Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Lestenes baznīcā – jauna altārglezna (4)

Svētdien, 20. oktobrī, Lestenes draudze pulcējās uz īpašu dievkalpojumu, kurā tika iesvētīta jauna altārglezna – mākslinieka Jāņa Cielavas glezna «Kristus apsauc vētru», kuru dāvinājusi latviešu draudze Bostonā. Dievkalpojumu vadīja prāvests Mārcis Zeiferts un mācītājs Jānis Saulīte, tajā piedalījās Zaļās (Zaļenieku) draudzes ansamblis.

Rita Šnitko: ‘Mazā ražotnē konkurēt var tikai ar kvalitāti’ 

Rita Šnitko 31 gadu nostrādājusi savulaik slavenā kolhoza «Dzimtene» konservu cehā par noliktavas vadītāju. Pēc izglītības ir ķīmiķe, taču visu mūžu strādājusi pārtikas pārstrādē. Laiki mainījās, un cilvēkiem vajadzēja mainīties līdzi, domāt, kā izdzīvot šajās pārmaiņās.

Tukuma novads – kūlas ugunsgrēku ‘melnā saraksta’ augšgalā (4)

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir nosūtījis vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kurā ir apkopota informācija par kūlas ugunsgrēku skaitu pašvaldību novados un republikas pilsētās no 2010. līdz 2013. gadam.

Arheoloģiskajos izrakumos Slocenes krastos uziet 4 000 gadu vecu apmetni (1)

Septembra beigās noslēdzās Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta organizētie arheoloģiskie izrakumi Slocenes upes krastā, lejpus Valguma ezeram, kuru iznākums bijis patiesi bagātīgs – vairāk nekā 3000 dažādu atradumu no tālā akmens laikmeta.

Biedrībā «Stūrītis» Jaunsātos gatavojas Labo darbu nedēļai 

Labdarības organizācija «Palīdzēsim.lv» sadarbībā ar HK «Dinamo Rīga» jau piekto gadu organizē akciju «Labo darbu nedēļa» – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus. Šogad Labo darbu nedēļa norisināsies no 13. līdz 21. oktobrim, taču Jaunsātu iedzīvotāju biedrības «Stūrītis» dalībnieces šoreiz steidzas nedaudz notikumiem pa priekšu.

Latvieši, kas atgriezās: Ir svarīgi, kādu savu zemi redzam 

”Kad notiek aviošovs, es varu siltumnīcas galā nolikt galdiņu, kur novietot kafijas tases, uzaicināt draugus un par baltu velti vērot priekšnesumu,” aicinādama siltumnīcā, kas novietota ar vienu galu pretī lidlauka skrejceļiem, saka Evita Šteinerte-Pudāne. Viņa kopā ar savu vīru Andri Pudānu vairākus gadus nodzīvojusi Īrijā.

Zentenē noslēdzas vērienīgi darbi ar ES atbalstu 

Tukuma novada Zentenes pagastā noslēgumam tuvojas vieni no vērienīgākajiem projektiem pēdējos gados, kas īstenoti ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Zentenes ciema teritorijas labiekārtošanas projektā par Ls 80 000 sakārtojaa ūdens ņemšanas vietu un centra dīķi

Tukuma novadam apkures un komunālo pakalpjumu parāds pusmiljons latu apmērā (9)

Izvērtējot turpat pusmiljonu latu lielos parādus, kurus Tukuma novada iedzīvotāji ir parādā par siltumu un komunālajiem maksājumiem apsaimniekotājam SIA «Tukuma nami», Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs secinājis, ka liela parādu daļa gulstas uz pašvaldībai piederošajiem dzīvokļiem.

Tukuma un Engures novadu skolēni skrien rudens krosu /FOTO/ (4)

Šodien, 8. oktobrī, Tukumā pie kartingu trases Putniņu meža celiņos rudens krosā sacentās Tukuma un Engures novadu skolu vieglatlēti. Sacensības rīkoja un tiesāja Tukuma novada Izglītības pārvaldes sporta metodiķe Ina Užule, sporta skolotāji Guntis Auziņš un Aldis Čākurs.

Zemītes ielas rekonstrukcija veikta nepilnīgi (14)

Jautā lasītājs: – Zemītes ielas darbi Lauktehnikā nav veikti kvalitatīvi, jo ne visur ierīkotas caurtekas? Pie veikala «Aplis», kur ir iebraucamais ceļš, caurteka ir, bet pie otras iebrauktuves – vairs nav. Kur tad tas ūdens paliks?

Kad māte un meita ir skolotājas – Olga un Agnija Antules (8)

Šosvētdien, kad skolotāji sagaidīs savus profesionālos svētkus, viņiem vāzes jau būs pilnas ar piektdien dāvinātajiem ziediem. Ar tiem skolēni būs pateikuši savu mīļo, kluso un pateicības pilno paldies. Ziedus noteikti saņems arī Tukuma 2. vidusskolas matemātikas skolotāja Olga Antule un Tumes vidusskolas mājturības un vizuālās mākslas skolotāja Agnija Antule. Mamma un meita.

Valsts Ozoliņu kapu paplašināšanai piešķir 82 ha zemes (16)

Tukumā uzsākta Ozoliņu kapu paplašināšana – kapsētā tiek ierīkoti jauni ceļi un jauni sektori. Vienlaikus tiek izzāģēti koki un tīrīti krūmi. Valsts Ozoliņu kapu paplašināšanai piešķīrusi 82 ha zemes.

Maruta Čauva: “Lielās lietas dzīvē vienmēr kaut kur aizķērušās…” 

Citkārt nekādais oktobris vismaz vienā ziņā ir ļoti nozīmīgs mēnesis, jo tā pirmajos datumos sākas jauns darba cēliens pašdarbības kolektīviem, un tā ir sabiedrības aktīvākā daļa. Tumes kultūras namā uz strīpas ir jauktais koris, sieviešu vokālais ansamblis un vidējās paaudzes deju kolektīvs «Solis». Divi no šiem kolektīviem ir kultūras nama vadītājas Marutas Čauvas izloloti – vokālais ansamblis «Kansoneta» un deju kolektīvs.

Nīderlandē vāks naudu Dzirciema skolai un Ginesa rekordam 

1. oktobrī Dzirciema internātskolas skolēni un skolotāji savā skolā uzņēma Nīderlandes vēstnieku Geritu Korneli van den Dolu (Hendrik Gerrit Cornelis van den Dool) un ilggadējo draugu un sadarbības partneri Koru Voudu (Cor Wouda) no biedrības «Humaneth Noord-Holland».

Zemgales vidusskolas aktu zāles projekts novērtēts konkursā 

Šī gada maijā Rīgas Celtniecības koledžas studenti un pasniedzēji viesojās Tukuma novada Zemgales vidusskolā un iepazīstināja ar saviem projektiem, kas izstrādāti skolas aktu zāles interjera izveidošanai. Tika prezentēti 4 studentu priekšlikumi, kas tapuši pasniedzēju Inese Reitāles un Guntas Ābeles vadībā.

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool