Nedēļas nogale Tukuma pusē

Pirmais sniegs jau sagaidīts, lai gan gluži uz kalna slēpot vēl nevar, bet mājās arī tā kā negribas palikt. Visus šādi domājošos, sabiedriski aktīvus ļaudis aicinām doties uz Tukuma pusi, jo jau piektdienas, 2. novembra, 17.00 Tukumā, Brīvības laukumā, tiks atklāta īpaša instalācija – 27 mazuļu skulptūras, kuras iepriekš jau tikušas izstādītas Rīgā un guvušas milzu rezonansi.

Pirmais sniegs jau sagaidīts, lai gan gluži uz kalna slēpot vēl nevar, bet mājās arī tā kā negribas palikt. Visus šādi domājošos, sabiedriski aktīvus ļaudis aicinām doties uz Tukuma pusi, jo jau piektdienas, 2. novembra, 17.00 Tukumā, Brīvības laukumā, tiks atklāta īpaša instalācija – 27 mazuļu skulptūras, kuras iepriekš jau tikušas izstādītas Rīgā un guvušas milzu rezonansi. Proti, tās ir 27 akmens figūriņas – piemiņa tiem 27 bērniem, kuriem Latvijā ik dienas nav ļauts piedzimt. Pie katras skulptūras ir plāksne ar uzrakstu, kāpēc šis bērns nedrīkstēja ienākt pasaulē. Ar šo instalāciju Tukumā tiek aizsākta Latvijas pilsētu apceļošanu tūre. Tukumā skulptūras būs skatāmas līdz 16. novembrim.

Savukārt piektdienas vakarā no 19.00 Džūkstes Pasaku muzejs visus drosmīgos aicina uz vakarēšanu, jeb Spoku stāstu vakaru. Lieliskus spoku stāstus sveču gaismā ar nelielu spokošanos pastāstīs pasaulē labākais spokzinību doktors Guntis Pakalns. Vienaldzīgs nepaliks neviens. To muzejs apņemas garantēt.

Tie, kuri pēc iepriekšējā vakarā dzirdētajiem spoku stāstiem būs gana drosmīgi, lai dotos nākamajos izziņas piedzīvojumos, aicināti sestdien, 3. novembrī, doties uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur no 11.00 norisināsies Jauno mūzikas grupu konkurss «Zelta sīpols». Citiem var rasties jautājums kāpēc tāds nosaukums – «Zelta sīpols». Tad nezinātājiem varam pateikt, ka tieši Tukuma pilsētas kultūras nams bija pirmā mājvieta leģendārajai latviešu grupai «Sīpoli». Pateicoties grupas atbalstam, jauno grupu konkurss arī ieguvis jaunu skanējumu, jo ierastajām divām pašu sacerētajām un komponētajām dziesmām jaunajiem māksliniekiem konkursā nu jāizpilda arī viena grupas «Sīpoli» repertuāra dziesma. Ieeja pasākuma – bez maksas.

Pa vidu muzikālajiem baudījumiem var pievērsties arī vizuālās mākslas vērtībām, jo sestdien 12.00 Mākslas muzejā iespējams apmeklēt izstāžu sērijas «Duets. Nr. 4» jaunās izstādes atklāšanu. Izstādē tiks eksponēti spāņu gleznotāja un grafiķa Francisko Goijas grafikas no oforta albūma «Los Proverbios» (Līdzības), kas glabājas Tukuma muzeja krājumā, bet laikmetīgo mākslu no latviešu puses pārstāvēs dažādi autori grupu izstādē «Savāds gadījums». Abas izstādes pievēršas neparastā attēlojumam, akcentējot iztēles, sapņu un vīziju nozīmi mākslas darba saturā vai to tapšanā.

Savukārt, atgriežoties pie mūzikas, sestdienas vakara noslēgumam no 20.00 turpat Tukuma pilsētas Kultūras namā tiek piedāvāta iespēja noklausīties spožākos konkursa «Zelta sīpols» censoņus. Interesanti, ka jauno grupu konkursa ietvaros norisināsies arī dižkoncerts kopā ar Mārtiņu Braunu un grupu «Sīpoli».

Pēc muzikāli pavadītās sestdienas mierīgu un saticīgu svētdienas, 4. novembra, rītu no 11.00 aicina pavadīt Sv. Trīsvienības Tukuma baznīcā, kurā, atzīmējot baznīcas 445. gadadienu, koncertu kā dāvanu baznīcai un tās apmeklētājiem sniegs Tukuma kultūras nama jauktais koris «Gavile» un Smārdes kultūras centra vokālais ansamblis «Randevu». Ieejas maksa par ziedojumiem.

Ja tomēr teātris ir sirdij tuvāks, tad svētdienas vakarā teātra mīļi aicināti 17.00 uz nepārspējamu komēdiju divās daļās «Kā mīlēt maitu?» Milzkalnē, kuras režisore ir Indra Vaļeniece. Galvenajās lomās – Aīda Ozoliņa, Jānis Kirmuška un Imants Vekmanis.

Tiem, kuri labprātāk dotos garākā ekskursijā ar ģimeni, iepazīstot Tukuma un apkārtnes skaistākās vietas, iesakām sazināties ar Tukuma tūrisma informācijas centru vai apmeklēt mājas lapu www.visittukums.lv, jo tieši šeit var iegūt jaunāko informāciju par apskates vietām un norisēm Tukumā un apkārtnē. Īpašs jaunums novembra mēnesī – četri jaunizstrādāti maršruti ģimenēm ar bērniem aizraujošu nedēļas nogaļu pavadīšanai!

Komentāri

  1. Tās bērnu figūriņas ir Latvijas politiķu liekulības paraugs.
    Radiet normālus apstākļus sievietēm- mātēm un bērniem. Tikai pēc tam jums ir kaut kādas tiesības uz sieviešu morālo spīdzināšanu.
    Tieši šo figūriņu dēļ es pašvaldības vēlēšanās nebalsošu par Šulca partiju.
    Pieriebies viņu ierēdņu liekulība.
    Galvenā atbilde, kad ierēdņiem prasi par celiņiem mājas galā un citām nebūšanām ir gandrīz vienmēr noraidoša. Nav paredzēts projektā.

  2. Ja jūs papētītu vairāk, tad redzētu, ka šai instalācijai nav nekāda sakara ar politiku. Tas ir sauciens viņu virzienā un arī sabiedrības – lai sabiedrība sadzirdētu klusās sieviešu asaras pēc izdarītā aborta un lai vairs par to neklusētu un nepieņemtu, kā vienīgo izeju situācijā, kad ir uzzināts par gaidāmo ģimenes pieaugumu. Un, lai politiķi redzētu, ka mums IR problēma. Problēma, ka ģimene kā institūcija šai valstij ir vienaldzīga un tā pieļauj veikt neskaitāmas slepkavības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.