Rūta Fjodorova

Teodora Reitera balvas pasniedza Milzkalnē

12. jūlijā Milzkalnes tautas namā pieminēja izcilo diriģentu un arī Dziesmu svētku virsdiriģentu Teodoru Reiteru un pasniedza viņa vārdā nosaukto Gada balvu mūzikā.

12. jūlijā Milzkalnes tautas namā pieminēja izcilo diriģentu un arī Dziesmu svētku virsdiriģentu Teodoru Reiteru un pasniedza viņa vārdā nosaukto Gada balvu mūzikā. Pirms apsveikuma ceremonijas tika minēti arī izcili mūziķi, kas savulaik bijuši arī T. Reitera balvas ieguvēji: Bostonas simfoniska orķestra diriģents Andris Roga, vijolniece Laura Zariņa, čellists Maksims Beitāns, kas ir ieguvis Gada cilvēka nosaukumu Šeicē, obojiste Amanda Tauriņa, kura iestājusies Cīrihes mūzikas augstskolā, marimbas spēlētājs Vilhelms Patriks Skābardis, kurš uzņemts Anglijas Karaliskajā mūzikas augstskolā.

Tad uz skatuves tika aicināts Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, senators, tēlnieks Bruno Strautiņš, kurš pasniedza balvas mūziķiem T. Reitera balvas ieguvējiem: LNO solistei Baibai Berķei, mūziķiem Edgaram Trapānam, Gundaram Kokinam, Kasparam Puikevicam, Viesturam Celmam, Ilzei Tomaševskai, Aijai Kuzmanei, Laurai Purenei, Evai Puzinai, Andīnai Armandai Vildei, Santai Seržānei, Lindai Evelīnai Freibergai, Mikum Bāliņam, Jānim Miltiņam, Latvijas Lielas balvas laureātei Paulai Šūmanei, Ilzei Reiterei, Guntaram Ruņģim, kā arī godināja profesoru Romānu Šnē.

Apsveikumu T. Reitera balvas pasniegšanas ceremonijā bija atsūtījis arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kas balvas laureātiem vēlēja izturību un gribasspēku turpmākai sevis pilnveidošanai, kā arī izteica pateicību T. Reitera fondam, kas atbalsta jaunos mūziķus. Šī bija arī lieliska iespēja visiem, kuri vēlējās, piedalīties ceremonijā un noklausīties lielisku jauno, talantīgo mākslinieku sniegumu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.