Vents Dubrovskis

Jaunmoku pilī skatāma Latvijas medību trofeju izstāde /FOTO/

Šonedēļ Jaunmoku pilī noslēgsies Latvijas medību trofeju izstāde, ko vēl sestdien – Muzeju naktī – varēs apmeklēt ikviens interesents.

Šonedēļ Jaunmoku pilī noslēgsies Latvijas medību trofeju izstāde, ko vēl sestdien – Muzeju naktī – varēs apmeklēt ikviens interesents. Izstādē ielūkojāmies kopā ar gidu tukumnieku Jāzepu Ķezberi, pieredzes bagātu mednieku un ekspertu medību trofeju vērtēšanā. Vispirms Ķezbera kungam pavaicājām, kur tad skolo trofeju ekspertus?

J. Ķezberis:

– Par ekspertu kļūst praktiskā darbā. No 60. gadu beigām esmu piedalījies visās Baltijas valstu trofeju izstādēs kā eksperts; divreiz esmu bijis Maskavas izstādēs… Šī izstāde ir vienreizēja – tajā izvietotas pēdējo piecu gadu laikā Latvijā nomedīto zvēru trofejas, kā arī to papildina agrākos gados nevērtētas trofejas.

– Vai zināt, cik Latvijā pavisam ir medību kolektīvu?

– Nē, tagad it tā īpatnēji – ir individuālie mednieki, ir kolektīvi un klubi; turklāt ir divas virsorganizācijas.

– Tātad ir noteikts medījamo dzīvnieku limits, taču kolektīvu skaitam ierobežojumu nav?

– Jā, briežiem, aļņiem, stirnām, mežacūkām ir limits; tāpat nez kāpēc ir vilkiem un lūšiem. Vilkus jāsaudzē, jo Eiropā viņu vairs nav. Mēs viņiem varētu aizsūtīt pa pārītim, taču viņi negrib pieņemt – saka, lai audzējam; viņi brauks skatīties… Taču mums vilki nodara milzīgu postu.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 15. maija, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Ļoti nekorekti bija no Jaunmoku pils puses prasīt 1.50€ par medību izstādi. Nekur nebija minēts,ka tas ir maksas pasākums. Kā pierasts muzeju naktīs visur ieejas ir par brīvu. Arī NTZ pēdējā numurā,kur bija aprakstīta šī medību izstāde,nekas netika minēts par ieejas maksu. Nepameta sajūta ka uz pārējās pils bezmaksas apskati,vienkārši gribēja nopelnīt. Arī visu to laiku ko nostaigājām pārējā pils apskatē,dzirdējām pietiekoši daudz līdzīgu komentāru un neapmierinātību! Kauns organizatoriem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.