Agita Puķīte

Plāno tīrīt Sloceni un Džūkstes upi

Par to, ka Slocenes upi no aizaugšanas varētu glābt tikai tās gultnes pamatīga tīrīšana, runāts ne reizi vien, taču līdzekļu trūkuma dēļ Tukuma pašvaldībai vienai šo darbu uzņemties līdz šim nav bijis pa spēkam.

Par to, ka Slocenes upi no aizaugšanas varētu glābt tikai tās gultnes pamatīga tīrīšana, runāts ne reizi vien, taču līdzekļu trūkuma dēļ Tukuma pašvaldībai vienai šo darbu uzņemties līdz šim nav bijis pa spēkam. Tomēr tagad radusies cerība šo darbu paveikt ar Eiropas fondu līdzfinansējumu. Darbi paredzēti arī Džūkstes upē.

Tukuma novada domes būvvaldes sēdē tika skatīts VSIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» iesniegums, kurā pašvaldība tiek informēta par ieceri tīrīt Slocenes un Džūkstes upi. Slocenes upi paredzēts tīrīt 10 000 m posmā no pilsētas robežas līdz Jelgavas ielai, bet Džūkstes upi – 7925 m lielā posmā no Džūkstes pagasta centra līdz Spirgum un vēl nelielu posmu tālāk. VSIA domē dokumentus iesniedzis tāpēc, lai varētu sākt projektu īstenot un izstrādātu tehnisko projektu. Būvvalde šo iesniegumu akceptējusi.

Vairāk lasiet otrdienas, 11. februāra, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

  1. ja,ja… sāks nu gan darīt . Kādu laiku atpakaļ jau te ar teica ,ka rakšot ezeru un vel ko.. Galvenais ir atzīmēties divreiz gadā pa šo tēmu ,tas ari ir viss..

  2. Super sūnu ciemā kārtējais europas fondu daudzmiljonu projekts. Saplūks tik latvāņus un pārējā nauda ķešā. Redzēs pag cik jaunas savrupmājas piepilsētā uzradīsies līdz rudenim.

  1. tu par tiem maitām – bebriem, kuri manas ābeles grauž runā?!
   Tos droši desās – baigi labas sanāk. Pats pie viņem netieku – tie pavasara pusē tos nedarbus padara un pazūd līdz ābolu laikam….

  1. tie saraktie kabeļi mierīgi varēs gulēt ezera dibenā – kam viņi vajadzīgi…. (vismaz nepastāvēs varbūtība ka tos ezera dibenā kādreiz saraks)

  1. Iztīrīt var tikai Eiropas kabatas un to pie mums labi pieprot. Slocenē durbenieku fekālijas peldēs tāpat kā tagad. Krasti pārsvarā aizaug dēļ piesārņojuma. Tīrīšana kā vienreizēja akcija vispār neko nedos. Te vajadzīgi radikālāki lēmumi, piemēram, samazināt maksu par kanalizācijas novadīšanu, lai cilvēkiem nav jāgāž upē. Bet nejau par dabu mūsu domei domāt..

 1. Piena kombināts tur desmitiem gadu ir laidis tādas gļerenes, ka nezinu kas tur vispār ir izveidojies.
  Pie viena tur pavasaros varētu apcirpt tos latvāņus.Saka ,ka pietiek 3-5 gadus pēc kārtas savlaicīgi nopļaut lai izzustu.

 2. Iesaku Tukumniekus pievērst uzmanību!!!!
  Ja mēs skaitam to ka Tukuma robeža ir Lauktehnikas aplis, tad no šīs vietas līdz Jelgavas ielai pamērot ZL kartē jebkurš var pārliecināties ka tur ir nevis 10 000m (10km), bet 4 000m (4km)! Kāds varbūt teiks ka tā nav precīza, tad bulshits, ir pārbaudīts dabā, diezgan precīzi.
  Šāda nenormāla atšķirība!!! Tāmē interesanti cik izmaksās 1m?!:)
  Lielākā daļa jau laicīgi piedomāta klāt!!!:))))
  Var jau piedomāt klāt tur kādus 10-20%, bet 120% liekas nekaunība augstākajā mērogā!
  Latvijā apspriež Buldozeru vai misteru 20%, bet mums te vietējais 120% izrādās!!!:)))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.