Pavasara pali applūdina Zentenes pagasta «Āres»

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

«Āres» atrodas ielejā – bļodā. Vienā pusē slejas Brančkalns, tam visapkārt stāvākas un lēzenākas pakalnu nogāzes. Biči «Ārēs» dzīvo 21. gadu, bet tik daudz ūdens sētā kā šopavasar nekad nav bijis. Nekad arī visapkārt nav bijis tik daudz sniega. Tas kusa, krājās. Ūdens garāžā, pagrabā sāka nedaudz ieplūst jau pirmdien, 22. martā, bet tad to vēl papildinājis lietus. Iesākumā Bicis ūdeni atsūknējis ar diviem vibrosūknīšiem. Bet vakar pievakarē ūdens pārrāvis dārzā izveidoto sniega valnīti un garāža, pagrabs pieplūdis teju līdz griestiem. Pieplūdusi arī kūtiņa. Labi, ka tajā mīt tikai vistas un truši. Vistas salēkušas laktā, bet truši…, kuru būdas atradās augstāk no grīdas, vēl dzīvi. Bicis ar kundzi visu nakti negulējuši. Nervozējuši, lūkojuši, vai ūdens līmenis neceļas, nenāk istabās.
Šodien Bicis par nelaimi zvanījis pie visiem zvaniem. Cilvēki atsaucās. Palīdzēja nereizē. Ap pusdienas laiku SIA «Zentenes lauksaimnieks» darbinieki un darba vadītājs Andris Vanags norīkoja traktoru. Pagasts palīgā atsūtīja simtlatniekus. Visi kopā sarūpēja smilšu maisus. Atveda uz «Ārēm». Pie ieejas garāžā maisus divās kārtās novietoja. SIA «Jūraskalns» atsūtīja traktoru ar cisternu. Agris Komarovs sāka atsūknēt ūdeni no mājas pamatiem. Ūdens līmenis kritās. Saimnieki izsaka pateicību visiem, kuri viņiem nereizē palīdzēja! Turpmāk Bicis domāšot, kā sargāties, jo, iespējams, arī visas nākamās būs sniegiem bagātas ziemas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.