Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Budēļi gatavi pagasta uzņēmumos un iestādēs nest svētību un savākt aizejošā gada rūpestus

Lai top gaisma Zemītes svētku eglē!

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 12. decembris 18:41

12. decembrī pēc četriem pēcpusdienā Zemītes pagastā budēļi devās jautrā gājienā uz pagasta iestādēm un uzņēmumiem, bet pēc tam palīdzēja iedegt lielo Zemītes egli.

Zinām, ka Zemītes pagastā iedibinātās tradīcijas ir ciešas un pasākumi allaž jauki. Arī vakar neizpalika jautrais budēlīšu gājiens pa pagasta iestādēm un uzņēmumiem. Budēlīšu apsveikuma dāvanā sarūpēts nākamā gada simbolam atbilstošs mīlīgs pelēns un gaismas devēja – svecīte.
Jāteic, ka šim rituālam ir noteikts mērķis, proti, viesošanās reizē budēļi iztaujā strādājošos, lai uzzinātu, kāds bijis šī gada veikums un cik liels ir nepadarīto darbu klāsts. Un katru vēl var pagūt no visa nevēlamā atbrīvoties, to visu satilpinot īpašā budēlīšu maisā.
Kamēr ķekatnieki viesojās pagastmājā, komunālajā uzņēmumā, mehāniskajās darbnīcās, galdniecībā, veikalos un citās pagasta iestādēs, centrā iepretim bibliotēkai darbojās «Raganas tējnīca». Te, gadalaikam tik netipisko drēgnumu kliedējot, varēja gan sasildīt nosalušās plaukstas, gan iemalkot kaut ko siltu un gardu. Sapulcējušies pagasta ļaudis sagaidīja budēlīšus un bija aculiecinieki brīdim, kad ugunskura liesmās sadega maiss, kurā paslēpušies visi šī gada niķi, stiķi un nepadarītie darbiņi.
Drīz klāt arī ilgi gaidītais brīdis un izgaismosies svētku egle! Kaut mirkli noticēt brīnumam un redzēt – tas piepildās! Viens žests, viens nemanāms burvja mājiens, un Zemītes pagasta centrā vakar iemirdzējās svētku egle. Cēla, grezna, košās krāsās tērpta tā priecēs zemītniekus līdz gadu mijai un vēl pēc tās.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool