Kas notiks ar Irlavas bērnu nama ēku?

Saņēmām kāda lasītāja jautājumu: “Mums, daudziem irlavniekiem, satraukumu rada runas, ka pēc gada bērnunama ēku atstās bērni, kuriem ierādīs citas telpas, bet šeit izveidos darbnīcas invalīdiem. Taču pēc projekta esot plānots apdzīvot tikai vienu stāvu, 2. un 3. stāvēšot tukši, jo esot dārgi uzturēt tik lielu māju. Bet, ja telpas netiks izmantotas, apsildītas un vēdinātas, tās pelēs un bojāsies. Cik tas ir saimnieciski tik lielā mājā taisīt projektu tikai vienam stāvam? Ziņās redzam, ka citos novados šādās telpās ierīko pansionātus un sociālos dzīvokļus. Vai nebūs tā, ka pēc gadiem 10 būs vēl viens grausts blakus vēsturiskajai skolotāju semināra ēkai, kas ir galīgi bēdīgā stāvoklī, jo pirms dažiem gadiem gudri prāti nosprieda, ka ir dārgi to uzturēt un remontēt.”

Tā lēma deputāti

Redakcija: šo jautājumu lūdzām komentēt Tukuma novada sociālā dienesta vadītāju Inu Balgalvi. Viņa apstiprināja, ka vēstulē minētais atbilst patiesībai – šobrīd tehniskais projekts tiek izstrādāts tikai ēkas pirmajam stāvam, jo tāds bijis domes lēmums: “Ja kādreiz pašvaldība uz to skatīsies citādāk vai rosinās kādu citu risinājumu, tad tas būs jāīsteno. Bet pēc šī brīža apstiprinātā plāna bērnunama ēkas pirmajā stāvā plānots izveidot darbnīcas jaunu prasmju apguvei. Tās būs specializētas darbnīcas, kurās cilvēki ar invaliditāti varēs apgūt dažādas darba prasmes – būs mājturības, daiļamatniecības un restaurācijas darbnīcas, kā arī lauksaimniecības bloks.” Vaicājām, vai netika skatīts variants, ka šajā ēkā varētu būt pansionāts vai sociālā māja, kā tas ir citās pašvaldībās. I. Balgalve skaidroja: jā, tika izskatīts variants, ka šajā ēkā varētu iekārtot dzīvokļus, taču šāds risinājums tika apšaubīts, jo “nebija pārliecības par to, ka cilvēki gribēs dzīvot Irlavā, jo pēc pieredzes zinām, ka daudz ērtāk cilvēkiem šķiet dzīvot Tukumā, kur ir labāka infrastruktūra. Par to liecina arī tas, ka vietās ārpus Tukuma, kur piedāvājam dzīvokļus, tos ir grūtāk izīrēt.”

Pansija un lifts – esot par dārgu

I. Baltgalve: ”Par pansijas izveidošanu arī bijām diskutējuši, bet tas ir jautājums par pārbūvi – bērnu un jauniešu centrā ir koplietošanas tualetes un dušas, kā arī atsevišķas lielas dzīvojamās istabas, kas neatbilst sociālā pakalpojuma standartiem. Ja mēs veidotu pansijas istabiņas, būtu vēlams, lai tajās būtu arī sanitārie mezgli, kas tiktu pielāgoti veciem cilvēkiem. Taču to vērtēja kā dārgu risinājumu, kas turklāt šobrīd nav tik akūts, tāpēc deputāti nobalsoja par pakalpojumu izveidošanu tikai ēkas pirmajā stāvā.”

Vēl interesējāmies, kāpēc dienests atteicies no 2. stāva izmantošanas. I. Balgalve skaidroja, ka sākotnēji bijusi doma izvērst pakalpojumu divos stāvos, taču tad būtu jābūvē lifts, kas atkal šo piedāvājumu sadārdzinātu: “Kad darba grupa aptuveni pirms gada izvērtēja visu variantu plusus un mīnusus, tā secināja, ka pietiek telpu darbnīcu izveidošanai pirmajā stāvā. Taču par ēkas 2. un 3. stāva izmantošanu jautājums būs jārisina, jo, lai arī apkure būs, pilnīgi pareizi iedzīvotāji ir norādījuši, ka būs jādomā par to, lai telpas tiktu vēdinātas un nākotnē jārisina jautājums par visu stāvu izmantošanu.”

Vairāks lasām otrdienas, 15. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. nožēlojami, ka nevar atrast pielietojumu savulaik visas Kurzemes izglītības šūpulim – Irlavas skolotāju semināram. Pat skolu muzeju nevar iekārtot?

  2. Jo vairāk sagāzīsies, jo vairāk “tukuma krejums” varēs paņemt otkatos pie nākamā projekta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *