Agita Puķīte

Sēmē 42 hektāru lielā lauksaimniecības zemē plāno ierīkot 39 apbūves gabalus

Sēmes pagastā divos zemes gabalos «Veldres» un «Lustes», kas atrodas autoceļa Brīvnieki-Dzirciems-Jēči, plānots ierīkot aptuveni 39 jaunus zemes gabalus savrupmāju apbūvei

Lai dotu iespēju Tukuma novada uzņēmējiem un iedzīvotājiem īstenot dažādas būvniecības ieceres, turklāt darīt to tajās vietās, kur šobrīd teritorijas plānojums šādu rīcību nepieļauj, Tukuma novada domes sēdē 25. janvārī tika atvērts Tukuma novada teritorijas plānojums, vienlaikus lemjot, ka tiks uzsākta tā grozījumu izstrādi. Viens no iemesliem grozījumu izstrādei ir ierosinājums mainīt Sēmes ciema robežas, izmainot apbūves parametrus lauksaimniecības teritorijās un pieļaujot tajās dzīvojamo apbūvi.

26. oktobrī domes sēdē deputāti izskatīja Sēmes pagasta nekustamo īpašumu «Veldres» (33,9 ha) un «Lustes» (8,5 ha) īpašnieka lūgumu izstrādāt abiem īpašumiem lokālplānojumu, lai lauksaimniecības zemi tajos varētu transformēt par apbūves zemi un šajā vietā ierīkot aptuveni 39 jaunus zemes gabalus.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 6. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Zemkopības ministrs brēc, ka trūkst lauksaimniecības zemes! Brēca savulaik Straujuma, brēc tagad Dūklavs, ka katrs lauksaimniecības zemes hektāram ir jāražo!!! Kas tad nu Tukuma novadā notiek??

 2. Ministru kabineta noteikumi Nr.619
  Zemes transformācija ir aizliegta:
  – nacionālās nozīmes lauksaimniecības teritorijās, izņemot gadījumu, ja par to ir izdots Ministru kabineta rīkojums

  1. 2. Nacionālas nozīmes lauksaimniecības teritorijas ir lauksaimniecībā izmantojama zeme, kas neatkarīgi no īpašumu robežām veido nedalītu zemes nogabalu (nogabalā ieskaitāmi pašvaldību, komersantu un māju ceļi un ūdenstilpes ar platību līdz 1 ha) un atbilst šādiem nosacījumiem:

   2.1. nogabala zemes kvalitātes novērtējums nav zemāks par 60 ballēm un nogabals atrodas:

   2.1.1. Rundāles novada pašvaldības teritorijā;

   2.1.2. Bauskas novada pašvaldības teritorijā;

   2.1.3. Dobeles novada pašvaldības teritorijā;

   2.1.4. Tērvetes novada pašvaldības teritorijā;

   2.1.5. Jelgavas novada pašvaldības teritorijā;

   2.2. nogabala platība nav mazāka par 50 ha.

 3. Aiziet!!! 39 apbūves gabali Sēmē – kārdinoši! 😀 Labāk būtu iznomājis kādam lauksaimniekam, jo pieprasījums un cenas ir labas. Vai pats lietderīgi izmantot šīs platības – Skaista un harmoniska nodarbe ir zemkopība.

  Bet no otras puses – kāpēc gan nepasēdēt ar pakaļu peļķē 20 gadu garumā ar nevienam nevajadzīgiem apbūves gabaliem pļavas vidū, Sēmē, bez komunikācijām laikmetā, kad lauku viensētas reģionos met pakaļ par puscenu!

 4. Bet varbūt tas plānojums ir atvērts, lai domes arhitekte Zane varētu savus arhitektūras šedevrus, tos betona bunkurus a`la dārza mājas par Tukumam vecpilsētai raksturīgu pilsētvides objektu padarīt?

  1. Par apbūves gabaliem ir ļoti liela interese un daļa jau ir nopirkta! Cilvēki meklē sev harmonisku vidi un vieta ir brīnišķīga un komunikācijam nebūs problēmu!
   Tukums 5 minūšu attālumā ,Jūra 10-15 minūšu un pats pagasts sevi arī ar katru gadu attīsta, ir daudz iespēju arī bērniem,skola, dārziņš,sporta zāle,jauniešu centrs,bibliotēka,veikals,skaista peldvieta !
   Viss apkārt asfaltēts!
   Tāpēc priecāsimies par attīstību ,nevis kārtējo negatīvismu ķengāties!

 5. Viss ir saprotami, cilvēkiem pieaug prasības pret dzīvestelpu un daudzus vairs neapmierina tikai jumts virs galvas hruščovenē ar kaķu piegānītām kāpņutelpām, bomžiem pagrabā un kašķīgām kaimiņbabenēm.
  Tāpēc cilvēki labprāt pārceļas dzīvot uz piepilsētu, te katrs var izbaudīt savu privātumu.
  Tagad katram ir auto un tāpēc tie 5-10km līdz pilsētai nav pilnīgi nekas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.