Foto: Agris Jansons

Par Aizsargjoslu likuma neievērošanu sākta administratīvā lietvedība

Šorīt saņēmām informāciju par, ka vakar, 29. aprīļa pēcpusdienā, Abavas upe netālu no Jaunsātu karjera mainījusi krāsu – upes ūdens kļuvis neierasti brūns, un, kā atzina iedzīvotāji, kas redakciju par to informēja, visdrīzāk tajā novadīti ūdeņi no derīgo izrakteņu ieguves vietas tā sauktajā Jaunsātu karjerā. Par to arī  liecinot līdz upei izraktais grāvis, pa kuru mālainais ūdens upē nonācis.

Sazinoties ar Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldes vadītāju Santu Heimani, noskaidrojām, ka arī viņa saņēmusi šādu informāciju no iedzīvotājiem un ziņojusi Ventspils reģionālai vides pārvaldei un Tukuma novada domei. “Šorīt kopā ar šo iestāžu speciālistiem notikuma vieta apsekota, taču vides speciālistiem par šo situāciju noteikti ir vairāk informācijas.” Sazinoties ar vecāko inspektoru Arni Jansonu, kurš arī bija bijis notikuma vietā, noskaidrojām, ka par notikušo ir uzsākta pārbaude, lai varētu izvērtēt reālo situāciju un tajā iesaistīto uzņēmumu viedokļus, taču vienlaikus ir uzsākta administratīvā lietvedība par Aizsargjoslu likuma pārkāpumiem. A. Jansons skaidroja, ka šajā teritorijā darbojas divi uzņēmumi, kam izsniegta dabas resursu lietošanas atļauja dīķa rakšanai, tāpēc situācija uz vietas vēl tiks vērtēta. Savukārt Ventspils reģionālās vides pārvaldes vadītāja vietniece Anna Adamsone skaidroja, ka mutiski uzņēmējiem uzdots grāvi aizrakt, un tas fiksēts arī pārbaudes dokumentos, bet situācija vēl tikšot vērtēta. Vaicāta, vai derīgo izrakteņu ieguvei ir izsniegta atļauja, A. Adamsone skaidroja, uz uzņēmējam ir izsniegta dabas resursu izmantošanas atļauja: “Viņi drīkst iegūt šo materiālu, kas radies, izrokot, bet šobrīd mēs vērtējam visus dokumentus – iesniegumus, atzinumus, uzmērījumus.”

Dīķis vai karjers? 

Jāpiebilst, ka Būvniecības informācijas sistēmā tiešām atrodams ieraksts par to, ka Jaunsātu pagasta «Vildiņos» 2018. gada augustā Tukuma novada dome akceptējuši dīķa ierīkošanu. Tā paša gada augustā, kā pārliecinājāmies, darbi šajā vietā notika pilnā sparā, tiesa, noskaidrot, cik liels būs dīķis un kur tiek likts izraktais materiāls, mums neizdevās – uz vietas sastaptie strādnieki teica, ka nezina, kā labā strādā. Mēģinājām sazināties arī ar uzņēmuma SIA «Erka LVM» pārstāvi, lai noskaidrotu, kāpēc taču uz tālruņa zvanu viņš neatbildēja.

Komentāri

  1. patiesībā tiek rakts komerciālos nolūkos un dīķis ir tikai acu mālēšana!! Jau trešo dienu smagie kursē šurpu turpu – kur diez skatās vides dienests, un transporta inspekcija – netiek ievēroti nedz atpūtas laiki un kravas arī nav nosegtas

  2. Man nav skaidrs arī viens jautājums ,kāpēc nav atslēgta apkure,kas par maz nopelnījuši kurinātāji,varbūt visu vasaru kurinās.

  3. Dīvaini… Ja ūdenī duļķes parādās pavasarī, normāli. Ja kāds strādā, nenormāls tracis! Toties riepas un būvgruži var stāvēt gadiem… Dīvaini!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.