Lietišķās mākslas studijas «Riekums» izstāde Slampē

17. novembrī Latvijas 100 gadus krāšņi nosvinēja arī Slampes kultūras namā. Kā dāvanu novadniekiem un valstij lielajā jubilejā Slampes lietišķās mākslas studijas «Riekums» dalībnieces – Aija Klētiņa, Ausma Lūse, Vilma Kārkliņa, Tatjana Šleinere un Brigita Klenberga – bija sagatavojušas īpašu izstādi, kuru ikviens interesents varēs aplūkot līdz pat 31. decembrim.

17. novembrī Latvijas 100 gadus krāšņi nosvinēja arī Slampes kultūras namā. Kā dāvanu novadniekiem un valstij lielajā jubilejā Slampes lietišķās mākslas studijas «Riekums» dalībnieces – Aija Klētiņa, Laila Leja, Ausma Lūse, Vilma Kārkliņa, Tatjana Šleinere un Brigita Klenberga – bija sagatavojušas īpašu izstādi, kuru ikviens interesents varēs aplūkot līdz pat 31. decembrim. Jāpiebilst, ka mākslas studijā darbojas arī Daina Krastiņa un Irēna Breča, kuru darbi šoreiz netika izstādīti. Lai krāšņotu izstādi, tikusi pieaicināta arī Ilze Klētiņa, kura no sīkām pērlītēm bija izveidojusi brīnišķīgas miniatūras glezniņas, kā arī Līga un Katrīna Zvirbules, kuras ar tautiski pērļotajām rokassprādzēm piesaistīja ne mazums acu skatu.

Jautājām mākslas studijas vadītājai T. Šleinerei, cik ilgā laikā tapusi izstāde? Viņa skaidroja, ka visi darbi tapuši gada laikā, un ik gadu rudens mēnešos tiekot gatavotas izstādes kā atskats par padarītajiem darbiem. Bet viena austā sega piesaistīja īpašu uzmanību, jo pie tās skaidri bija lasāms – 1850. gads. T. Šleinere pastāstīja, ka tā ir atceļojusi no Krievijas un, neskatoties uz to, ka nav stāvējusi pūra lādē, bet ikdienā lietota, tā ir ļoti labā stāvoklī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.