Smārdes jaunieši tiek izvirzīti konkursam “Sējējs 2018”

Latvijas lauksaimniecības un konsultāciju centra Tukuma biroja darbinieki konkursam «Sējējs 2018» ir izvirzījuši Kristapa Rorbaha saimniecību Smārdes pagastā nominācijā «Jaunais, veiksmīgais zemnieks». 

Latvijas lauksaimniecības un konsultāciju centra Tukuma biroja darbinieki konkursam «Sējējs 2018» ir izvirzījuši Kristapa Rorbaha saimniecību Smārdes pagastā nominācijā «Jaunais, veiksmīgais zemnieks». Konkursa vērtēšanas komisija savu darbu jau ir sākusi. Tai pa pēdām arī mēs devāmies apciemot un apskatīt Kristapa saimniecību. Nonākot galā, patiesi bijām pārsteigti, ka pļavā, kur, šķiet, vēl vakar nekā nebija, šodien jau stāv divas lielas dārzeņus ražojošas siltumnīcas! Turpat arī satikām Kristapu un viņa topošo sieviņu Kitiju Belovu.

Lai nebūtu zaudējumu, loki jāizaudzē 25 dienās

Sezona siltumnīcā sākas ar lociņiem, zaļumiem, salātiem, spinātiem, redīsiem. Sevišķi tomātu laikā pieprasīts ir baziliks, tāpēc uz Kauguru tirgu, uz kurieni viņi ved savu produkciju, līdzi jāņem arī tas. Sīpolus loku audzēšanai saimnieki pērk nakts tirgū, jo profesionālie sīpoli loku dzīšanai dārzkopības veikalos iznāk dārgi, bet no audzētāja pirktie sīpoli ir uz pusi lētāki. Lielveikalā Polijā izaudzētos sīpolus nevar pirkt loku steidzināšanai, jo tie ir attiecīgi apstrādāti, lai saglabātos un nedīgtu. “Ziemā lokus ir jāizaudzē 25 dienās, pretējā gadījumā loku audzēšana nes nevis peļņu, bet gan zaudējumus, jo katru dienu siltumnīcas ir jākurina,” sarēķinājis Kristaps. Pagaidām vēl apkure siltumnīcās nav ierīkota, bet jau šogad mazāko siltumnīcu plānots apsildīt. Šī ir ceturtā sezona, kopš saimnieki audzē gan siltumnīcu kultūras, gan lauka dārzeņus – cūku pupas, gurķus, ķiplokus u.c.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 10. jūlija, laikraksta numurā ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.