Agris Jansons

Kokvedēji bojā lauku ceļu Praviņas-Džūkste

Jautā lasītājs: – Mani satrauc situācija uz ceļiem, piemēram, uz Praviņu-Džūkstes ceļa. Tur noņemta smaguma ierobežojuma zīme, un tagad visi kokvedēji brauc vienā laidā. Man žēl, ka tie izposta valsts ceļus, kas līdz tam tika labi uzturēti kārtībā – visu laiku to uzpasēja, bet tagad sabojā pavisam.

Jautā lasītājs: – Mani satrauc situācija uz ceļiem, piemēram, uz Praviņu-Džūkstes ceļa. Tur noņemta smaguma ierobežojuma zīme, un tagad visi kokvedēji brauc vienā laidā. Man žēl, ka tie izposta valsts ceļus, kas līdz tam tika labi uzturēti kārtībā – visu laiku to uzpasēja, bet tagad sabojā pavisam. Tagad ātrāk par 20 km/h nevar pabraukt – viss ceļš bedrēs. Nu paprasiet taču kādam, lai stingri nosaka, ka smagie baļķu vedēji nevar braukt tur, kur ir smaguma ierobežojumi! Ko dod, ka aizklāj zīmes, ceļš taču no tā labāks nepaliek?! Tieši otrādi – visi zina, ka ceļu bojā, bet, tā kā zīme aizklāta, izliekas, ka viss ir kārtībā. Es zvanīju uz «Latvijas valsts ceļiem», tepat, Tukumā. Tur pateica, ka atļauju noņemt zīmes ir devusi Rīga…  

Smaguma ierobežojums uz valsts ceļa Džūkste-Praviņas ticis noņemts pagājušā gada decembra sākumā, kad uz neilgu laiku naktīs piesalis un ceļš bija labi izbraucams. Tas bijis nepieciešams gan tādēļ, ka pa šo ceļu bijis jābrauc mežizstrādes transportam, gan arī lauksaimniekiem, kuru transportlīdzekļu svars nereti pārsniedz 10 tonnas. Taču kad uznācis siltāks laiks, sācis līt lietus, radušās problēmas. Tiesa gan, kā noskaidrojām, smaguma ierobežojumi tā arī vēl līdz šim laikam neesot atjaunoti, jo patlaban atkal ir piesalis un problēmu izbraukt līdz ar to nav, tomēr «Latvijas valsts ceļo» sola, ka speciālisti aizbrauks un apskatīties, kāda ir šī ceļa kvalitāte.

Komentāri

  1. Mums šoruden īsi pirms sala noasfaltēja ceļa posmu Saldus – Vāne. Iesākumā bija uzliktas zīmes 10 t svara ierobežošanai, bet tad noņemtas. Jau novembrī dēļ smagsvara transporta jaunajā ceļa segumā radās ievērojami bojājumi. Pēc Ziemassvētkiem atkal tika uzliktas ierobežojošās ceļa zīmes, bet smagsvara fūras turpināja braukt caurām naktīm. Es braucu reizi nedēļā uz Saldu iepirkties pārtiku, tādēļ skaidri redzmas ka bojājumi ik nedēļu turpināja palielināties, un ceļa stāvoklis strauji pasliktinajās. Vakar zīmes aizsedza ar melniem maisiem. Jautājums, kas par šo bardaku un totālo bezsaimnieciskumu ir atbildīgs un tiks sodīts? Kas maksās par pilnīgi jaunā ceļa seguma labošanu, atkal mēs – nodokļu maksātāji?

  2. Es uzskatu ka vajag aizliekt braukt furgoniem.Tukšā furgoni sver 16.tonnas tad padomājiet cik sver pilni.Lai viņi maksā par ceļu bojāšanu.Vispārīgi neviens ne par ko neatbild.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.