Attēlam ir ilustratīva nozīme

Lielu daļu Tukuma novada bērnudārzu slēgs, palikušajos – dežūrgrupas

Tukuma novada domes ārkārtas sēdē 18. martā deputāti noteica tos bērnudārzus, kuros jau no 19. marta atbilstoši Ministru Kabineta rīkojumam turpmāk darbosies dežūrējošās grupas.

Šie bērnudārzi nestrādās

Kā sēdē informēja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, bērnu skaits visās novada pirmskolas izglītības iestādēs un grupās ir samazinājies, tāpēc no 19. marta vairs nestrādās: Tukumā: «Pasaciņa» Vārtu ielā, «Taurenītis» un Tukuma 3. pamatskolas pirmsskolas grupa, kā arī Slampes «Pienenīte», Džūkstes pamatskolas, Tumes pamatskolas, Irlavas pamatskolas, Pūres pamatskolas, Jaunsātu filiāles un Sēmes sākumskolas pirmsskolas grupas.

Dežūrgrupas strādās

Uz bērnudārzu «Lotte» (Raudas ielā 3) var doties bērni arī no «Pasaciņas» Vārtu ielā, Slampes «Pienenītes», Džūkstes pamatskolas un Tukuma 3. pamatskolas pirmsskolas grupu bērni;

Uz bērnudārzu «Pepija» (Mazā Smilšu iela 14) vēl var doties: «Taurenīša», Irlavas pamatskolas un Tumes pamatskolas pirmsskolas grupu bērni.

Uz bērnudārzu «Vālodzīte» (Spartaka ielā 18) vēl var doties bērni arī no Sēmes pamatskolas pirmskolas grupas, bet uz Pūres «Zemenīti» – arī Pūres pamatskolas pirmsskolas grupas un Jaunsātu filiāles pirmskolas grupu bērni. Vienā dežūrgrupā, kā paredz lēmums, tiek iekļauti ne vairāk kā 15 bērni, bet, ja bērnu būs vairāk, veidos vairākas grupas. Savukārt, ja vecākiem nebūs iespēju nodrošināt transportu uz pirmskolas izglītības iestādi, to risinās kopā ar pagastu pārvaldēm un bērnudārzu vadītājiem.

Šobrīd vēl ēdinās  

Jāpiebilst, ka novada izglītības iestāžu lielākā ēdinātāja SIA «IRG» īpašniece Ingvilda Grosberga šodien lūdza domes deputātus vai nu vispār slēgt iestādes, vai koncentrēt tās pilsētā, lai mazinātu zaudējumus saistībā ar ēdināšanas pakalpojumiem. Viņa atzina, ka 18. martā kopskaitā bērnudārzos ir 36 bērni no kopskaitā 1153 bērniem, kas nozīmē, ka tikai nelielai daļai bērnudārzs ir nepieciešams. Ar uzņēmuma vadītāju tika panākta vienošanās, ka līdz 25. martam, kad notiks kārtējā domes sēde, ēdinātājs strādās, ēdienu gatavos «Pepijā» un piegādās uz visiem dežūrbērnudārziem, atskaitot «Karlsonu», kur ir savs ēdinātājs. Savukārt pašvaldība apņēmās finansēt ēdiena transportēšanas izmaksas, par ko tiks noslēgts atsevišķs līguma ar uzņēmēju. Vidēji dienā tas atkarībā no bērnu skaita varētu būt ap 300 eiro. Ja 25. martā tiks secināts, ka pēc bērnudārziem nav pieprasījuma, tiks slēgti visi bērnudārzi.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai viņu kontaktpersonām un ka vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Komentāri

  1. Piespiedu kārtā mātēm liks sēdēt mājās?! Ko pēc neilga laika ēdīs šīs ģimenes Jūs, gudrie valdoņi, esat padomājuši?? Jums algu maksā vai Jūs ko jēdzīgu darāt vai nedarāt,bet māmiņām būs jāņem bezalgas atvaļinājums, jo bērns jau nav slims un vesela bērna pieskatīšanai neviens slimības lapu nedos!!! Un tās “izmaksas”?!! Par tādu naudu, droši vien, “dārgā” īpašniece tās iznēsā uz savas muguras!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.