Publiskots skolu reitings. Tukuma Raiņa ģimnāzija – augstajā 4. vietā

Šodien, 18. jūnijā, ticis publicēts aizvadītā mācību gada «Skolu reitings», ko veidojot, ņemti vērā audzēkņu panākumi olimpiādēs un zinātniski pētnieciskajās konferencēs. Lielo skolu konkurencē augstā 4. vieta – arī Tukuma Raiņa ģimnāzijai.

Šodien, 18. jūnijā, ticis publicēts aizvadītā mācību gada «Skolu reitings», ko veidojot, ņemti vērā audzēkņu panākumi olimpiādēs un zinātniski pētnieciskajās konferencēs. Lielo skolu konkurencē augstā 4. vieta – arī Tukuma Raiņa ģimnāzijai.

Citu mūspuses skolas reitingā sarindojušās šādi: Tukuma 2. vidusskola lielo skolu vidū ir 20. vietā; mazo skolu konkurencē – 8. vietā Engures vidusskola, 49. vietā – Smārdes pamatskola, 67. vietā – Kandavas internātvidusskola, 70. – Pūres pamatskola, bet 72. vietu dala Tukuma 2. pamatskola, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola un Tukuma novada Zemgales vidusskola.

Skolu reitinga jeb «Lielās Pūces» mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

«Lielā Pūces» pasniegšanas ceremonija plānota šī gada augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā.

Komentāri

 1. varbūt būtu nepieciešams painteresēties izglītības pārvaldē, kā tik labi strādājot, mazo skolu grupā pēdējā pieciniekā Valstī ir trīs Tukuma skolas, man vienīgajam liekas ka kaut kas netiek darīts pareizi???

 2. Skolai
  Variet nosaukt kaut vienu jomu, kas šai valstī nav aplams. Un ja jau esiet skola, tad lūdzu pamatojumu kāpēc tas tā ir, un vai gadījumā tam nav kāds sakars ar izglītības kvalitāti. Tas, ka paši izdomā kaut kādus kritērijus un tad pēc tiem sevi vērtē, vēl neko nenozīmē. Piemēram, augstlēkšanas sacensībās var nolikt latiņu 1 metra augstumā, un visus kuri pārlec saukt par čempioniem.

 3. Reitingā galvenokārt vērtē cik un ar kādiem panākumiem skolēni ir startējuši olimpiādēs. Vietējā mēroga, t.i., novada olimpiādes, kur trīs vidusskolēni savā starpā kaut ko cenšas sadalīt – šajā gadījumā neskaitās.

  Mierinājumam – nav vienīgā skola, kas neparādās un vēl jau arī būs citi reitingi. Piemēram, skatīsies eksāmenu rezultātus. Cik tas objektīvi– arī grūti pateikt…gan jau visu kopumā būtu jāvērtē…

 4. Ļoti patīkami redzēt, ka skola, kurā mācās mans bērns, ir novērtēta valsts līmenī.
  Diemžēl, šeit uz vietas esot, ir novērots, ka ir daži pedagogi ir piemirsuši pedagoģijas pamatus 🙁
  Kā arī, apmeklējot skolas rīkotās lekcijas, pedagogi (kundzītes gados) atļaujās lekcijas vidū diezgan skaļi sarunāties tā, ka lektoru ir iespējams daļēji dzirdēt. Tā kā šajā mācību gadā apmeklēju 2 lekcijas, tad, diemžēl, abās lekcijās bija viens un tas pats- reāli tāda sajūta, ka skolotājas atriebjas vecākiem par skolēnu uzvedību…

 5. Kandavas DOME Lūsēnam par haltrūru sdamaksāja 10 000 EUR, Kampējs pauliņa ar tā pat, kRAUZE SAŅĒMA HONORĀŖU 1000 eur!

 6. nu ļoti negaidīti slikti rezultāti Tukuma 2. pamatskolai, un starp citu Upīši turpat, ta ka, nav jau tā 2. pamatskola kaut kāda izredzēto skola…..kā izrādījās

 7. ja, ne krimināls Vojevoda (VentBunker) būtu atbalstījis, nu nez kā būtu bijis..krauzei balss dila kā kā papēži… [pat taisni nodziedāt 3 akordu gabalu} labi viss beidzās

 8. Mazo skolu grupā augstās vietas no Rudzātiem, Jaunsilavas, Rūjienas, Baltinavas, Nautrēniem, Priekules …liecina par aplamo secinājumu, ka tikai pilsētu skolās nodrošinās izcilu izglītības ieguvi…

 9. Nu re! Vienalga prieks, ka Tukums izskanējis pozitīvā zīmē. Par to mums gan būtu jāpriecājas.
  Bet vienu varu teikt, kāpēc šogad palaimējies Raiņiem? Tas ir tāpēc, ka tur ir nonākuši labi skolēni no tās pašas Tukuma 2.pamatskolas un citām skolām, daudzi izcilnieki, kas to latiņu ir pacēluši tik augstu. Ne jau pedagogs ir spējīgs vidusskolas līmenī kaut ko skolēnam iemācīt, ja to jau iepriekš nebūtu darījušas pamatskolas, diemžēl. Un, atceramies, ka lielā mērā sekmes ir atkarīgas no paša skolēna. Ja klasē trāpās kārtīgi, apzinīgi bērni, tad tas ir skolēna nopelns. Nav viss atkarīgs tikai no skolotāja, diemžēl.

 10. Apbrīnojami pozitīvie tukumnieki!No Engures bĕrni nāk uz ğimnāzīju un slavě ka labi.Laikam jau nekko labu neprotat pateikt,tikai slikti viss.

 11. Salidojuma scenārijs galīgi aplams. 50.-60.gadu izlaidumi gandrīz netika pieminēti, lai gan šie absolventi bija ieradušies kuplā pulkā. Vienīgi dažus aizsaulē aizgājušos pieminēja. Smaida ar Sandri stāstīja par savu klasi, bet vecākie sēdēja galvas nodūruši. Ir daudz ko pastāstīt, bet laikam jau nevēlas saklausīt. Tā ir skolas vēsture. Ir materiāli, ir dzīvi cilvēki, kuri ar daudz ko pateikt.

 12. Skolotàji nemàk uzvesties arī izlaidumos. Kad neinteresē notiekošais uz skauves, skaļi sarunājas. Ļoti nezolīdi. To redz viņu audzēkņi un arī vecāki. Slikts piemērs.

 13. Atbilde ” absolventam” : Nebija liegta iespēja arī 50’to-60’to gadu absolventiem uzstāties . Taču atzīstiet – dažreiz ir tā : jo vecāks cilvēks , jo garākas runas . Tā jau sanāca svinīgais stipri par garu .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.