju kā konteineru māju! Izskatās kad domes darbinieki atpalikuši no dzīves vai arī pieraduši pie kukuļiem 😀

 5. kaut vai kartona kastē var dzīvot, kurš to var aizliegt… pirms izdot noteikumus vajadzētu padomāt par to vai spēs tos pamatot ar Eiropā pieņemtām normām, kāda gurķa pēc mēs tad esam tādā savienībā????!!!!

 6. Pilnīgi absurds raksta nosaukums un pievienotā bilde. Cilvēku maldināšana un lieka naida kurināšana. Izlasiet, ko saka I.Vistapole – Mēs neesam aizlieguši šīs pārvietojamās mājas, ja tās tiek uzliktas uz stabveida pamatiem un ja tās ir plānots izmantot kā stacionārās – ar atbilstošiem dokumentiem un ar visu to, kas dzīvošanai domātā mājā paredzēts.
  Jūs domājat, ka Būvvaldei ir tiesības pateikt – jā, dzīvojiet kaut kastē, neko neskaņojiet un viss ok???

 7. Kăpěc es uz savas zemes nevaru novietot, celt mitekli kă es gribu un varu atľauties????? Es esmu kungs savă země.Visu laiku kăda priekšă jăiztop.

 8. Peļuk, kā jau iepriekš minēts – visa lietas būtība ir ierēdņu alkatībā un kukuļņemšanā. Parunā ar pieredzējušiem celtniekiem – viņi pastāstīs, cik par cik ir kam jāsamaksā, kāds galds ar kādiem salātiem ir jāuzklāj R..dānam, lai viss tiktu pieņemts un parakstīts…

 9. Tā viš ir un būs :)Tukumā niko nevajag , ražotne ni, lidlauku ni, vēja parku ni utt.utt.mus tāpa labi, nikā nav ne pirts, ne baseins, ne kultūras nams utt. nu i nevajag , tagad alkoholam atlaides , jeee strebjam un viss čikeniekā 😀

 10. Ļoti vienkārši, tu varbūt laimīgs dzīvosi savā bomžatņikā, līdz brīdim, kad kaimiņos ievāksies 10x lielāks bomzis, kas tev varbūt vairs nepatiks. Pēc tavas loģikas aizliegt nevar.

  p.s. es gan uzskatu, ka savā īpašumā ir jāva darīt ko gribi, bet diemžēl zinot cilvēku dabu un faktu, ka ne visi ir ar vienādiem tikumiem un tīrības standartiem utt., šāda attieksme neder.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.