Sākusies Pasaules koru olimpiāde, tajā – arī mūsu novadnieki

Vakar, 9. jūlijā, ar grandiozu atklāšanas koncertu Arēnā Rīga sākās 8. Pasaules koru olimpiāde, kas ir lielākais koru mūzikas festivāls pasaulē. Un jo īpaši varam lepoties, ka nedaudzo kolektīvu vidū šajā svinīgajā ceremonijā piedalīsies arī Tukuma kultūras nama skolotāju koris «Vanema».

Vakar, 9. jūlijā, ar grandiozu atklāšanas koncertu Arēnā Rīga sākās 8. Pasaules koru olimpiāde, kas ir lielākais koru mūzikas festivāls pasaulē. Un jo īpaši varam lepoties, ka nedaudzo kolektīvu vidū šajā svinīgajā ceremonijā piedalīsies arī Tukuma kultūras nama skolotāju koris «Vanema». Savukārt konkursantu vidū ir vokālais ansamblis no Kandavas «Cantabile» Toma Kazimirsaņecas vadībā. Bet iespēju piedalīties Lielkoncertā, kas Mežaparka estrādē notiks 13. jūlijā, ir izcīnījuši visi šī gada koru novada skates dalībnieki.

Pasaules koru olimpiāde Rīgā pulcēs piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases, svētku koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi. Vairāki svētku koncerti tiks rīkoti arī ārpus Rīgas un viens no tādiem

piektdien, 11. jūlijā, 19.00 notiks Pūres kultūras namā (vai tā apkārtnē). Tajā piedalīsies Ķīnas Čongingas pilsētas koris (Choir of Chongging «Wen Hua Gong»), Dīrbornas pašvaldības koris (Dearborn Community Choir) no ASV un Odenses Mūzikas skolas koris «Cantabile» no Dānijas. Koncertā piedalīsies arī Pūres kultūras nama sieviešu koris «Abava» un citi tautas mūzikas kolektīvi.

Pasaules koru olimpiāde notiek katru otro gadu un notiek katru reizi citā pasaules daļā – šoreiz – Eiropā un Rīga, un arī Pūrē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.