Agris Jansons

Džūkstē iesvēta pieminekli Valsts prezidentam Gustavam Zemgalam

12. augustā Džūkstes Piemiņas parkā notika mūsu Valsts prezidenta Gustava Zemgala pieminekļa atkaliesvētīšanas pasākums.

12. augustā Džūkstes Piemiņas parkā notika mūsu Valsts prezidenta Gustava Zemgala pieminekļa atkaliesvētīšanas pasākums.

Svētku uzrunas teica Slampes un Džūkstes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Pole, Saeimas deputāts Juris Šulcs, Tukuma novada domes teritoriālās attīstības komitejas  priekšsēdētājs Indulis Zariņš. Sanākušajiem, vairāk par Gustava Zemgala dzīvi un darbiem pastāstīja Tukuma muzeja direktores vietniece zinātniskajā darbā un īstena džūsteniece Santa Silava. Pieminekli iesvētīja mācītājs Jānis Saulīte.

Netālu no piemiņas akmeņa jau no rīta tikusi iestādīta sarkanā kļava, ko visi sanākušajie tika aicināti apliet, lai kociņš augtu un dzīvotu.

Lielu paldies visiem džūksteniekiem, kas 1990. gadā ar ziedojumiem piedalījās piemiņas akmens tapšanā, teica arī Džūkstes Tautas Frontes nodaļas vadītāja Asja Poikāne.

Jau rakstījām, ka piemiņas akmeni Gustavam Zemgalam par džūkstenieku saziedoto naudu izveidoja un atklāja 1990. gada 12. augustā pie Prezidenta dzimtajām mājām ”Brātiņiem”, par tā pārvešanu uz Džūkstes centru bija asas debates, bet tagad piemineklis atradis savu vietu Piemiņas parka ainavā un būs pieejams katram intresentam.

Pēc pasākuma parkā, visi tika aicināti uz Pasaku muzeju, lai baudītu Prezidenta dzimšanas dienas torti (12. augustā Gustavam Zemgalam palika 145 gadi).

 

Komentāri

  1. pieminekli párvietoja,lai butu érták nevis labák,ir vél da’zi pieminnas akménni kurus arii vajadzétu paarvietot uz centru,uzpriekssu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.