Sēmes angāru nojauks

26. jūlijā notika Tukuma novada domes sēde, kurā deputāti izskatīja jautājumu par Sēmes angāra nojaukšanu un atbalstīja uzņēmuma «SIA «Brīvzemnieki-melior» vēlmi šo darbu uzņemties.

26. jūlijā notika Tukuma novada domes sēde, kurā deputāti izskatīja jautājumu par Sēmes angāra nojaukšanu un atbalstīja uzņēmuma «SIA «Brīvzemnieki-melior» vēlmi šo darbu uzņemties.

Atgādinām, ka jautājums par to – celt Sēmē jaunu sporta zāli vai šai vajadzībai rekonstruēt angāru Ezera ielā 19, domē tika skatīts vairākkārt. Sākotnēji bija doma sporta zāli ierīkot angārā, taču, izvērtējot šīs ēkas rekonstrukcijas izmaksas, kas bijušas ap Ls 738 000, no šīs ieceres nācās atteikties par labu jaunas sporta zāles būvniecībai. Tā izmaksāja uz pusi lētāk – ap Ls 340 000 un tika atklāta šī gada februārī.
Tiesa, jautājums – ko ar šo angāra ēku darīt, palika atklāts. Gan iedzīvotāju sanāksmēs, gan redakcijas ceturtdienas sarunās ne reizi vien bijām rakstījuši, ka visi mēģinājumi ierobežot lielāku un mazāku sēmenieku "izklaides" angārā beigušās neveiksmīgi. Tāpēc, lai arī pagasts centās aiztaisīt logus, bērni nereti tur guva traumas. Arī novada domes būvvalde bija atzinusi, ka 80. gadu beigās celtā ēka ir stipri bojāta, tā zaudējusi nestspēju un ir bīstama apkārtējiem iedzīvotājiem, jo degradē apkārtējo vidi, tādēļ jānojauc.
Tāpēc deputāti, domes sēdē izskatot SIA «Brīvzemnieki-melior» iesniegumu, kurā tas bija apņēmies ēku nojaukt par būvmateriālu cenu, nolēma šo priekšlikumu atbalstīt. Tātad SIA «Brīvzemnieki-melior» par savu naudu ēku nojauks un, kā teikts lēmuma projektā, pretī iegūs tiesības izmantot visus šajā procesā iegūstamos materiālus, tai skaitā pārseguma blokus utt., kā arī būvgružus. Tā kā pēc būvvaldes aprēķiniem, materiālu vērtība ir Ls 8500, domei neesot vajadzības rīkot iepirkumu.
Deputāti arī nolēma par Ls 1000 nodot SIA «Brīvzemnieki-melior» īpašumā ekspertīzes slēdzienu par nepabeigtā jaunbūvju kompleksa Tukuma novada Sēmes pagastā būvkonstruktīvās daļas tehniskās izpētes rezultātiem. To bija pasūtījusi novada dome, lai noskaidrotu ēkas stāvokli pirms iespējamās rekonstrukcijas.
Pēc sēdes interesējāmies, ko pagasts ieplānojis šajā vietā darīt. Kā stāstīja Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča, ir domāts piesaistīt finansējumu, lai ierīkotu stadionu, kāda šajā pagastā nav. Līdz šim, piemēram, sporta spēlēm un citām sacensībām izmantota pļaviņa blakus angāram.

1 thought on “Sēmes angāru nojauks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.