Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Pūrē pašiem savi dziesmu un deju svētki (1)

Piektdienas, 29. maija, pievakarē Pūres stadionā pulcējās dažāda vecuma bērni – dziedātāji un dejotāji no Pūres un Jaunsātiem, lai piedalītos skolēnu dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā, ko tikpat labi varēja nosaukt arī par abu pagastu svētkiem.

5. jūnijā Sātos, Kandavā un Engurē – Baznīcu nakts (1)

Piektdien, 5. jūnijā, visā Latijā notiks Baznīcu nakts. Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības.

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē (4)

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!»

Paveikti energoefektivitātes darbi Džūkstes bērnudārza ēkā (2)

Ceturtdien, 28. maijā, svinīgi tiks novērtēti energoefektivitātes darbi Džūkstes pamatskolas pirmsskolas izglītības ēkā. Tagadējo izskatu tai ļāva iegūt siltināšanas projekts, kurš šī gada paša sākumā projekts saņēma Klimata pārmaiņa finanšu instrumenta programmas atbalstu.

Irlavas dziesmu un deju festivālā – 300 dalībnieku 

Aizvadītajā piektdienā, 22. maijā, Irlavas Studentkalna estrādē pulcējās bērnu un jauniešu kolektīvi, lai piedalītos ikgadējā festivālā «Dziesmu un deju lietus Irlavā». Šogad pasākums notika jau 16 gadu un pulcēja 278 dalībniekus no apkārtējiem pagastiem un Tukuma pilsētas.

Tumes vidusskolēni talko Likteņdārzā 

Atsaucoties biedrības «Daugavas Vanagi Latvijā» Tukuma nodaļas vadītājas Ritas Stepiņas aicinājumam, Tumes vidusskolas 10. klases skolēni pedagogu Jolantas Ventlandes un Daigas Elperes vadībā saulainajā 20. maija trešdienā ieradās Likteņdārzā.

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma apkārtnē (2)

Vasarsvētku nedēļas nogali aicinām visus pavadīt brīvā dabā ārpus pilsētas gan aktīvi, gan izzinoši, gan arī vienkārši atpūšoties Tukuma pusē.

Muzeju nakts vēsums ļaudīm nekaitēja /FOTO, VIDEO/ (4)

16. maijā visā Latvijā norisinājās gadskārtējās Muzeju nakts pasākumi, kas veltīti dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai.

Pūres bērnu amatierteātrim «Ābolītis» – 30 

Ceturtdienas, 14. maija, vakarā Pūres amatierteātris «Ābolītis» svinēja 30 dzimšanas dienu. Daudzi mazie pūrenieki tieši šajā teātri ieguvuši pirmo skatuves pieredzi, mācījušies iejusties dažādos tēlos un iepriecināt skatītāju.

Jaunmoku pilī skatāma Latvijas medību trofeju izstāde /FOTO/ (3)

Šonedēļ Jaunmoku pilī noslēgsies Latvijas medību trofeju izstāde, ko vēl sestdien – Muzeju naktī – varēs apmeklēt ikviens interesents.

Pārtikas pakas vairs neizsniegs maznodrošinātajiem (11)

Kopš 5. maija Latvijas Sarkanā krusta (LSK) Tukuma komitejā iedzīvotāji var saņemt pārtikas pakas. Tās izsniedz personām, kam ir derīga izziņa par sociālā dienesta apstiprinātu trūcīgās personas statusu vai par ārkārtas (krīzes) situāciju.

Ziemas spēļu noslēgums Irlavā /FOTO/ 

Jau kļuvis par neatņemamu tradīciju, ka Irlavā ziemas sacensību noslēgumu gaida ar lustīgu ballīti un īpašiem viesiem. Šoreiz īpašā viesa statusā bija uzaicināts bijušais irlavnieks, joprojām septiņu skolas rekordu autors vieglatlētikā, pašlaik Tumes sporta dzīves vadītājs un sporta fanātiķis visas dzīves garumā, Tālivaldis Krūmiņš. Viņš pastāstīja par savu sporta gaitu sākumu Irlavas vidusskolā, īpašu paldies […]

Tumes šķēpi – šopavasar lietū un vēja brāzmās /FOTO/ (1)

Spītējot lietum un aukstām vēja brāzmām, 2. maijā uz tradicionālajām Tukuma Vieglatlētikas kluba organizētajām sacensībām «Tumes šķēpi» jeb Tālivalža Krūmiņa balvas izcīņu ieradās 42 izturīgākie šķēpmetēji.

Lestenē piemin Otrā pasaules kara upurus /FOTO/ 

Piektdien, 8. maijā, nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena. Lestenes Brāļu kapos pulcējas vēl dzīvie latviešu karavīri un viņu domubiedri. Latviešu leģionāri Kurzemes cietoksni nosargāja neuzvarēti.

Kur un kā svinēt pavasari Tukumā un tā apkārtnē 

Tukuma apkārtnē maija otrajā nedēļas nogalē paredzēti pasākumi vasaras tūrisma sezonas atklāšanai un līdz ar to būs iespēja gan aktīvi atpūsties dabā, gan arī piedalīties ekskursijās un iepazīt dažādus apskates objektus un radošās darbnīcas, kā arī apmeklēt dažnedažādus citus pasākumus.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool