Vents Dubrovskis

Apkure Tumē būs par 10% dārgāka

Tukuma novada domes sēdē 26. septembrī tika spriests par siltumapgādes tarifiem Tumes pagastā – jaunajā apkures sezonā tie varētu pieaugt par 10 līdz 15%. Līdz šim Tumes pagasta daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksājuši 86 santīmus par kvadrātmetru – šāds tarifs apstiprināts 2005. gadā.

Tukuma novada domes sēdē 26. septembrī tika spriests par siltumapgādes tarifiem Tumes pagastā – jaunajā apkures sezonā tie varētu pieaugt par 10 līdz 15%.

Līdz šim Tumes pagasta daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksājuši 86 santīmus par kvadrātmetru – šāds tarifs apstiprināts 2005. gadā, taču šobrīd tas rada zaudējumus. Tāpēc piedāvā pāriet no maksājuma par kvadrātmetriem uz maksājumu pēc megavatstundām, kuras uzskaita skaitītājs katlumājā. Vēl skaitītājs ir skolā, taču ne daudzdzīvokļu mājās, ne kultūras namā tāda nav. Šobrīd vienas megavatstundas cena ir 32,84 Ls/MWh, kas noteikta 2011. gadā un pēc kuras tiks rēķināti izdevumi par siltumu iedzīvotājiem.

Vaicāts, vai nebūtu iespējams uzlikt katrai mājai siltuma skaitītājus, lai redzētu patieso ainu un lai cilvēki maksātu par reāli patērēto, A. Siliņš skaidroja, ka siltuma skaitītājs maksā no Ls 400 līdz Ls 600, taču pareizāk būtu uzlikt ne tikai skaitītājus, bet visu siltummezglu, kas dotu iespēju siltumu mājā regulēt, taču tas maksā no Ls 2500 līdz Ls 3000, taču šāda naudas uzkrājuma nevienai mājai neesot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.