Baiba Reinsone

Slampes centrā nozāģē simtgadīgu koku

Jautā lasītājs: – Slampes centrā sakarā ar vecā bērnudārza ēkas sakopšanu ir nocirsta arī simtgadīga liepa, kas, manuprāt, nebija traucēklis tālākajiem darbiem. Vai šie ciršanas darbi ir saskaņoti ar vajadzīgajām institūcijām?

Jautā lasītājs:Slampes centrā sakarā ar vecā bērnudārza ēkas sakopšanu ir nocirsta arī simtgadīga liepa, kas, manuprāt, nebija traucēklis tālākajiem darbiem. Vai šie ciršanas darbi ir saskaņoti ar vajadzīgajām institūcijām?

Slampes pagasta padomes pārvaldniece Dace Pole apgalvoja, kas viss esot saskaņots ar Tukuma domes koku komisiju, jo nevienu koku bez atļaujas nozāģēt nedrīkstot. Līdz Slampes pagasta padomei ir nonākusi ziņa, ka visas darbības šajā gadījumā esot saskaņotas.

Jautājums par koku ciršanu Slampē skatīts iepriekšējā Tukuma novada domes vides komisijas sēdē, kur saņemts iesniegums no zemes īpašnieka SIA «Dekšņi»par  konkrēto koku nozāģēšanu. Tika dota atļauja nocirst visus kokus, kas ir ap renovējamo māju un tostarp arī viena liepa sakarā ar piebraucamā ceļa izbūvi.

Komentāri

 1. Dace Pole jaunā priekšniece dara ko grib! Gan jau Zarinš un Volfs atlav vai lika nozāgēt! Kam gan traucēja tas koks! Celu jau varēja 2 metrus tãlãk uzbūvēt!

 2. TAS IR VANDĀLISMS UN NOZIEGUMS! Kaut kas TĀDS ir iespējams tikai kādā atpalikušā Krievijas nomalē! Grūti iedomāties, ka tas notiek kādā ES valstī. Bijušie kolhoza mehanizatori kā 20 gadus atpakaļ sagrābās varu šajā nomalē – Tukuma novadā, tā arī aizrīdamies no kukuļiem, nemainīgi palikuši vienšūņu līmenī. Par šo nodarījumu videi Slampes pagasta pārvaldei jāatbild!!!!!!!!!

  1. Tukumā arī tas ir normāli. Parasti visbiežāk Tukumā koku ciršanu nesaskaņo, vieglāk paņem un nocirst un tad samaksā sodu. Izskatās, ka šis gadījums pa brīnumu it kā esot bijis skaņots, tā kā viss ir likumīgi.

  2. Juri laikam neesi redzējis sakoptu vidi?Paciemojies Ventspilē.Piegriez uzmanību sakoptajiem kokiem, košumkrūmiem.Salīdzini ar Slampes kroplajām ābelēm,bumbierēm gar Slampes galveno ceļu.

 3. Simtgadīgs koks ,kuram labi ja 50 gadi?
  Lai šausmīgāk izklausītos varēja tak rakstīt: nozāģē tūkstošgadīgu seno zemgaļu upurliepu.

 4. jautājums avīzei:
  kāpēc nevar uzrakstīt, ka šis grausts beidzot tiks savests kārtībā, būs jauns veikals Slampeniekiem un nebūs bomžu perēklis…..
  pirms rakstīt ka simtgadīga liepa papētiet cik patiesībā gadīga – to mācīja skolā, paskaitot celmam gadskārtu riņķus…..

  1. Kā Jūs nesaprotat, tas kā Jūs sakāt grausts, ir Natura 2016. objekts ,kurā dzīvo īpaši aizsargājamās sugas ”bomzus vulgaris”(bomzis parastais) un ”rattus norvegicus”(pelēkā žurka).

 5. 3 gadi par nelikumīgu pisķiku uzglabāšanu! Mediji ziņo, ka Tukuma un Kandavas novados aizturētas personas, kas nelegāli uzglabājušas ieročus iespeidīgos apjomos. Atklātas pat slēptuves mežā. Tēma tev ar ko parādīt iekšas! Sāc malt pūdercukuru.

 6. Pēdējā laikā tikai un vienīgi vienas negācijas. Varbūt ir vērts sākt uzsvērt labo, kas notiek šajā pagastā. Sen nekas nav publicēts ne par pasākumiem, ne par talku, ne par visu pārējo pagasta dzīvi. Un tiešām rakstīt, ka beidzot ciemata centrs izskatīsies sakoptāks, nevis bomžu mitelis.

 7. Mīļie cilvēciņi, nevajag degradēties un iesūnoties, vajag kaut ko jaunu, un tie protestanti varētu labāk ieteikt normālu gājēju celiņu ierīkot Slampē, kā nekā tur dzīvo visu iedzīvotāju bērni, kuri iet uz skolu/bērnudārzu gar ceļa malu. Lūk Jums viela pārdomām!!! Jauku dienu.

 8. Arí Dzúksté notiek nejédzíbas,gadus atpaka’l izcirta An’sa Lerha Pu’skai’sa parku,itká at’lauts,beigás izrádás,ka neká,bet nu ko darbs padaríts.Taci’nas parká pazuda,tika samazinátas,gar ce’lu arí nav,ir taci’na uz nekurieni.Visur vésturiskais tiek saglabáts,bet mums lúk jatiecas uz ko jaunu,vai jaunais bús labáks par veco.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.