Jānis Vītols

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!»

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!». Dažnedažādi svētku pasākumi pilsētu piepildīs no piektdienas līdz pat svētdienai. Svētki norisināsies ar dažādiem koncertiem, izrādēm, sporta pasākumiem, foto orientēšanos, amatnieku saietu, svētku gājienu, braucamrīku parādi, zaļumballēm, kā arī citiem interesantiem pasākumiem.

Sestdien, 30. maijā, 21.30 kā centrālais svētku pasākums brīvdabas estrādē «Ozolāji» būs skatāms komponista Jāņa Lūsēna, dzejnieces Maijas Laukmanes un režisores Ziedītes Začestes kopdarbs – muzikālā mistērija «Piederība». Galvenajās lomās Zigfrīds Muktupāvels, Ance Krauze un Intars Rešetins.

Sestdien, 30. maijā, turpat Kandavas pusē atpūtas kompleksā «Zviedru cepure» un Abavas senlejā no 11.00 visas dienas garumā norisināsies taku skriešanas sacensības «Abavas senlejas Stirnu buks». Sacensības notiks četrās dažāda garuma distancēs, kas būs piemērotas ikvienam skriet gribētājam.

Esot Kandavas pusē, neaizmirstiet apmeklēt Laimoņa Zaķa Īrisu dārzu, kurā tieši šo sestdien un svētdien, 30. un 31. maijā, no 9.00 līdz 19.00 tiek rīkotas atvērto durvju dienas. Šajās dienās būs apskatāmi zemo, bārdaino īrisu šķirnes. Adrese: «Intes», Kandavas pagasts, Kandavas novads. Tālr. 29286353.

Tukumā šajā nedēļas nogalē – 30. un 31.maijā – atkal norisināsies Latvijas orientēšanās sporta vasaras sezonas lielākais pasākums – Baltijas čempionāts. Jau no piektdienas pēcpusdienas atpūtas kompleksā «Sveikuļi» tiek gaidīts ikviens orientēšanās sporta piekritējs. Sacensību pirmajā dienā – sestdien, 30. maijā, tiks sadalīti Baltijas čempionu tituli individuālajā distancē un 18.00 pie Tukuma Ledus halles tiks dots starts pilsētas sprinta dalībniekiem. Savukārt svētdien paredzētas stafešu sacensības starp izlasēm. Vienlaikus notiks arī Baltijas veterānu čempionāts.

Tie, kuri šajā nedēļas nogalē vairāk vēlas baudīt kultūru, sestdien, 30. maijā, 16.00 aicināti uz Slampes Kultūras pili, kur norisināsies Ziedoņa kinofestivāla pēdējais pasākums. Šoreiz tiks demonstrētas dokumentālās filmas «Gada reportāža», «Lomi» (režisors Aivars Freimanis) un «Mēstepatās» (režisors Zigurds Vidiņš) – filma par Imanta Ziedoņa izveidoto domubiedru grupu «Dižkoku atbrīvotāji».

Skatīt pašdarbības kolektīvu koncertu un izlustēties zaļumballē sestdien, 30. maijā, aicina jaunpilnieki, jo Jaunpils parkā no 20.00 norisināsies mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu sezonas noslēguma koncerts «Kad zvaigznēs pienenes zied…», bet pēc koncerta no 22.00 visi aicināti uz zaļumballi, kuru spēlēs grupa «Novadnieki» no Siguldas.

Tukuma pilsētas Kultūras nams sestdien, 30. maijā, 16.00 visus aicina uz tautas deju koncertu, kurā tautas deju kolektīvs «Luste» izdejos savu 40 gadu jubileju. Savukārt svētdien, 31. maijā, 20.00 turpat kultūras namā mūsdienu deju studija «Demo» aicina visus uz sezonas noslēguma koncertu, kur izrādīs jautru, dejisku komēdiju «Kāda laimīga sagadīšanās».

Pēc koncerta apmeklējuma vai tāpat vien, izbaudot brīvdienas Tukumā, aicinām apmeklēt jaunatvērto kafejnīcu «Pils», kas atrodas uzmanību piesaistošajā vietā – „pilī” uz Pils ielas. Kafejnīcas darba laiks – katru dienu no 11.00 līdz 22.00. Lai labi garšo! Adrese: Pils iela 6A, Tukums. Tālrunis informācijai: 63155166.

Visi laipni aicināti uz Tukumu pēc smukuma!

4 komentāri “Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē

  1. Ļoti ceru, ka nākamgad svētku programma būs pavisam savādāka. Citādi liekas, ka katru gadu viens un tas pats! Tas par Kandavas svētkiem

  2. Kandavas svētku ietvarā notika plaši izreklamēts Mīlenbaha apdziedāšanas pasākums, par kura izveidi izdota kaudze nodokļu maksātāju naudas. Visu to balagānu skatoties radās kauna sajūta pasākuma režisores vietā. Skatītāju rindās bija ļoti daudz pilsētas viesu, arī tādi, kas teātra mākslu izzinājuši profesionāli, tad nu nācās dzirdēt “visu to labāko” par šo veidojumu. Vai cienījamai “režisorei” par savām neveiksmēm nevajadzētu atskaitīties arī nodokļu maksātāju priekšā? Un varbūt labāk pievērsties lietām, ko ir spējīga darīt. Un ko par to saka novada Dome?

    1. Baidos nosaukt ciparu, par kādu tika šis “uzvedums”. Lai tauta nesāktu sev plēst matus no galvas ārā! Lai paliek darbs frizieriem-vismaz. Labāk būtu to naudu “atskaldījuši” jau reālai izrādei un uzaicinājuši uz viesizrādi. Piemēram LATGOLE- vienreizēja izrāde.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.