Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pagastu katlamājas pārņem «Tukuma siltums»

Jau šī gada pavasarī, kad Tukuma novada domes toreizējā izpilddirektore Dace Lebeda lauza līgumu ar SIA «Tukums REN» par apkures nodrošināšanu Tumē, Degolē, Slampē un Džūkstē, kā viens no pretendentiem, kas varētu šo darbu turpināt, tika minēta pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Tukuma siltums», kas šobrīd nodrošina apkuri pilsētas Centrālajā un Lauktehnikas katlu mājā.

Līdz apkures sezonai sola visu sakārtot

Jau pirms nedēļas SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Gundars Kūla stāstīja, ka ir uzsākta gatavošanās jaunajai apkures sezonai, tāpēc vakar, 20. jūlijā, G. Kūlu izvaicājām gan par paveikto, gan iecerēm. Viņš skaidroja, ka šobrīd tiek darīts viss, lai katlu mājas līdz apkures sezonai tiktu sakārtotas.

– Tātad – ko jūs darāt?

– Slampes katlu mājā mēs nomainīsim apkures katlu – līdzšinējā katla vietā būs ūdenssildāmais katls. Varu teikt atklāti, ka tagadējās iekārtas ir vecas, un mums nav citu iespēju, kā tās nomainīt. Parēķiniet, šis katls tika būvēts, ja nemaldos, 1976. gadā, un skaidrs, ka ilgāk to ekspluatēt bez problēmām nav iespējams. Turklāt šajos gados nekas nebija mainījies, ja neskaita, ka tika uzlikta Zviedrijā ražotā priekškurtuve.

Tātad – jūs liksiet jaunu vai kaut kur jau lietotu katlu?

– Katls būs pilnībā jauns. Mēs jau pirms kāda laika veicām cenu aptauju un izvēlējāmies a/s «Komforts» ražotu apkures katlu. Tiklīdz iepriekšējo apkures ierīču demontāžas darbi būs beigušies, varēsim ķerties pie jaunu pamatu betonēšanas. Tātad šogad uzliksim vienu apkures katlu, bet nākamajā gadā, iespējams, vēl vienu.

– Vai ar to vienu katlu pietiks?

– Ar divu megavatu jaudu būs pilnīgi pietiekami, tomēr rezerves būtu vajadzīgas.

– Būs jādara arī citi darbi?

– Protams, pie reizes, kad maina katlu, ir jāmaina caurplūdes sūknis, tīkla sūkņi, liksim modernus filtrus.

– Cik katls izmaksās un kur ņemsiet finansējumu – no saviem līdzekļiem?

– Šī katla izmaksas ir 125 000 eiro, un šobrīd tos ņemam no saviem līdzekļiem, bet ceram arī uz pašvaldības atbalstu, jo, kā jau minēju, katlu mājās ir jāveic ieguldījumi, kas prasa arī finansējumu.

– Tomēr vēl pirms apkure četros pagastos tika uzticēta SIA «Tukums REN», pašvaldība bija iecerējusi Slampē mainīt apkures katlu, taču tā izmaksas tika minētas ap 600 000 eiro, tāpēc Tukuma novada dome no šis ieceres attiecās…

– Mēs, kā jau minēju, veicām cenu aptauju, un katla izmaksas ir tādas, kādas ir – 125 000 eiro. Vēl, protams, jāpieskaita demontāžas izmaksas, kas vēl nav aprēķinātas, tomēr tās nebūs pārāk lielas summas.

– Vēl iepriekš tika teikts, ka problēmas ir arī Džūkstes katlu mājā.

– Jā, arī Džūkstes katlu mājā būs jauns apkures katls ar 600 kilovatu lielu jaudu un kura izmaksas tiek rēķinātas ap 60 000 eiro,

– Vai ir arī kādas juridiskās lietas, ko risināt?

– Kamēr notiek šo juridisko lietu risināšana, kas gan uz mums neattiecas, mēs uzņēmumam SIA «Tukums REN» piederošo īpašumu un lietas nodalīsim, norobežosim, lai nerastos problēmas. Protams, tas apgrūtinās ikdienas darbus, piemēram, Džūkstē, taču mēģināsim tikt galā.

– Un kā būs ar kurināmo? Jau piegādājāt to arī pagastu katlu mājām?

– Jā, sākam jau vest un darītu to vēl lielākā apjomā, taču, kā jau minēju, vispirms jāatrisina juridiskie jautājumi. Taču cenu aptauja bija, piedāvātā cena ir 10,70 par kubikmetru (bez PVN), kas ir mazāka nekā pērn, kad maksājām 12,35 (bez PVN) par kubikmetru.

– Taču tagad apkures apjoms pieaugs, bet līgumu slēdzāt domājot tikai par pilsētas vajadzībām. Vai šķeldas pietiks visiem?

– Tā kā mums pienāk klāt arī pagasti, saražotais siltuma daudzums pieaugs par kādiem 10 000 megavatiem (līdz šim «Tukuma siltums» Tukumam saražoja vidēji 43 000 megavatus siltuma gadā), taču esam izrēķinājuši, ka kurināmā pietiks. Jautājums ir tikai, kas tālāk notiks ar SIA «Tukums DH», Tukuma koģenerācijas staciju, no kuras iepērkam siltumu. Tātad – vai šis uzņēmums arī turpmāk spēs nodrošināt tos 72 megavatus diennaktī, kā līdz šim. Ja spēs, tad ar šiem 37 000 kubikmetru, kas ir paredzēti līgumā, pietiks, bet ja ne… šo jautājumu risināsim… Šis gads uzņēmumam ir dažādu pārmaiņu gads, bet mēs tiksim galā.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 21. jūlija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Vispār līgumu lauza Zvaigzneskalns ar Reču. Lebeda mehānisko darbu tikai izpildīja, uzlika parakstu. Jo kam savam cilvēkam atņemt “barotavu” savējiem.

 2. Jaunā vara kopumā visu dara pareizi. Samazina koruptīvos mehānismus, kuri bija iestrādāti pēdējos 20-30 gadus. Atliek palaist nebūtībā vadošo amatu cilvēkus, vecajai koruptīvai sistēmai piederīgos. Tie katru gadu nozagtie miljoni varētu taču tikt novirzīti citām akūtām nepieciešamībām. Bērniem galu galā. Jaunām ģimenēm.

 3. Beidziet te lielīties, domes jaunās varas melnā biznesa pārsāvji! Viens no cigarešu tirgotājiem, nodokļus dzīvē šai valstī no sava ”biznesa” nav maksājis, otra bez piezīšanās pie partiju kasēm tā arī strādāt nav iemācījusies…. Sakārtojāt siltumu? Uz kā rēķina un par kādu naudu?! Kā jau visu veidu sociālkomunismā – atņemsim pilsētnieku apkurē ieguldītos ietaupījumus, paņemsim nodokļu maksātāju naudu un ”sakārtosim”?! Vai tā, kā ar tirgu? Pagrābsim (a varbūt noderēs?!) un tad domāsim?….Žēl, protams, bet pēc šitādiem ”domātājiem” visticamāk, ka Tukumā varētu būt tāpat kā Rīgas domē, kur ”nanoūdens” miljonu miljonus aiznesis. Ja, protams, tauta prātā neņemsies un drusciņ tālāk par šito gaiļu muldēšnas uz sūdu čupas paskatīsies.

  1. vispār tirgu vajadzēja glābt, lielākā daļa tukumnieku atbalstīja un atbalsta šādu soli. Apsveicami. Labāk nekā vecie sev mājas blieza jaunas un ceļus būvēja pie savām villām un pilīm.

   1. Vecie krabji izzaga brutāli Tukuma kasi. To darīja visus 30 gadus. Ir uzlikts komats. Punkts tiks uzlikts 2021.gada vēlēšanās.

 4. Ko tad Tukuma ziņas neko neraksta par SIA Jauntukumu kur atkal vadība ir mainījusies,to dubulto apsaimniekošanas naudu uzlika,ja par apsaimniekošanu ir 50eiro mēnesī,tas ir normāli.

 5. KO ta NTZ. Jaunā vara – tā atnāks, ieraudzīs un uzvarēs. No vienu kabatām izņems, citiem atdos! šodien un rīt nē, pēc mēneša arī ne, bet, ja tu par viņiem nobalsosi nākošajās vēlēšanās – būs! Viņu priekšvēlēšanu d…..ā noteikti būs.

 6. Nākamajā ziemā ar apkuri viss būs vislabākajā kārtībā, pat ja radiatori būs vēsi, Patiesības ministrijas abi dižgari jums stāstīs, cik tagad viss ir labi un pareizi.
  Jūs klausīsities Patiesības teiktajā un jums kļūs silti.

 7. Nu ja ja, labāk balsojam par Šulca izvirzīto glābēju Intaru. PVN karuseļa shēmotāju. Visi runā, ka Rīgā publisko namu tur, meitenes maksā nodevas. Vienmēr zālīti smēķējis. Par viņu balsot?? Galīgi jābūt pajoliņam. Vai par Lebedu? Kura nolaida Kultūras namu un kuru virza kampēju brigāde ar kauguru bandītiem. Es labāk par jaunajiem, kuri rauj ārā to korupcijas astoņkāji. Malači viņi!

 8. Neviens neliek balsot!!! Neviens ne vienam neliedz pasam tur sedet, kanditet un vares savus radus draugus,kaiminus tur vilkt un par sevi di…! Nesi uznemigs un nekaunigs neruna tad! Tapat tik divana runataji ir ja butu jaiet protesta sedetu majas un mekletu ataisnojumus lai neietu tad peksni butu caureja…

 9. Pēc IP adresu analīzes izskatās,ka pārsvarā tik “jaunās varas” pārstāvji un viņu “ar prātiņu apdalītais” elektorāts komentē…vai tad par to jums no no dokļu maksātāju naudiņas algu maksā?!

  1. Nu vispār man neviens neko nemaksā, ir vārda un viedokļu brīvība. Pilsētā runā slikti par kampējiem, šulcistiem un intaru. Es dalos savā viedoklī. Pietiek zagt taču vienreiz. Dzīvojam normālā pilsētā. Katram taču būs labāk.

 10. Informācijas “avots” “pilsētā runā” jau pats par sevi pasaka daudz… skumji, bet tas šobrīd ir līmenis, kādā tiek vadīta pašvaldība, ar kādu operē tā sauktā jaunā vara

  1. Kas tieši operē? Un kādos gadījumos? Man svarīgi, ka jaunā vara nezog atšķirībā no vecās varas. Tāmes netiek uzpūstas. To pats Miķelsona partijas biedrs un draugs Rozenbergs facebook rakstīja. Ka tāmes ir 5 reizes zemākas nekā Rudā-Lukmana valdīšanas laikā. Jaunie ieklausās savos iedzīvotājos un strādā godīgi.

   1. Nezog “jaunā vara'” ?! Zvaigzneskalns no 2 videnes nozaga visus radiatorus un metāllūžņus, abi ar Sproģi. Reči nofenderēja naudu pa taisno no domes konta uz savu firmu pārskaitot par nepadarītu darbu! Roze uz savu biedrību kačā pa pāris simtiem katru nedēļu!

 11. Nezinu, ko tur kas ir fīrējis, un arī lāgā neticu, ka tur tā “pa taisno” var uz kontiem ko pārskaitīt…Bet tā jaunās varas “zagšana” pa manam vistīrākajā veidā ir tajā, ja tādi “prāta un darba” ģēniji kā zvaigzneskalns, eisaks, timrl, deģus un kas tud vēl sēž uz mana kakla par nanu naudu un kruķī savas varas spēlītes. Un tā pa lielam arī ir zagšana, ja “trīs pērtiķi ar automātiem” rīkojas ar kopējo maciņu. Un kur tad vēl ugunīgā sievišķa varas darbi! Viņa dēļ vien riebums gan pret domi, gan pret tās mīkstmiesīgo un sievas dresēto it kā vadoni

  1. Man atkal nepatīk, ka mana nauda aizplūst uz Kampara bibliotēku, uz Kampara un kauguru bandītu koģenerāciju, uz Rudovska drauga Telms kontu. Visu naudu izševerēja savējiem un sev. Un tikai sev. Nedodot godīgu iespēju konkursos uzvarēt citiem uzņēmumiem. Un cik Šulcs ir glābis savus draugus izpērkot mājas. Ledus halles. Tagad atkal būvē savējie visur. Jānomaina beidzot izpildvara, kur notiek visas lietvediskas mahinācijas ar konkursa noteikumu pieslīpēšanām. Bardaks un mūsu naudas piesavināšanās notika milzīgos apmēros. Trīsdesmit gados tie bija simti miljoni.

 12. Vēl viens straķveidīgaus arpalikušais parādījies! Un ja kaut kur ir bardaks, tad jaunās varas darbībā. Neko pirms tam nav zinājuši, tagad “no Marsa nolaidušies” un sauli Tukumam maisiņā atnesīs. Un tie, kas šos te aizstāv, ir vai nu paši (nu lielīties šitie prot!) , vai gaida, ka šiem kā tomeļveidīgajiem siltu vietiņu atradīs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.