Sātu draudze nosvinējusi 410. dzimšanas dienu

7. oktobrī Pļaujas svētku jeb Pateicības dienas dievkalpojumā Sātu draudze svinēja savas pastāvēšanas 410. dzimšanas dienu. Tieši tik daudz gadu pagājis, kopš hercoga Gotharda Ketlera atraitne Anna dibināja pirmo Sātu baznīcu – svētā Pētera dievnamu un draudzi.

7. oktobrī Pļaujas svētku jeb Pateicības dienas dievkalpojumā Sātu draudze svinēja savas pastāvēšanas 410. dzimšanas dienu. Tieši tik daudz gadu pagājis, kopš hercoga Gotharda Ketlera atraitne Anna dibināja pirmo Sātu baznīcu – svētā Pētera dievnamu un draudzi. Savukārt šis, hercoga Pētera Bīrona laikā celtais dievnams, baznīckalnā ir jau trešais un arī sasniedzis cienījamu vecumu – 240 gadus. Svētku dievkalpojumu vadīja Liepājas diecēzes Bīskaps Hanss Martins Jensons, mācītājs Vilnis Auziņš un evaņģēliste Ilze Rupenheite.

I. Rupenheite, uzrunājot draudzi, atzina, ka draudzes mīlošā sirds ir svarīgāka par visu – nav svētības bez cilvēkiem un bez mīlestības, bet mīlestība nevar būt bez cilvēka, tāpēc liels paldies draudzei un jo īpaši ērģelniecei Sanitai Apinei un korim «Noktirne» par skaisto koncertu. Tāpat paldies teica jaunajai draudzes priekšniecei Jolantai Gulbei un Santai Podniecei par rakstu darbiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.