Pūres pagasta svētki sākušies

Vakar, 24. jūlijā, Pūres pagastā sākās svētki, kas norisināsies līdz pat svētdienai un iekustinās ļaudis Pūrē, Dzintarā un Lamiņos.

Vakar, 24. jūlijā, Pūres pagastā sākās svētki, kas norisināsies līdz pat svētdienai un iekustinās ļaudis Pūrē, Dzintarā un Lamiņos. Svētku pirmajā dienā tika cildināts pūrenieks Guntis Celitāns, kurš izgatavojis un puķu dobē pie Pūres kultūras nama “iesēdinājis” akmeni, veltītu kultūras nama 80. dzimšanas dienai. Šai akmenī iegravēti vārdi “vecais nams, kam dvēsele ir vaļā” – zīme šodienai un nākotnei.

Par pagātni un šodienu kultūras nama darbinieki aicināja padomāt un parunāt sarīkojuma turpinājumā, kad godā tika celts mājvārds. Kā noskaidrojušas kultūras darbinieces, Pūres pagastā ir vairāk nekā 300 viensētu un tām visām ir mājvārdi. Gatavojoties šim pasākumam, fotogrāfijās iemūžināti vairāk nekā 50 – gan vienkārši un atturīgi, gan radošas izdomas bagāti darinājumi, kas izlikti pie mājas, pagalmā, ceļa galā, pie žoga vai pie pastkastītes.

Kā stāstīja kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Aija Celitāne, kādreiz mājvārds gluži vai priekšā pateicis, kas tie par ļaudīm, kas šai vietā dzīvo – viņu tautību, nodarbošanos un mājas atrašanās vietu, taču tagadējos laikos mode un likumi mainījušies, tāpēc mājvārdam ir pavisam cita nozīme. Un tā vēl ir pētīšanas vērta…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.