Tā Ģimenes dienu atzīmēja Slampē /FOTO/

29. maijā arī Slampē notika ģimeņu saliedēšanas svētki – Ģimenes diena. Dienvidū, sportiskā noskaņojumā visi tika aicināti sapulcēties pie kultūras pils Slampē, lai reģistrētos foto orientēšanās pasākumam. Izskriet, vai izstaigāt (kā nu kura ģimene vēlējās) Slampi.

29. maijā arī Slampē notika ģimeņu saliedēšanas svētki – Ģimenes diena. Dienvidū, sportiskā noskaņojumā visi tika aicināti sapulcēties pie kultūras pils Slampē, lai reģistrētos foto orientēšanās pasākumam. Izskriet, vai izstaigāt (kā nu kura ģimene vēlējās) Slampi.

Pieteikušās bija deviņas ģimenes – ģimeņu komandas, kuras arī nonāca līdz finišam. Katrai ģimenei tika izdalīta karte ar sešiem punktiem pie kuriem bija jāizpilda papildus uzdevumi, kā piemēram jāsastājas bānītī, jāpalecas visiem ar paceltām rokām u.c. Visi kontrolpunkti  bija jāiemūžina fotogrāfijā, lai pēc tam galvenā pasākuma organizatore Madara Ozoliņa varētu novērtēt vai uzdevums ticis izpildīts. Diena bija karsta un līdz ar to ceļš likās ļoti tāls. Izejot visus punktus un atgriežoties pie kultūras pils visām ģimenēm bija jāiziet vēl astoņi papildus uzdevumi, kur par tiesnešiem piestrādāja un uzdevumus vērtēja jaunieši no Slampes jauniešu deju kolektīva «Laisma». Tur varēja iemēģināt roku veiklību, piemēram, šautriņu un bumbiņu mešanā, kā arī pakustināt jau iekarsušās smadzeņu šūniņas saliekot puzli (diezgan grūtu), savienojot cilvēku vārdus ar profesijām un pat izmērot koka apkārtmēru. Lai mazliet paslēptos no saules tika dota iespēja iekštelpās doties uz audēju darbnīcu, kur katra ģimene varēja kopīgā darbā ieaust savas tās dienas emocijas. Ilgāku laiciņu nācās pavadīt piesēžot pie galda tiem kuri vēlējās uzzīmēt savu dvēseles spoguli – fraktālā zīmēšana. Katram darba beigās sanāca sava veida glezna, kuru pēc tam fraktālu metodes un madalu  terapijas praktiķe, lektore Ineta Jaunciema arī izskaidroja.  Tas bija interesants veids kā ikviens varēja paskatīties uz savu iekšējo būtību un uzzināt arī kaut ko jaunu par sevi. Kamēr vecāki un lielākie bērni lūkojās savā dvēseles spogulī mazākie varēja piedalīties seju apgleznošanā, kuru veica Zemgales vidusskolas meitenes. Pēcpusdienā, pēc visām atrakcijām visi tika aicināti uz Edmunda Veizāna deju skolas jubilejas koncertu, kur visus sanākušos priecēja ar oriģinālām un modernām dejām. Koncertu noslēdza ar apbalvošanas ceremoniju ģimenes dienas dalībniekiem, kas izpildīja visus uzdevumus. Uzvarēja draudzība, bet katrai ģimenei tika sava nominācija, tā piemēram, sirsnīgākā, saliedētākā, veiklākā u.c.

Runājot par vērtībām, domāju ka katram no mums pirmā vietā vērtību skatā ir ģimene. Bet ikdienas steigā tika daudz laika kopā nepavadām un šāda ģimenes diena ir veltīta tam lai ģimene sajustu to kopības sajūtu – ka ģimene ir viens vesels – tā Madara Ozoliņa.

Komentāri

  1. Sāku lasīt rakstu, bet komatu trūkums un to esamība nevietā, ļoti apgrūtina lasīšanu. Šķiet, ka raksta autorei nav elementāru zināšanu par pieturzīmju lietošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.