Slampes pagasta centrā – jauni šķūnīši

Slampes centrā uzcelti pirmie desmit no pagastā nepieciešamajiem 30 šķūnīšiem. Diskusijas par to, ka vecie jānojauc, bardaks jāaizvāc un jāuzceļ jauni šķūņi, pagasta centrā iedzīvotāju vidū sākās jau pirms laba laika, iesaistot arī pagastu pārvaldi.

Slampes centrā uzcelti pirmie desmit no pagastā nepieciešamajiem 30 šķūnīšiem. Diskusijas par to, ka vecie jānojauc, bardaks jāaizvāc un jāuzceļ jauni šķūņi, pagasta centrā iedzīvotāju vidū sākās jau pirms laba laika, iesaistot arī pagastu pārvaldi.

Pavisam šai vietā bija 27 šķūnīši, no kuriem daži agrāk izmantoti kā garāžas, taču lielākā daļa kalpoja malkas un saimniecības inventāra uzglabāšanai. Tiesa, laika gaitā šai vietā bija izveidojušās atkritumu kaudzes. Tā kā iedzīvotāji bija izteikuši gatavību nomāt šķūņus, ja tos uzcels, SIA «Komunālserviss TILDe» atbilstoši domes lemtajam vecos nojauca un uzcēla vienlaidu malkas šķūni ar desmit nodalījumiem, lai tiem iedzīvotājiem, kuri apkurina dzīvokļus ar malku, būtu, kur to glabāt.

Kā pastāstīja uzņēmuma direktors Aldis Siliņš, šķūņi ir gandrīz pabeigti un augusta sākumā plānots tos nodot ekspluatācijā: “Kad tas būs izdarīts, uzņēmums kopā ar Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldi spriedīs, kam tos piešķirt. Šobrīd vēl arī nav skaidrs, kāda varētu nomas maksa. Tās aptuvenā cena ir pieci eiro mēnesī, taču maksas galīgais variants nav apspriests.”

Vaicāts, vai saņemti pagasta iedzīvotāju iesniegumi, A. Siliņš skaidroja, ka jau tad, kad aizsākušās diskusijas par jauniem šķūņiem, 30 iedzīvotāji izteikuši vēlmi šādu šķūnīti nomāt: “Šobrīd ir uzcelti desmit, taču, lai varētu uzcelt arī pārējos, nāksies meklēt papildu finansējumu. To, kādas šo darbu beigās būs būvniecības izmaksas, vēl nevaru pateikt – vispirms viss jāsaskaita. Priekšrocība ir tā, ka tipveida projekts jau ir izstrādāts un to varēs izmantot arī citās vietās.”

Vaicāts, vai arī citu pagastu centros iecerēti jauni šķūņi, A. Siliņš atzina, ka līdzīgi kā Slampē, arī citos centros iedzīvotāji noteikti gribētu, lai tādi būtu, tikai, lai nojauktu vecos un uzceltus jaunus šķūņus, vajag naudu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.